Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Ja bih krenuo sutra rano za Grcku, ima li neko neki smestaj uz samu olazu prvi ili drugi prsten za preporuciti?

Hitno mi je, sve preko neta sto sam gledao mi ne odgovara. Trebao bi mi apartman da je kulturno, cisto i blizu plaze...

Ma batali preko neta,ima ih mnogo koji nisu na booking. Sada je već kraj sezone i ima mesta sigurno. Moj brat od tetke je u sred sezone zapucao prvo u Sarti na Sitoniji, ali mu se mesto nije svidelo pa je otišao u Pefkohori i našao smeštaj bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem sa bebom od 6meseci pa mi malo strah da idem na nevidjeno i da trazim po plazama. I ja sam vise za tu opciju, hteo sam prvo Tasos ali zbog daljine puta ipak se odlucio za kasandru ili sitoniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem sa bebom od 6meseci pa mi malo strah da idem na nevidjeno i da trazim po plazama. I ja sam vise za tu opciju, hteo sam prvo Tasos ali zbog daljine puta ipak se odlucio za kasandru ili sitoniu.

Druze,

imas sada mesta gde hoces, ne brini. Pocinje skola pa je vecina porodica vec u Srbiji. A i koje je to mesto daleko za Cromu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sutra krecem iz Asprovalte, ako hoces eve ti moj smestaj.Nova vila, mi smo druga porodica po redu u apartmanu.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gatos studios and apartments.Imas ga na boockingu.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj neki link, sta gde koliko.

Pogledaj na GrckaInfo. com. Izaberes regiju, mesto i smestaj koji se nudi. Direktno odatle posaljes mail i vrlo brzo ces dobiti odgovore od vlasnika. Ima li mesta, koliko kosta i sve sto te interesuje. Najbolje posalji barem 10ak mailova za ono sto ti se svidja jer neki ne odgovore ili im treba par dana.

U septembru ti ne preporucujem Stavros, Asprovaltu niti istocnu obalu Sitonije jer zna da bude talasa i malo hladnije. Gledaj Kasandru obe obale, Nikiti, Neos Marmaras na sitoniji.

Pozdrav i lep odmor

Ja bih krenuo sutra rano za Grcku, ima li neko neki smestaj uz samu olazu prvi ili drugi prsten za preporuciti?

Hitno mi je, sve preko neta sto sam gledao mi ne odgovara. Trebao bi mi apartman da je kulturno, cisto i blizu plaze...

Ma batali preko neta,ima ih mnogo koji nisu na booking. Sada je već kraj sezone i ima mesta sigurno. Moj brat od tetke je u sred sezone zapucao prvo u Sarti na Sitoniji, ali mu se mesto nije svidelo pa je otišao u Pefkohori i našao smeštaj bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hanioti, al da ne ideš na gradsku plažu, nego da šaraš. Upravo sam u Haniotiju, a prošle godine sam bio i u Nikitiju. Mnogo je lepše u Haniotiju, i cene su dosta niže nego prošle godine u Neos Marmarasu i Nikitiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrnuh se sada. krenuli oko 5:30h, na Grckoj granici pandur, koji nije bio na salteru, vec je dolazio ka njemu jel sam stao, kao da mi je rekao sta hoces koj Q? vozi!!

MK ulaz 20-25 vozila u dve kolone 5minuta

put nista posebno, 130-150kmh

Izlaz iz MK 150-200m u 3 kolone(pred kraj ide u 4......20minuta)

ulaz u SR mislim da sam ubo najsporijeg pandura koji ocitava pasose...25min.

Na naplatnim rampama nista posebno, Bubanj potok sam zaobiso zbog rucka tako da ne znam ali cuo sam da je od 15-25min cekanje

odo da sipam gorivo pa u drugoj temi vise o tome i L-u

Vrnuh se i ja sada... Krenuo sam u 9 po nasem (10 po grckom) i stigao u 22h. :( Preko Dojrana vise nikad necu ici. Jos me sacekao neki udes kod Gevgelije - skoro sat vremena zastoja, na prvoj naplatnoj u Makedoniji oko 35 minuta cekanja, a svaka sledeca naplatna rampa duplo krace. Na svim granicama max 5 minuta, al smorise lokalni putevi oko Dojrana. Kako je prosao neko drugi na Evzoniju ko nije krenuo u 5h...

