Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Putarina u MK možete da se plaća i tragom,pustili su u pogon.Kupuje se na putarini i košta 20e,može kao i kod nas da se koristi na više vozila,nije vezan za tablice,dopuna je isto na putarini!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam pitao. Na granici niko ne zna ni da li radi, ni gde se kupuje, nemojte ih ni pitati. To je za njih veoma novo, pa ne znaju skoro ništa o tome.

Može se kupiti na svakoj naplatnoj rampi, ali koliko sam shvatio ENP putarina je skuplja nego obična - kaže da je dopuna 500 denara, a za put Grčka-nazad treba 400 denara. Ne znam da li sam dobro shvatio. Kako nije bilo gužve na naplatnim rampama, više vremena bih izgubio da sam kupovao ENP, nego što sam se zadržavao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=10689]Drasko bgd[/mention]
 
Koliko košta TAG u Severnoj Makedonij?
 
 
"Evo ja danas stigoh u prelepi Sarti po 10 put.Hteo bih da podelim svoje iskustvo vezano za putovanje.Mozda nekome bude korisno.Radi se o tome da sam na prvoj naplatnoj rampi u SMK pitao za kupovinu kartice za bezkontaktno plaćanje i dobio info da kartica košta 100 denara a da je ipak potrebno prisloniti je na čitač od rampe,te da su pustili u prodaju TAG uređaje identične našim u Srbiji.Cena 20 e.Krenem ja dalje do druge naplatne dok malo razmislim.Na drugoj rešim da kupim TAG i dopunu iako baš ta naplatna još uvek nema instalirano plaćanje putem TAG-a.Dok je službenik meni završavao papire stvorila se kolona duga 3 km i svi do jednog sviraju.Završim,krenem,dodjem do 3 naplatne zapišta TAG ali se rampa ne podiže.Opet kolona iza mene sviraju svi do jednog.Službenica pita da li ste dobro namestili TAG?Pokazah joj da jesam,a ona pozva šefa i pustiše me.Na 4 naplatnoj srećom još uvek nije počela naplata inače ko zna šta bi se i tu desilo.Tako da sve u svemu bacanje para.Takodje bih hteo da prenesem i to da jedan od mojih saputnika ima pasoš koji istice 31.08.ove godine.Pitasmo naše na granici da li će nam na grčkoj praviti problem,a on kao iz topa "MA NEĆE".Tako i bi.Ostalo je sve prošlo dobro sem gužve na putu koju prave semafori u Nikitiju i na skretanju za Poligiros.Na autoputu kroz Demir Kapiju jači udes ali srećom svi živi i zdravi(Audi je to).
P.s.pilići i pečeni prasići su prošvercovani pa ko voli nek izvoli,a tašta osta na granici

Pozdrav iz prelepog Sartija... "

Copy/Paste sa Live from Greece

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je dobra tema, ali od naplatne rampe u BG do Makedonije tj. Lukoil zadnje pumpe, 24 litara potroseno. Sve sam resetovao da vidim koliko bord laze, bord pokazuje 4.7, a ja sam presao nekih 520km sto je 4.6. Nisam spustao ispod 110 i bila je klima ukljucena kroz celu Grcku, nas dvoje i pun gepek i zadnje sediste. Takodje auto ima 5 brzina, kada bi imao 6 bilo bi jos bolje. Sada tek vidim koliko dobre gume znace za potrosnju i buku u kolima, posto je sve vreme bilo oko 3000 obrtaja.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za sve poznavaoce, kako mi je zeni rodjendan na dan kada se vracamo sa mora, gde bih mogao da je iznenadim nekim lepim ruckom ili mestom koje treba posetiti? Nemojte reci Predejane :D Nesto lepo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

emisijaSATyoutubelogonovi.jpg EmisijaSAT video: Patrola do Grčke preko Bugarske 2020.

 

Ekipa emisije SAT u svojoj patroli pokazuju šta vas sve čeka na putu prema ostrvu Tasos.

