Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ja se u svasta razumem (po malo), tj. sve ono sto me interesuje :D

 

Ma ova se nebi palila da nije otisla kod majstor "Cucka" ali ti majsori su cudo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tako... Buba zavrsila na reciklazi, ja dobio 1000e popusta i pazario Fiat Punta Dynamic A/C sa fabricki ugradjenim plinom. Sta da vam kazem, i sami znate koliko je kostao i onda su usledila prebacivanja "ti nisi normalan, mnogo to para, znas ti kakav si polovan auto mogao da kupis za te pare Bog da te vidi..." i tome slicna nje*ra. Ali, vecina od vas ce se sloziti sa mnom, nov auto je ipak nov auto :)

 

IMG_1628.jpg   IMG_1629.jpg   IMG_1630.jpg   20150416_182515.jpg   20150416_182628.jpg

 

Kao sto vidite, nije pretrpeo neke velike promene (iako sam hteo) sem alu felni. Garaziran od prvog dana. Presao sam oko 70.000, a prosecna potrosnja plina mi je bila oko 7,2l/km. Redovno sam ga odrzavao i vodio racuna o cistoci. U njemu cigara nikad nije zapaljena, a zastitne trake sto ima na vratima do prozora jos uvek nisu skinute :) I uvek sam uzivao u voznji.  :scooter:

U petak se rastajem sa njim i mogu iskreno da vam kazem da mi je zao :( Nisam se setio da ga prvo ponudim nekom na forumu da budem siguran da ce nastaviti da ga mazi i pazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kad se tema pročita od prvog posta do poslednjeg koji je auto zapravo predstavljen :question:  Kroma, Buba, Punto :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic svako po malo :D Vidis kako Ivan slusa na casu. Da si procitao prvi post znao bi smisao ove teme... druzenje, upoznavanje i iscekivanje novog 500L-a.

 

Ivane, Lada je bila u mom drugom postu ali bez slika na zalost... Sutra idem na put, ako stignem bice A8, a posle njega  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj sivi Puntisa je bas lep. Steta sto ga prodajes sa tako malom km i bas je ocuvan

Edited by Gagy.GM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i nije steta, covek ide na bolji, veci, nov auto. Za takve promene sam uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da je Cile video ovog punta pazario bi ga sigurno.....

 

Cekamo 500L pa da te uclanimo u sektu  :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zhorz nemo' da mi stajes na muku... :(

Ja sam mislio da prodam audi a8 a da Puntica ostavim za burazera i moje matore kasnije ali prvo je kupac naisao za punta tako da... ma nema veze, doci ce bolji auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komso, nemo' da mi remetis redosled izlaganja!  :popo:

Elem, dosao brat iz inostranstva i vreme koje je provodio ovde hteo je da se "svrcka" unaokolo. Inace, s obzirom da se Lada nije vozila skoro 2 godine, imali smo potrebu za dva auta u porodici: kako meni, tako i burazeru i matorima. Razmisljali smo da kupimo neki veci auto, konkretno gledali Opel Zafiru. Nasli jednu dobru, lepu, kao pucka ali dok se moj burazer razmisljao ona se prodala. Takodje, nadjem jos jednu ali je imala automatski menjac a on se njemu protivio jer kao, svi automobili sa automatskim menjacom imaju neku manu sa njim, pa auto vise trosi, ovo-ono...

I... jednog dana, sedi on sa kolegom u kaficu i zove me da me pita sta mislim o Audiju A8 2.8 quattro sa V6 motorom i automatskim menjacem. Ja onda krenem da pricam njegovu pricu, pa kako ovo, kako ono, bla bla. Zove on mene posle sat vremena i kaze "kupio sam auto" (a iz telefona se cuje kako zaplice jezikom)  :smoke:

 

I tako, celih godinu dana smo se lepo izvozili sa njim. Extra nas je sluzio (i jos uvek se vozimo). Auto u full-u, koza, dvozonska klima, siber, centralna, alarm, atestiran plin i sve ostalo sto sam zaboravio. A sad evo i slika :)

 

20150409_182404.jpg   20150409_182436.jpg   20150409_182457.jpg   

 

20150409_182524.jpg   20150409_182545.jpg   20150409_182730.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo isti ko Dubravin?

