Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Ko ima višak keša i voli da se cenka sa bvlg policijom moja preporuka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide li neko u jerisios(valjda se tako pise :) )?

Ja bio prosle godine.Jeste smor mesto ali imas dva velika marketa i par lepih plaza u okolini,obilazak ostrva Amulijani bih preporucio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko hoce pravi odmor bez mnogo guzve neka ide u Nea Vrasnu,plaza je odlicna za decu,dosta siroka i cista,a mesto je izmedju Asprovalte i Stavrosa,na putu za Tasos,a i Skala Furka je za odmor dobra,iznad je borova suma pa je jutarnji vazduh kao Orbit winter fresh-osvezavajuci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC_0754.jpg

Ja sam preživeo danas. Pogotovo eurodizel 55 lit 53e na gevgeliji.

Pozdrav iz Grcke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Mare. I molim te sacuvaj nekima kavez od drmanja dok nisam tu ;)

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveći utisak su tobogani posle mosta preko Vardara (gde je ograničenje 100) koji me uvek iznenade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni koji jos razmisljaju kuda da putuju zelim da obavestim da je moja tetka otisla za Grcku,preko Makedonije su putovali,i da nije bilo problema.

07.06. putuje i ortak pa ce mi i on javiti stanje.

Ja putujem 15.juna za halkidiki,i 99 posto idem preko Makedonije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja rekoh jos odavno, majka mi je na moru, drugar ima sestru u Skoplju i vrlo cesto ide, drugi drugar sad ima svadbu u Skoplju za 3dana, kolege cepaju busevima vec neko vreme, kamiondzije vec normalno oduvek. Bas sam sa covekom iz Zr pricao prosle nedelje i bas je bio u Kumanovu, tu je i spavao. Normalno je bre sve na putevima, svuda, i u Mk, Bg, Al, Cg, Bih, Cro.. idite na moreee bez brige :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine, hvala na linku. Odlicna tema :-) mene brine sto idem pocetkom juna, u petak, i sto najavljuju da ce biti ispod 30 stepeni :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni mi kad smo bili nisu bile tropske temp. Bilo je taman...uvece zna da bude onako sveze, ipak je ostrvo u pitanju, i to prilicno visoko

Gde je smestaj, u kom mestu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine, hvala na linku. Odlicna tema :-) mene brine sto idem pocetkom juna, u petak, i sto najavljuju da ce biti ispod 30 stepeni :-(

 

Nabavi grejače. Inače odoše j.aja do pupka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja majka je nocas doputovala iz Gr. Na tamo i na ovamo je sve najnormalnije bilo, i najnormalnije cekanje kod makedonaca i nasih na granici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

27.06.Sitonija preko MK,samo na ne zaglavim na granici,jes da nije sezona al pre dve godine sam se nacekao u istom periodu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao u Grčku, kroz Makedoniju sve u redu

 

Oko pola miliona naših turista odmaraće se i ove sezone u Grčkoj, većina će na more preko Makedonije.

 

15725253035576dacbcf57e137492880_w640.jp
 

Većina njih će ka Egeju, posredstvom turističkih agencija, a podaci pokazuju da će sezona biti dobra, iako se predviđa manje od 600.000 turista, koliko ih je u zemlji Helena bilo lane.

U susednoj Makedoniji je bezbednosna situacija posle nedavnih sukoba u Kumanovu stabilna, pa će većina naših turista ići dolinom Vardara.

 

Autobusi su, kako nam je rekao Miloš Jovović iz "Travellenda", preko Bugarske išli samo nedelju dana, a sada je u Makedoniji apsolutno mirno.

"Oni koji letuju na Tasosu i dalje idu preko Bugarske, jer im je bliže. Naši turisti, uprkos nekim navodima u medijima, nikada nisu prestali da uplaćuju aranžmane za sever Grčke. Ova zemlja je i ove godine hit destinacija, jer naši vole da letuju među pravoslavnom braćom. Takođe, to je nama najbliže i najjeftinije more gde može da se letuje i za 100 evra", tvrdi Jovović.

Da je put kroz Makedoniju potpuno bezbedan, svedoči i Beograđanin Milan Srećković, koji je na Halkidiki stigao juče pre podne. Problema na drumu, kako nam je javio iz sunčanog Pefkohorija, nije bilo, a i zadržavanja na graničnim prelazima nisu bila duga.

"Nikakvih problema kroz Makedoniju nismo imali. Potez oko Kumanova, takođe, ničim ne pokazuje da je ovde nedavno bilo pucnjave, odnosno sukoba. Jedino našta bi trebalo naši vozači da obrate pažnju jeste deo puta kroz dolinu Vardara, na onom delu gde se razdvaja auto-put, budući da je bilo dosta saobraćajnih patrola", kaže Srećković.

 

Inače, od Beograda do Soluna, preko Preševa i Đevđelije, ima tačno 707 kilometara, od čega je 430 kilometara takozvani "pun profil auto-puta" prema evropskim standardima. Granica sa Makedonijom, granični prelaz Preševo, nalazi se na 366. kilometru od Beograda.

"Razmenite odmah ovde evre za denare radi plaćanja putarine. Putarina se u Makedoniji plaća ili u denarima ili, od pre dve godine, samo u papirnim evrima, s tim što je kusur isključivo u denarima. Cena putarine je kroz celu Makedoniju do Grčke granice 200 denara", savetuje Srećković.

Do Soluna od graničnog prelaza Evzoni ima oko 60 kilometara, tačnije do "prstena" koji obilazi Solun i od koga se put dalje račva prema najvažnijim putnim pravcima naših turista, levo za Halkidiki i Tasos, desno za Igumenicu, Krf, Kefaloniju, odnosno pravo ka Paraliji, Atini...

"Treba znati da su za put kroz Makedoniju do Grčke potrebni zeleni karton i međunarodna vozačka dozvola. Zeleni karton se traži u Makedoniji, a u Grčkoj je prema propisima potrebno da imate međunarodnu vozačku dozvolu iako je tamošnji saobraćajci veoma retko traže", kaže Tanja Jovanović iz AMSS.

"Od obavezne opreme, pored prve pomoći, reflektujućeg prsluka, rezervnih sijalica, morate da imate i aparat za gašenje požara, koji je u Makedoniji opcionalan i potreban je samo vozačima za upravljačem automobila sa TNG uređajem, a u Grčkoj moraju da ga imaju svi", dodaje ona.

 

Preuzeto sa B92.net

Izvor: Večernje novosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se sećam kurs je 60 denara za 1 evro što znači 200 denara za putarinu (60 + 80+ 60) dođe oko 3,35 e . Dok makedonci naplaćuju u evrima 3 x 1,5 e dakle 4,5 e.

 

SAT_patrola_2.jpg SAT_patrola_3.jpg SAT_patrola_4.jpg SAT_patrola_5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi na koju stranu ideš. Ranije je bilo samo ka Atini a sada na sve strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malko su se polupali oko cene tng/a u Makedoniji,cinimi se da je oko 0,50 jurica

Edited by nstyner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...