Jump to content
FAS Goran
Uros1992

Fiat Grande Punto - mogu li sedišta sa Evo verzije?

Recommended Posts

Pozdrav svima!

 

Naleteo sam na jedan zanimljiv GP 1.4, prvi vlasnik, deluje da je auto ok. Jedina mana je odbojna unutrašnjost vozila, odnosno boja unutrašnjosti (vlasnik je žena, njoj je boja bila potaman) 

 

Elem, kako nisam žensko, a pritom sam u ozbiljnijim godinama, zanima me da li se elementi (uključujući i sedišta) na kojima se nalazi narandžasta boja mogu zameniti i koliko bi koštao takav poduhvat? Tj. da li mi se tako nešto uopšte isplati (auto je već nešto skuplji od drugih automobila istog godišta ali i u boljem stanju)

 

Evo slike unutrašnjosti vozila

 

unnamed.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu sedista da se zamene, imas ih dosta po oglasima.

Bitno je 3 ili 5 vrata, zatim da li imas airbag u sedistima i da li imas podesavanje lumbalnog dela (dugmici ispod naslona za ruku, ako imas naslon). Eto to ti je bitno da uparis u odnosu na stara sedista.

Nazad kako ti naleti, po meni bolja opcija ako je klupa deljiva.

Nije nikakav problem zameniti sedista, recimo pola sata posla ako si brz, ali nek bude sat i po za pocetnika.

Uz sedista obicno pazaris tapacire vrata, da se slazu. Ide u kompletu kod vecine sa oglasa.

Ako je 3 vrata, trebace ti jos sat vremena za nazad i racunaj sat za napred.

Ako su nazad vrata takodje, isti djavo, sat vremena posla.

Vijaj sporting sedista, svi kazu da su bolja mnogo, ja razliku ne znam posto na drugim nisam sedeo.

Tablu mozes presvuci u neku foliju, ne znam koliko je jednostavno skinuti je da bi radio nesto ozbiljnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala vam puno ;)

 

Iskreno, nisam znao ni da li može tako nešto da se izvede a kamoli to ja da radim.

 

Vidim da je na jednom od ovih oglasa traženo 150 eur za zadnji deo komplet, da računam da bi toliko bilo i za prednji plus tabla plus majstor - sve u svemu odokativno 400 eur. Ne znam sada da li mi se isplati... uf ima li šta gore od kupovine polovnog automobila :lol:

 

Inače, u pitanju je automobil sa 4/5 vrata ali ne znam ovo za erbeg i lumbalni deo, vrlo se malo razumem u konkretnu materiju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je komplet sporting sedista sa svim tapacirima 150 eur, za 3 vrata, tako da je 150 puno samo za zadnja.

Airbag bocni znas da ima po tome da li ima plastiku sa strane na sedistima gde pise airbag.

Podesavanje lumbalnog dela imas samo ako imas naslon za ruku i pri tom kad se podigne naslon da tu postoje dva dugmeta (jedno preklopno) za podesavanje ispupcenosti/udubljenosti ledjnog naslona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne isplati se menjati citavu tablu zbog boje, mada u principu na bilo kom otpadu ce uzeti tvoju i staviti drugu uz doplatu, mada je to ogroman posao i ja ti ne bih preporucio da to radis.

Ono sto mozes, kao sto rece kolega @Bingodalton, je da presvuces narandzasti deo table folijom u boju po izboru, to ce te sa rukama izaci od 20/50 eura.

Sto se zamene enterijera tice, lepo nazoves par otpada, vidis da li imaju enterijer koji ti se svidja, das im svoj i doplatis za ruke i novi koliko treba i resen problem za nekih sat dva vremena.

Ljudi koji prodaju enterijere su iskusni u skidanju i stavljanju istih, ti tu ne radis nista.

Ja i jos mnogo kolega forumasa smo uradili to sto ti hoces jos pre nekoliko godina, mene je sve ispalo 150 eura, dao sam svoj i uzeo od sporting verzije enterijer...

Znaci najvise 200 eura uz zamenu, nikako vise od toga...

Mislim da zadnja klupa odgovara i za 3/vratnu i 4/5vratnu verziju, tako da je svejedno, po mogucstvu uzmi sportska sedista, neuporedivo su bolja od drugih verzija...

Ako tvoj auto poseduje airbag-ove, vidi datum proizvodnje, ako su mladji od enterijera koji uzimas, zameni ih...

Ponavljam jos jednom, postoji mnogo otpada gde ce ti to uraditi za male pare ili cak besplatno, samo ces platiti doplatu za enterijer...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na savetima.

 

Jedino mi nije jasno ovo oko menjanja erbegova ukoliko su mlađi od enterijera koji bih kupio...

