Jump to content
FAS Goran
Uros1992

Fiat Grande Punto - mogu li sedišta sa Evo verzije?

Recommended Posts

Zanima me da li mogu da se stave sedista iz GP Evo u "obican" GP?

Kao i da li zadnja klupa od modela sa 5v moze na model sa 3v?(predpostavljam da ne moze al da pitam svejedno xD)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo je samo facelift GPa prema tome sedista 99% pašu. Zadnja klupa je mislim ista bez obzira je li model sa 3 ili 5 vrata.

A što te zanima ta priča? Piše da imaš GPa sport,on ima odlična sedišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima vrh sedišta al vreme i prednodi vlasnik su odradili svoje. Našao sam ista sedišta samo sa dizajnom od EVO pa reko da prepakujem :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam bolje resenje :) Pretapaciracu sediste za 40 EUR i bice ko novo ako ne i bolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedista izgeldaju ko nova. Vidi se da je materijal drugaciji al jedino ako zagledas, ovako na prvi pogled izgleda ko fabrika. Moja sedista su bila bas unistena pa je bio pun dan posla ostavio sam kola u 9 ujtru a pokupio u 12 uvece. I za sad su super udobna cak udobnija od fabrickih. Svaka preporuka :)

 

A za sliku ako se setim da slikam xD

Edited by Uros1992

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš da nema ni posle a ti tražiš pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nije pravo mesto na kom se obracem za pomoc ili savet ,al reko ipak se radi o Grande puntu i problemu sedista.Dakle kod mog punta sa 2/3 vrata, ulazak nazad u vozilo je prava gimnastika za moje saputnike, pa me interesuje da li i drugi vlasnici imaju isti problem.Da napomenem ,da mi se cini,da prednja sedista kad se pomeraju napred  idu do kraja ,ali kao da se nasloni ne spustaju dovoljno. Ukoliko mesto na kom sam pisao post nije ok ,molio bih adm. da ga premesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bas vican slikanju ,odnosno prebacivanju na komp.,pa ce pricekati da mi naidje neko od mladjarije.Poznanici ili prijatelji koji imaju grande punta, svi imaju sa 4/5 vrata ,pa nisam u prilici da uporedim sa mojim slucajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na primer, patosnice nisu iste za GP i za GP Evo... treba proveriti da li je baš sve isto kod ova dva modela ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice ulaska pozadi, jeste gimnastika ozbiljna. Donji deo sedista ima dovoljan hod, ali je problem gornji

koji smeta pri ulasku/izlasku. Inace je auto udoban za cetvoro. Jedino resenje je da se putnici nauce da moraju

prvo da zakorace jednom nogom i istovremeno udju prvo glavom u vozilo. Ta varijanta sa troja vrata je zamisljena

kao sportsko vozilo koje koriste mladi pa im nije ni bitno kako se ulazi pozadi. Meni je to deda slikovito objasnio:

"Ja uvek sedim napred kad vozim!":)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram posebnu temu, iako baš nema veze sa Evo sedištima već sa običnim GP, da pitam da li je neko još imao problem sa propadanjem prednjeg vozačevog sedišta?

 

Meni kao da se sedište nakrivilo u levu stranu, prema vratima (ili je u tolikoj meri potrošen sunđer da je sedište nejednako ispunjeno). Gledao sam šta se dešava ispod njega, bila je otkačena jedna žica što drži sunđer ispod, to sam lepo vratio, ali i posle toga sve po starom. Ili je sunđer sa leve strane toliko propao da je tanji od desnog (zbog izlaženja na vrata verovatno), ili je nešto drugo popustilo, ali ne znam šta. Isto važi i za deo naslona. Da li je neko još imao ovaj problem i kako ga je rešio? Meni jedino pada na pamet da izvadim sedište, uzmem neki sunđer koji imam po kući i naguram ga ispod onog dela gde je tanje, dok za naslon nemam rešenje, tu je bočni airbag, a i deluje mi i kao da se mora rasparati sedište da bi se došlo do sunđera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to, nisam našao gde on može da se otvori i skine, kao da na donjem delu, pri sastavu između naslona i dela za sedenje, mora da se raspara da bi se otvorio, pa posle ušije. Nema čičak ili dugmad... pogledaću ponovo, al gotovo sam 100% siguran da nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sporting paketu ima nazad cibzar i skida se lako taj deo, a donji takodje odvojeno se skida.
Tako da je sasvim sigurno tako i kod obicnog sedista.
Jel ti auto 3V ili 5V?
Nemoj uzimati od EVO, uzmi od Sporting-a. Svi hvale sedista da su mnogo udobnija od standardnih. Ja nisam sedeo na obicnim, pa ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5V je... Evo sad sam završio malu popravku. Ipak ima cibzar pozadi, ne zanm kako mi je to promaklo, valjda sam tražio na pogrešnom mestu :D  ...no, to za sada nisam dirao.

 

Za sada, pošto sam, kad sam izvadio sedište, skontao da mi je bio ispao šaraf iz onog mehanizma za podešavanje visine sedišta i zupčanik sa ručicom je krivo stajao, moguće da će sad to biti bolje. I dalje mi deluje kao da je sedište blago nakrivljeno, ali je dosta bolje. Probaću voziti malo, pa ako mi ne odgovara, onda rešavam sunđere.

Edited by ivica su

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...