Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Prošle godine do Halkidikija nije bilo putarine. Nisu me zaustavili za brzinu niti mi je stigla kazna na kućnu adresu, a peglao sam uglavnom svugde preko ograničenja, a sami znate koliko kamera ima na auto putu oko Soluna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi...ja mislim da te kamere ni ne funkcionisu, a da Grekosi to i znaju...tu svi voze preko ogranicenja. Ili su kao ove nase kamere po NS...samo promatraju stanje na ulicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.tolls.eu/greece

 

Ima kamera i putarine na sve strane. Marko da si išao ka Stavrosu platio bi jednu putarinu, ka Kavali dve a do Alexandropoli tri.

Dole ka Leptokariji čini mi se dve. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala na informaciji :) Vidim da grci ne zarezuju ta ograničenja, pa reko da i ja peglam sa njima. Najsmorniji mi je onaj pravac od Soluna od Evzonija, tamo sam peglao 150 sa krovnim koferom naravno. Samo je nezgodno kada ti onaj što ide u susret uleti u tvoju traku. Ko ne zna, to i nije auto put, nego šira magistrala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na autoputu od Soluna ka Tasosu se plaća putarina čini mi se 2.5€, samo sam zaboravio da li jednom ili 2 puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par godina je moj drugar platio kaznu, na putu prema Igumenici, radar je snimao na izlasku iz tunela. Nije mnogo prekoračio ali je ipak izgubio malo vremena jer je morao do najbližeg grada da plati kaznu. Panduri su bili ekstra ljubazni, ali nisu mogli da mu oproste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji granicni izmedju MKD i Grcke manje guzve posto sam pre dve godine u ranim jutarnjim satima zaglavio na Evzoniju pa kontam jel bolje na DOjran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja veceras u 12-1 krecem na halkidiki,preko Makedonije idem.

Javljam utiske i stanje cim budem mogao.

Putarina se ne placa ako ides na prvi prst.

Moja destinacija je naravno kao i mnogima sa decom Polihrono.

Vidimo se... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo 

 

Bas sam pre dve nedelje  na jonskom moru nedelju dana i mogu da vam kazem da stanje kod nas na autoputu je super u pravcu Grcke.Moze se negde voziti 130 negde 110 ovisi o stanju puta ali generalno je ok.Placajte putarinu u denarima ako mozete posto kurs je nepovoljan ako placate u evrima.Radovi na putu ka Grcke su samo oko Demir kapije gde se gradi auto put ali nista strasno.U grcku je standard ok ko ide prema lefkadi ili igumenicu ima tri ili cetiri putarine od 2,40 evra gorivo obavezno natocite na nasu granicu jer je mnogu jeftinije skoro ako ne i duplo.

 

E sad o povratku imajte zivce i otvotite 4 oci  jer se vozi mnogo sporo zbog migranata iz sirije i afganistana koji bas peske idu po autoputu.Pricamo o grupi po 10 ili 20 ljudi na svakih 20 km, koji na biciklu koji peske ali stvar je u tome da stalno moras da budes skoncentrisan da neko ne udje u traku ili padne sa bicikla.Kod delnice VELES-SKOPLJE stanje je lose posto se radi put od nekih 30 km i tu se vozi 50-60 km/h. do Katlanova i nakon toga put je normalan ali opet pun sa migrantima.

 

E sad ako vam ostane koja para viska,a ste jako gladni kad se vracate iz Grcke morate da svratite u kafani jedno selo gde vazi za  najbolje mesto da pojedes jagnjece pecenje i domacu hranu u MK.Kafana se zove "JAVOR" s.Mrzenci u sezoni uvek je puno grka,makedonaca ,srba i ostalo. Skrece se odma posle granice ka gjevgeliji kad se udje u grad odma dodjete na kruzni tok gde se skrece desno i samo pravo dolazite do benzinske pumpe gde skrecete blago desno i sam put vas vodi kroz selo do kraja gde je i kafana.Od skretanja sa autoputa ima 10 do 15 min voznje do tamo.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA ne videh nijednog imigranta da ide peske.

Svi su na biciklama.

Neko je ozbiljan posao odradio sa tim.

 

I polako gde su radovi na putu nazad jer nista nije obelezeno a I sta je obelezeno bolje da nije.

 

Majstori rade  u srednjoj traci a alat viri po osta;lim trakama :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko radova tu si u pravo da je katastrofalno obelezano takoreci uzas ,ali sa kakvim tempom ovi nasi rade ne verujem da ce stici zavrsiti do septembra.Biznis sa bicikla je sada nov :laughing: prodaju po 400 evra komad.Sve su bicikle pokrali dole na jug, tako da ako imate neki stari uzmite ga sa sobom moze da se proda za dobre pare i  izvadicete pola odmora. :laughing:

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratio se sinoc sa Lefkade. Kod nas nema guzve ali se putuje sporo, Leskovac - granica, zbog radova na auto putu. Makedonija je ok, auto put je oranje, kao i uvek. U povratku obratiti paznju jer ima biciklista, ogroman broj, azilanti. Na delu posle velesa, gde se trake razdvajaju, su u toku radovi i putuje se sporo. U Grckoj milina za voznju. Putovao do Lefkade, izmedju kozanija i janjine auto put ide kroz planine i bezbroj tunela. Jedan je dug 5 km. Posle onoga Grdelicka klisura izgleda smesno :-)

Edited by debelizmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Put do Grcke protekao super.

Nije bilo guzve ni na granicama ni na auto putu.

Migranata ima,ali na putu ka Srbiji,tako da me to tek ceka.

Idu i pesaka i na biciklama.

Sve u svemu nikakvih problema nije bilo i opusteno koristite ovaj put ka Grckoj,jer nema ni price cak o onome sto se desavalo.

Pozdrav svima... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asterix lep provod ti želim :) Nadam se da će biti isto stanje i za mesec dana kada ja budem išao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...