P.s. 130-160 po brzinomeru- 120-140 po GPS-u. Skoro konstantno leva traka, al guzva je guzva... MK pogotovo-... :(

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja sam ipak odlucio Hanioti.

Polisa mi na dete umesto Kosta, Kota i umesto ulice kornelije stoji konrelije tako da moram sutra prvo da zamenim polisu pa tek onda na put, tako da cu ja oko ponoci da krenem da bih oko podneva bio u Haniotiju a i da beban prespava veci deo puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrsio u Polihrono, jer smo u Haniotiju pet sati trazili smestaj i nista nam nije odgovaralo.

Sada smo na pet minuta od plaze i ok je sve :)

Inace NS-Polihrono celih 12 sati sa sat i po ukupno pauza..

Zavrsio u Polihrono, jer smo u Haniotiju pet sati trazili smestaj i nista nam nije odgovaralo.

Sada smo na pet minuta od plaze i ok je sve :)

Inace NS-Polihrono celih 12 sati sa sat i po ukupno pauza..

WP_20150901_16_06_13_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azilanti u taxi vozilima..3096092969adead3bc5b9bc19aca504f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ne neko placao gorivo u Makedoniji platnom karticom? I kako se to uopste obracunava, po kojem kursu itd... Ja pitao u banci ona nije znala da mi objasni. Samo mi je rekla nema provizije.

Kazu da je bolje platiti karticom nego evrima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja plaćao sve kešom i bio je baš povoljan kurs. 35e 39,27l goriva.

Moja preporuka ti je da platiš u kešu, lakše je i tebi i njima.

 

A kolega je plaćao karticom sve u Grčkoj i MK i kaže da je išlo bez ikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilikom plaćanja nema provizije - skidaju ti koliki je i račun. Jedino je pitanje po kom kursu, što kaže Skile. Ali mislim da je to zanemarljivo.

Kad podižeš novac sa bankomata, prosečna provizija ti je 2% (osim ako ne podižeš sa ATM-a matične banke).

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ima max provizija. Meni je čini mi se 500 dinara u inostranstvu za bilo koju sumu, a minimum 250.

 

Ja sam hteo da kupujem denare i Milutin me je pametno nagovorio da to ne radim. Bezveze bih kupio više i verovatno zagubio do sledećeg odlaska na more.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali ni makedonci na pumpama ne racunaju kurs denare vs evro kao sto je pravi kurs, isto kao i kod nas nije 120 nego 107din na pumpi....

ja placao sva 3 puta karticom, zavisi od banke koliko racuna kurs, ali me je izasao benzin po 133din okta-129din MK petrol 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrsio u Polihrono, jer smo u Haniotiju pet sati trazili smestaj i nista nam nije odgovaralo.

Sada smo na pet minuta od plaze i ok je sve :)

Inace NS-Polihrono celih 12 sati sa sat i po ukupno pauza..

Zavrsio u Polihrono, jer smo u Haniotiju pet sati trazili smestaj i nista nam nije odgovaralo.

Sada smo na pet minuta od plaze i ok je sve :)

Inace NS-Polihrono celih 12 sati sa sat i po ukupno pauza..

WP_20150901_16_06_13_Pro.jpg

Dosta ti je trebalo, jel bila gužva?

Ja sam od Haniotija do stana u Beogradu stigao za 9h 20min - 723km, i naravno zeznuo sam se u Nea Kalitei, jer sam prošao onim putem koji je blokiran, tj u radovima je, a nije lepo obeleženo, pa sam se vraćao nazad, jedno 3 km tamo i nazad. Imam klinju od 3 godine i 5 meseci, ali je car, pravili smo samo 2 pauze, jednu za sipanje goriva na mak petrol na ulazu u Makedoniju, i drugu 40km odatle, ručali smo u Belov 013 na Vardaru. Nije bilo neke gužve, ne mogu da se žalim. Krovni kofer preživeo, ali su mi izgleda otišle dizne, čuje se ko golf 2 1.6D :D

Nisam baš siguran, čini mi se da je nivo ulja pao za jedno 4mm, tj da je popio 4dl za 4500km. Stigle ga godine, ne podnosi tako lako maltretiranje kao ranije :p

2015_09_02_19_08_20.jpg

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...