Koliko ti trosi, bas me interesuje? Imao drug A4 2,8 i nismo mogli da ga napojimo, a ne bi trebalo da bude potrosac toliki uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slican je, njegov je samo neka sporting verzija, tj. malo drugacije branike ima i ima manualni menjac. Motor isti, V6 30 ventila...

Sad za 1. maj sam isao za Prag sa njim, nas 5oro u autu sa stvarima, 12L plina je bio prosek, a obicno tu je negde od 12-13l. Gorivo mu nisam merio, vozim ga po malo i dosipam :)

 

Edit: samo da znate, aktuelna je prodaja koga interesuje  :D

Edited by Urkelele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to mnogo. Mom drugu A6 2,4 toliko trosi na 120-30km/h :)

Sad me zivo interesuje ko si, nemoguce da te ne znam makar iz vidjenja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iiii.... evo mene ponovo :D

Konacno, dosao je na red i najnoviji auto - Fiat 500L. Kao sto sam vec napomenuo, podigao sam ga 59. dana od dana narucivanja. Muke su bile tih dana, i na kraju, kada je vec bio zavrsen, bilo je velikog razmisljanja o odustajanju i kupovinu bilo kog drugog auta sa lagera (ne 500L-a).

20150626_170811.jpg   20150627_153144.jpg   20150627_194351.jpg

Kao sto se vidi na slikama, spolja je sasvim obican 500L, kao i svaki drugi. Medjutim, dosta vas zna da ipak nije sasvim obican - u pitanju je Fiat 500L T-Jet 120ks + LPG (fabricki). Nivo opreme je LevelUP, a to znaci da od PopStar-a ima jos i: alu felne 16", svetla za maglu, zadnje parking senzore i 2+2 godine Fiat garancije. Kompletna akcijska cena sa bojom je bila 15.800 evra. Posto sam imao pogodnosti i beskamatnog kredita od 9.000 evra, ucesce je bilo 6.800 evra. Od opreme dobio sam gumene patosnice, obavezan set opreme i Meta alarm koji ce mi biti ugradjen za 10ak dana (kao poklon zbog tolikog kasnjenja isporuke).

Slede slike motora i cudno upakovanog isparivaca. Dok sam slikao primetio sam da ima neki sus-pleh ispod motora.

20150626_171716.jpg   20150626_171722.jpg

Ono sto sam u prvi mah video razliku je: zadnje disk kocnice, malo drugaciji display putnog racunara, rikverc brzina...

20150626_171631.jpg   20150627_194128.jpg   20150627_194520.jpg   20150627_194529.jpg

I naravno, kakav bi ja to informaticar bio da mu nisam odmah nabavio USB flash sa konfigurisanim eco-drive-om i muzikom :D

Znaci, malo modifikovan putni racunar, imam na display-u indikaciju za nivo LPG-a, sa leve strane, gde je obrtomer kilometraze, narandzasta oznaka pumpe gde ispod pise LPG koja mi se inace nije upalila niti je bila upaljena, a da li ce - videcemo. Tu u blizini je i zelena oznaka pumpe koja se pali kada se prebaci na benzin, a na displeju pise da se aktivirao pogon na benzin. A da, dugme za prebacivanje sa plina na benzin i obrnuto se nalazi skroz desno ispod touch displeja. Prilikom prebacivanja s plina na benzin i obratno nema potrebe dodavati gas i prelaziti odredjeni broj obrtaja kao sto je to bilo kod dosadasnjih sekvent uredjaja.

20150627_194157.jpg

Zbog modifikovanog displaja putnog racunara osao sam uskracen prikaza stalne spoljne temperature i moguce je da pise kao jedna od opcija trip dugmeta. Ono sto sam odmah primetio je nedostatak prosecne potrosnje i trenutne prosecne potrosnje na bord kompjuteru  :rant: . Uopste mi nije jasno zasto su to izostavili, a pretpostavljam da je zbog pogona na plin i benzin gde im je bilo tesko da izrazavaju i jedno i drugo, a mogli su bar da ostave za benzin. Sve se nadam da nije tako i da ce se ta prosecna potrosnja pojaviti nakon predjenih 200-300km, a vi me ispravite ako gresim.