 

Automobil je 2006. godište, dinamik paket opreme, ima i bočne erbegove, kaže prodavac da je naradžasta boja standard sa tim paketom opreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za lumbalnu podrsku se veoma lako osposobi a takodjer moze i bez toga.

Ja sam uzeo struju od upaljaca i spojio na rele koji sam stavio ispod plastike naslona za ruku, prekidac sam stavio ispod naslona kao sto je i kod orginanog naslona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam ako vec postoji lumbalna podrska da onda i nova sedista budu sa njom.

Ako ne postoji, a nova imaju, onda se to lako da resiti.

Kupi samo plastiku sa prekidacima ili ceo naslon, ako ga vec nema. Inace naslon je super stvar.

A struju ce vec dovesti dotle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već sam postavio pitanje na prethodnoj strani i objasnio situaciju... Ukratko, i dalje je aktuelan problem sa potrošenim sunđerom na vozačevom sedištu sa leve strane prema vratima.

 

Kako je došlo lepše vreme, krenuo sam malo da šminkam auto i opet je na red došlo sedište. Ovoga puta sam otišao korak dalje i komplet rastavio donji deo sedišta i nagurao i zalepo još sunđera ispod levog dela. Kako je toliko propao da je krenuo da se raspada, morao sam malo i trakom (uzeo sam onu jaču crnu) da oblepim kako se sve ne bi razišlo. Jako je to smešno izgledalo, ali kad sam vratio tapacirung, sasvim je ok i ono najbitnije, mnogo je udobnije, a o držanju da ne pričamo, stalno sam imao osećaj da ću se u krivini zalepiti na vrata, sada je puno bolje, mada iskreno, mislim da može još bolje i da sam trebao trpati još više sunđera :D 

 

Problem koji ostaje je naslon... Isto je sa leve bočne strane malo stanjen sunđer i nema dobro držanje leđa. Otkačio sam tapacirung od dole, odtkopčao cibzar, a onda dođem do plastike bočnog airbaga i nema dalje. Niti se može platno prebaciti preko plastike (čini mi se da je uheftano ispod nje), niti je moguće plastiku skinuti.... u stvari, da li ta plastika airebaga uopšte može i sme da se skida :D  ...uglavnom, tu sam stao i ne idem dalje, vratio sam sve kako je bilo i tako vozim. Da li neko zna kako se i da li može da se skida ta plastika, ili je jedini način da se raspara sedište.

 

Inače, posle tolikog mučenja sam u jednom trenutku počeo da gledam oglase pa da uzmem drugo sedište, ali kad ono, koji god da sam oglas pogledao, već ovako sa slike se može videti da su vozačeva sedišta u baš lošem stanju, manje više kao i moje... izgleda da im je to mana...

Edited by ivica su

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu verovati da nisi video!

Airbag se lako skida, drze ga samo dve M6 matice. Sa zadnje strane naslona otvoris cizbar i sa kljucem 10 mm odpustis i skines matice. izvuces airbag i odkopcas njegov kabel. Prethodno skini klemu i malo sacekaj .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, uvek mi nešto promakne :D  Ništa, treća sreća, valjda ću kod trećeg rastavljanja sve uraditi kako valja.

 

Hvala na savetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan svima. Ovo pitanje zvuci izuzetno glupavo cak i u mojoj glavi, ali posto je GP Evo facelift automobil. Zanima me. Unutrasnjost Eva da li se moze prebaciti u standardnog GP Sporting. Skoro sam uzeo auto. Sredio ga mehanicki. I vreme je da se izgled doteruje. Pa me zanima ova da nazovemo sitnica?

 

Hvala svima unapred na odgovoru

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2021 at 8:18 PM, neshaoct said:

@DDRfreak457

 

Pogledaj sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Hvala, ali zanimalo me je. Ceo prednji deo automobila. Kontrolna tabla, klima, "multimedija" itd. Ceo Evo u obicnom GP?

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, DDRfreak457 said:

Kontrolna tabla

Ovo ne bi trebao biti problem. 

8 hours ago, DDRfreak457 said:

klima

Ako hoces digitalnu, a nemas trenutno, zaobidji pomisao. 

 

8 hours ago, DDRfreak457 said:

multimedija

Android (ne oem) sigurno moze a i nudi vise opcija. 

 

Jednostavnije je kupiti Evo i zavrsiti posao, svakako je bolje odradjen auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može i automatska klima da se stavi ali nije lako! U principu bi trebao ceo auto kao donor jer su I body kompovi različiti. Naravno instalacija se podrazumeva. 

 

E sad evo jeste malo ali malo dorađen ali je dobio DPF i problematične dizne što ne predstavlja problem na normalnim kilometražama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...