Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

S obzirom da imamo novonastalu situaciju sa Makedonijom i "ratnim stanjem", otvorio sam temu da vidimo kakve mogućnosti imamo za obilazak južnih suseda, neki eventualno drugi prolazak kroz Mak, starim putem, nešto četvrto...

 

I sam planiram put do Tasosa verovatno pa da vidimo kakve mogućnosti imamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je situacija ako bi se od Prohora krenulo ne prema Kumanovu, nego na drugu stranu, prema Probištipu, Štipu, pa dole nazad na auto put? Neko nekad prolazio tuda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nesto nisam ukapirao da je ratno stanje i da su blokirani putevi i da se situacija nece popraviti za 2meseca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutinac stavio sam "..." na ratno stanje. Otkazane sve pravnijade, menadzerijade, radnicke igre...
Ako dvoje ljudi napise - nema nikakvih problema - sve po starom, ostavljamo to kao poslednji komentar i svi srecni.

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nesto nisam ukapirao da je ratno stanje i da su blokirani putevi i da se situacija nece popraviti za 2meseca?

Nije ratno stanje i nisu blokirani putevi, ali agencije već voze ture preko Bugarske, a isto preporučuje i ministarstvo. Ne mora da znači, ali ovde na Balkanu se to čas posla promeni, na gore naravno. Ne znam koje si godište, ali ima nas koji smo devedesetih svako malo menjali planove puta i vozili se okolo naokolo. :yes

 

A nije ni dva meseca, ja treba da krenem za tačno mesec dana! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam iz Makedoniji iako zivim u Srbiji pa evo na kratko. Ovo u Kumanovo je isceniran slucaj da sruse vlast za ko neko iz izostranstvo debelo platio. To se vec zna i na sire se prica dole. Iako autoput prolazi pored Kumanovo nikad nije bio blokiran ili zagrozen. Proziveo rat u 2001 tako da ovo nije nista. Albanaca ima jedino do Kumanovo, a to je odprilika 20km autoput kad udzete u Makedoniji. Dalje au sve makedonski naselja. Sto se tice put preko Prohor Pcinjski, Probistip, Stip, to je magistrala i pogotovo prva delnica nije bas dobra i ne bi ga preporucio.

Sto se tice autoput, radise na delnica Veles Skopje i tu moze da ima zastoj pri povrat, dok izgradnja na autoput prema Grckoj granici prolazi pored Demirkapiskoj klisuri i tu ne bi trebalo da ima neki zastoj.

Ako neko interesuje detali slobodno nek pita :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li su bar nešto presvačili na auto putu kroz Makedoniju ?

Ovih godina je blagi užas, ulegnuća i sve ostalo što kida džigericu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Skorpion

Hvala ti na informaciji.

Ne bi bilo loše da ponoviš post, opišeš stanje na terenu ponovo oko 10-15 juna. Puno ljudi tada kreće na put. Lično mislim da je to najkritičniji period za prolazak kroz MK, tj do 30.06.

Nakon 30.06, mnogo više stranaca će prolaziti kroz MK pa je manja šansa sa da dodje do problema na samom auto putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se krece za vikend uvek su guzve. Ja dok bio u Skopju isli za vikend na more :) Zato sad uvek krecem petak ujutru ili ponedeljak bas zbog to da izbegnem guzve u sezoni. Sto se tice autoput, da budemo realni nije savrsen ni u MK a ni ovde. Ima delnica posle kumanovo kad se prolazi pored rafinerija OKTA gde je put bas los i deo posle Veles kod Negotino gde ima "cice" na putu, ali za to ima znak i ja uvek smanjim na 100km i prodzem bez problem.

Zeleni karton je 2000din, vadim ga ja svaka godina i cena je smesna. Samo kad natocite dvaput gorivo u MK isplati vi se zeleni karton.