Kako izgledaju granične procedure na bugraskom i grčkom prelazu, gde se rade testiranja na Covid-19, a gde prolazite bez problema. Saznaćete i kako su se grčki hotelijeri spremili za ovu sezonu, koja nova pravila moraju da se poštuju pri čišćenju soba, služenju hrane, ali i kako bi turisti trebalo da se ponašaju na plažama. Naravno, u svom poznatom maniru hvalimo - zameramo obilaze ostrvo Tasos i predlažu šta sve zanimljivo možete da vidite i doživite:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte verovati onome što pričaju na televiziji i pišu u novinama, a tiče se aktuelne situacije u vezi sa prelaskom granica i kontrolama naših ljudi na granicama. Postoje dva razloga za to:

1. Situacija na granicama se menja iz dana u dan, dok izmontiraju emisiju za TV i puste je informacija je već zastarela. Često se dešava da putnici pre podne pređu granicu, a posle podne već ne mogu.

2. Neki mediji su zlonamerni, puni senzacionalističkih clickbait vesti, ili su u službi negativne propagande prema turističkoj delatnosti koja po njihovim rečima - pravi štetu državi time što iznosi pare iz zemlje. 

 

Aktuelne informacije pratite preko Facebooka, na grupama gde ljudi koji su stigli u Grčku objavljuju kako su prošli. Primeri ovih grupa su:

https://www.facebook.com/NikanaTravel/

https://www.facebook.com/groups/livefromgreece/

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu ste - I ja mislim da je bolje sačekati da se situacija smiri. Niko nikog ne tera da ide, svi idu po sopstvenoj želji i na sopstvenu odgovornost.  

 

JBG gledam ovih dana u NS u Promenadi, a verujem da je tako i u svim ostalim gradovima, gužve su ko da dele džabe - na pokretnim stepenicama mi dišu u vrat, lift pun, nisam hteo ni da uđem...  i onda kažu nećemo u Grčku, da se ne zarazimo... Prve smene su otišle, svi koji su stigli kažu da je u Grčkoj bezbednije nego kod nas - po prodavnicama svi domaći nose maske ili vizire, gužve na plažama nema...  

 

Videćemo šta će biti posle jučerašnjih izbora? Možda se ništa ne promeni, možda uvedu strožije mere, a možda i ublaže, nismo Tarabići... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvode mere do kraja nedelje sigurno, zato je i rizik za sve one koji hoce da idu i one koji su otisli. Jednostavno preeeevise je faktora da ti nesto usere dve nedelje odmora, ovu godinu prihvatiti takvu kakva je, iskulirati, eventualno po Srbiji obici nesto i sacuvati pare za sledece leto. Sve ostalo je suludo.

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam 2 termina uplaćena. Prvi početkom juna, otkazan Argus. Drugi septembar,danas me zvali iz agencije da uzmem vaučer otkazali sva putovanja za ovo leto Monix. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ce ti agencija kad retko ko - da ne kazem niko ne ide :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

More je u ovom trenutku sporedna stvar, ali ako akademski diskutujemo, agencije su potrebne. Na primer nemaju svi ljudi iste sposobnosti (organizacione sposobnosti, znanje jezika, nisu svi ljudi sposobni da sami voze do Grčke, ili nemaju para pa iskorišćavaju jeftinije aranžmane preko agencije). Naravno da sposobni ljudi mogu naći jeftiniji smeštaj u sezoni ili bolji smeštaj za iste pare kao preko agencije, ali ne mogu svi... Moja lepša polovina npr. može da napravi ukusniji i jeftiniji ručak nego u restoranu, ali ne znači da restorani zbog toga ne treba da postoje. Ima ljudi kojima trebaju i restorani i agencije. Naravno, pričam o običnim godinama, ova je i ovako u turizmu otišla u tri... i ne samo u turizmu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pricam za ovu konkretno :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovu će najbolje proći one agencije koje su nisu ni otvorile, već su otkazale sav smeštaj - kao što će verovatno Monix učiniti. Što bi rekli - jedino je spasen onaj ko je umro... koliko je to korektno prema putnicima koji su uplatili aranžman i žele da putuju u terminu kad bude moglo da se ide, to je druga priča... ostale se takmiče ko će manje da izgubi.
 

U ovom slučaju diskutujemo o agencijama, ali i špedicija je interesantna za analizu - kako se bori sa ovom situacijom. Imam rodjaka koji se bavi špedicijom, trpi ogromne gubitke, kao i turizam. Kaže da je opasnost da se vozači zaraze u medjunarodnom transportu minimalna, prakticno i da ne postoji. Nemaju gde da se zaraze ako se normalno ponašaju. Nigde ne dolaze u kontakt, zbog čega bi onda bila opasnost za turiste / putnike u tranzitu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...