20150627_194148.jpg

Takodje, dobio sam i korisnicko uputstvo za auto, ali je za klasicnu verziju 500L-a. Gde je odeljak za tehnicke specifikacije nema nigde da se pominje ovaj T-Jet motor, a nigde nema da pise nista ni o plinu. Pitam lika pri preuzimanju auta koje ulje se koristi i sipa u njemu, a on i kaze "Selenia"  :question: . Moracu da potrazim negde da li ima posebno uputstvo i tehnicke specifikacije za ovaj motor.

 

E sad, ono sto vas najvise interesuje - prvi utisci: Stvarno ne znam sta da vam kazem, kada posle 2 meseca aktivne voznje Audia A8, ne mogu da budem merodavan i da vam iskreno odgovorim.

Visok, pregledan, necujan u kabini, dobro gazi put, visoko sednje koje mi se u pocetku nije bas svidelo (ili se nisam lepo namestio). Primetio sam da nemam gde mobilni da stavim, torbicu sa dokumentima (navika pored menjaca), nemam kutiju za suncanice a primetio sam da su neki u nacionale paketu to imali. Svi znate i to smo se slozili da je sredisnji retrovizor mali, mada, pored onolikih spoljnih sredisnji skoro da nije ni potreban. Continental gume mi se cine dosta OK. Brzo sam se navikao na 6-u brzinu.

A da, za ovih predjenih 100km mogu da kazem da dosta dobro vuce. Burazer i ja u autu, zna da povuce vec na 1700 obrtaja, a vec preko 2200 da ne pricam :D U 6-oj brzini na 2000 obrtaja ide 90km/h. Na uzbrdici sam bio u sestoj brzini, presaltao ga u petu, pretekao jedan auto i vratio ga u sestu :)

Za sada toliko, za ova dva dana vise sam proveo u kafani nego pored novog auta  :cheers: .

 

Jednu interesantnu konstataciju nisam napomenuo jos od pocetka teme... naime, moj cale je 90-e godine prvi u gradu kupio novu Ladu Samaru, tj. bila je druga (prva je bila u vlasnistvu firme). Danas, ja sam prvi u gradu kupio 500L kao fizicko lice, a drugi je 500L uopste (prvi ima moja firma - 500L living).

 

Anegdote:

- Zena koja mi je zavrsavala registgraciju predala dokumenta u sup a likusa prilikom pregleda dokumenata joj trazila carinsku deklaraciju! :D

- Cim sam isterao auto iz salona, lik koji je dosao da vidi i raspita se oko nekog auta, zagleda ga okolo, unutra kaze lep, dobar i pita koliko kosta. Kada sam mu rekao cenu njegov komentar je, naravno bio: "jel znas ti sta si mogao da kupis za te pare, eno Pegoute 301 u full-u jeftiniji od toga" :D :D

Edited by Urkelele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka je sa srecom, konacno je stigao. Ova bela boja mu bas lepo stoji. AKo ti nesto znaci, mislim da si i prvi na forumu sa t-jet motorom sa plinom u 500L. :D

p.s. U koju kafanu to da svratimo?

Edited by Stiliša

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, hvala na cestitkama :)

Jeste, prvi je na forumu sa T-Jet motorom i fabrickim plinom. Nije da mi nesto znaci, ali je lepo kada cujes da si u necemu prvi :D E sad, da li sam pogresio videcemo, ali nadam se da nisam ;)

 

P.S. Danas odmaram od kafane i, kao sto vidite, posvetio sam malo paznje forumu... ali, sledece nedelje ce da nastavimo  :beer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve cestitke!
Odlican auto si uzeo,pravi motor,a LPG je tu da se jeftino navozas :thumbsup:

 

btw iz kog si grada? :D popuni polje Location u profilu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam. Dugo si ga cekao, ali sada je osmeh na licu konstantan :)

U zdrasvlje da te sluzi i da se slatko navozas.

P.s. kad smo kod kafane u koju da svratimo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urke, cestitam! U zdravlju da te sluzi i da se nauzivas sa njim! :)

Da nisi bio sa njim danas u Pk? Koje tablice nosi, nase ili Bg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam iz Kursumlije, vec sam pisao negde.

Ne, nisam danas bio u Pk. Nosi nase PK table :) Hteo sam i na kraju da bude PK al' mi ne dadose maMgupi. Taj sa BG tablama sam vidjao i kod mene, to je od neke firme, ali je takodje i "obican" 500L.

 

U bilo koju kafanu u Kursumliju da svratite naletecete na mene :D

Edited by Urkelele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...