Ja uvek tocim na Lukoil posle Kumanovo i onda pravim pauzu u Gevgelija i tocim za u Grckoj. Znam da se planira rekonstrukcija na autoput ali kad se zavrsi delnica VE-SK. Sad je u izgradnja autoput do Ohrid i Stip tako da prioriteti su tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja idem za Grcku 14 juna i vec planiram put kroz Bugarsku. :dj:

Na halkidiki idem i cini mi se da je kilometraza tu negde,ali kroz Bugarsku se vozi magistralnim putevima,nema autoputa. :no

Ne slazem se sa kolegom Skorpionom u vezi kvaliteta puta kroz Makedoniju.

Prvo zasto mora zeleni karton,i kako to da 2000 nije malo???

Pa meni (a verovatno i svim drugima) treba samo za Makedoniju i samo za tih 10 dana,sta ce mi inace?!

Prosle godine su nam proradile plombe od kolotraga i naguzvanog asfalta,(odmah da kazem da smo isli mazdom 6,da se ne misli da je neki mali neudoban auto) ali ce i to sredjivati koliko sam skapirao. :crazy:

Uglavnom je katastrofa stanje,ali najgora stvar je sto te teraju znacima da vozis kroz oranicu. :thumbdown:

Postavljeni su znakovi gde stoji da je OBAVEZNA voznja srednjom trakom,a krajnju levu smes da koristis tek toliko da nekoga preteknes!!! Na svakom cosku su :police: koji te jedva cekaju,jer nisi njihov turista,vec si u tranzitu,i samo traze za sta da ti uzmu pare.Savet svima je da se pridrzavaju ogranicenja i da postuju znake.Cim krene sezona,spremaju blokcice za dopunu budzeta.A da,i oprema u kolima gledajte da je kompletna,cak treba i PP aparat ja mislim (za ovo nisam siguran,ali mislim da je tako).

Ni kod nas nije sjajno i ima svega,ali je opet bolje stanje. :thumbdown: 

Grcka je vec druga prica... :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ti je rekao čovek, i kroz Bugarsku moraš da kupiš 2x vinjetu koja je koliko, 6-7 €? Plus razlika u ceni goriva i eto te na istom. A mnogo se brže prolazi kroz Makedoniju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kroz makedoniju slabo viđao pandure, a gazio sam uvek debelo preko ograničenja. Verovatno sam imao sreće. Put je onako, ne žalim se,mada ja lično ne bih dozvolio 130 na nekim deonicama, iako sam tuda vozio 160.

Mi se u kući dvoumimo da li da idemo avionom ove godine, jer je preko makedonije nesigurmo, a preko bugaraša će sigurno biti gužva i berba ušiju od strane njihovih pandura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Finansijski se slicno prodje. Kroz Makedoniju imate putarinu na 3 mesta po 1,5e, sto mu dodje 4,5 u jednom pravcu, a vinjeta kroz Bugarsku je 5e u jednom pravcu. To sto ustedite na zelenom kartonu (oko 20e) date vise za gorivo kroz Bugarsku. Mizerne su to cifre za letovanje gde izleti i preko 1000e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Makedonija je i pored svih navedenih mana mnogo bolja i lakša varijanta! Nadam se da će biti prohodno cele sezone. Što se tiče zelenog kartona, svakako je potreban ako se putuje u BiH.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Makedonija je i pored svih navedenih mana mnogo bolja i lakša varijanta! Nadam se da će biti prohodno cele sezone. Što se tiče zelenog kartona, svakako je potreban ako se putuje u BiH.

Samo može biti zeznuto ako neka grupica iskoči iz žbunja baš kada neko prolazi. Zeznuto za tog nekog.....

Teško da se takva mogućnost može nazvati samo manom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piše "nadam se da će biti prohodno cele sezone", a ako grupice iskaču iz žbunja to znači da baš i nije prohodno. Kad sam rekao "mane" mislio sam na kolotrage i zeleni karton! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozite bre ljudi, sta vam e :) Kaka rat , kakvi bakraci. Pustite tv i politiku. Idite gde vam je brze i lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra da trebam da idem ja bih isao kroz Makedoniju, ako ni zbog cega drugog onda zbog onog finog goriva od 100 oktana :) nadajmo se da se nece nista promeniti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi samo crni dim može da oda položaj. Za ostale sisteme navođenja si nevidljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...