Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Prva opcija u Menu, Dimmer. (u voznji ne radi), tu pojacavas i smanjujes jacinu osvetljenja. Mora da ima :D

 

Nego, malopre sam cackao Meni pa mi nesto cudno:

- Speed Beep

- Buzzer Volume

- Service

- Passenger Bag

- Reset Tyres (?)--nema na obicnom

- Exit Menu

.

 

Nema dimmer.....

tj sta znaci u voznji? da bude samo na kontaktu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako :)

nisam naisao do sad na neki da to nema. Na prvom mestu u meniju za vozila sa fabrickim radiom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek cek, jel to u meniju za radio ili u meniju za putni racunar (sto se prikazuje na multifunkcionalnom displeju)? Ja tu opciju nisam video ni na radiju ni na ovom drugom meniju, a mislim da sam probao auto i kad je u kontaktu i kad je upaljen.

 

Kubura, ipak imaj u vidu da je moj T-Jet sa fabrickim plinom. I, ako ti nije tesko, raspitaj se tamo u servisu i pitaj zasto ja nemam da mi iskazuje prosecnu potrosnju i trenutnu potrosnju i da li to moze da se namesti? Svakako planiram da zovem call centar i da ih pitam (i jos po nesto sto su mi napravili propuste).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda su tebi ugradili i senzor ambijentalnog osvetljenja, kao na smartfonu, pa ti dim-uje automatski  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nijedan sa plinom,malopre sam gledao...

Na boardu, taster SET pa na strelice gore dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heeej deda, bio si delimicno u pravu... malopre sam gledao, na uconnect-u imam prvu opciju Display i stavljena je na automatic, a kada je prebacim na manual onda mi se pre display-a pojavi dimmer :) i onda moze da se steluje kada su upaljena dnevna svetla i kada su upaljena kratka

E sad, da li to vazi i za komandnu tablu nisam primetio jer je jos uvek dan, ali se na uconnectu vidi kako menja osvetljenje.

 

A probao sam na uconnect da ocitam koji je firmware ali nikako nisam uspeo, kombinacijom svih dugmica sa browse i nista :(

 

Kubura, ajd kad gledas, obrati paznju na te sa plinom da li ima prosecne i trenutne potrosnje.

Edited by Urkelele

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahahaha, ja i zaboravio  da sam te vec pitao :D

a nisi odgovorio za sta se to odnosi, dal' za prosecnu potrosnju ili za dimmer. :)

Hvala ti.

 

Edit: ali zar to nije malo glupo? Ako nisu mogli da izvedu da meri i plin i gorivo mogli su bar gorivo da ostave. Interesantna je informacija kada znas kolika ti je prosecna potrosnja, ili koliko jos goriva imas  :thumbdown:

Edited by Urkelele

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet kazem, da su ti ostavili potrosnju za benzin a ti vozis na plin onda bi se bunio kako ti ne pokazuje dobru potrosnju  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bi, jer sam se sa tom potrosnjom navikao na Punticu i otprilike sam znao koliko cu preci sa plinom.

 

Ne znam da li sam napisao, ali primetio sam da kod ove vrste plinskog uredjaja prebacivanje vrsi relativno brzo, posle predjenih 30-50 metara. Takodje, ako radi u mestu on sam prebaci na plin bez ikakvog dodavanja gasa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa plinom se ionako voziš džabe, tj. ništa ne trošiš. :laughing:

 

 uredjaja prebacivanje vrsi relativno brzo, posle predjenih 30-50 metara.

 

 

Sviđa mi se, ali baš. 

Edited by Deda Jung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke sa zakasnjenjem,procitao sam celu temu.Svaka cast na izboru motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala i tebi :) I ja se nadam da sam napravio dobar izbor, zahvaljujuci svima vama. Uskoro, kada ga malo "izganjam" javljam se sa utiscima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bi, jer sam se sa tom potrosnjom navikao na Punticu i otprilike sam znao koliko cu preci sa plinom.

 

Ne znam da li sam napisao, ali primetio sam da kod ove vrste plinskog uredjaja prebacivanje vrsi relativno brzo, posle predjenih 30-50 metara. Takodje, ako radi u mestu on sam prebaci na plin bez ikakvog dodavanja gasa. :)

 

 

Prebacuje brzo posto je napolju toplo, verovatno je podesen da prebacuje na odredjenoj temperaturi vode u rashladnom sistemu (oko 40-45 stepeni, mozda i neki manje), pa kako je napolju 30 i neki stepen, voda je stalno blizu zatate temperature, pa je i prebacivanje na TNG veoma brzo.

 

Cestitke na kupovini, procitah celu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja da on prebacuje na temperaturu, ali evidentno je da je ta temperatura veoma mala i ne smeta mu. Isto brzo prebaci i kada je auto u garazi koja je dosta hladna.

 

E tek sad mozete da kazete da sam usao u L-sektu jer mi je juce stigao...   :D

20150705_124059.jpg

Nisam stigao danas da ga montiram jer sam dan proveo po kafanama  :beer:  Sutra cu da ga postavim, nego imam nekih nedoumica. Primetio sam da ona plastika nazad moze da se skine, ali ne znam kako. Drzac sam probao i on pase preko plastike. Izgleda da trebam da je busim i usrafim drzac. Mislio sam da plastiku skinem i vidim da li ispod ima neke drzace, da bude bez busenja...

 

Hmmm... ne znam sta da ga sredjujem kad on ovako nov izgleda k'o lutka  :thumbsup:

Edited by Urkelele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee to je problem kod novog auta :) Nista, za vikend odi na pijac i kupi maglenke, zavesice, stopke, turbo nalepnice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pise turbo nazad, ali to i nije lose pa kad "prosisam" pored nekog drugog 500L-a da se zamisli sta mi je ispod haube  :scooter:

Danas sam presisao jednog bendzu, Boga mi, zagledao me je :D

Ih bre Mico, pa sta da kupujem nalepnice, to cu sam da napravim, imam iskustva sa tim... pa neku vatru sa strane ili na haubi  :laughing:

 

Auuuu sto dobra nalepnicaaaaaaa :D

Edited by Urkelele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro došao još jednom! Divota je videti, a predpostavljam još veća, voziti ovaj model. Neka te lepo služi! Kakav ti je u vožnji taj turbinac? Da li mami osmehe, lepi za sedište... Daj malo više utisaka... Jel osećaš razliku u snazi kad prebaciš na gas?

E tek sad mozete da kazete da sam usao u L-sektu jer mi je juce stigao... :D

20150705_124059.jpg

Nisam stigao danas da ga montiram jer sam dan proveo po kafanama :beer: Sutra cu da ga postavim, nego imam nekih nedoumica. Primetio sam da ona plastika nazad moze da se skine, ali ne znam kako. Drzac sam probao i on pase preko plastike. Izgleda da trebam da je busim i usrafim drzac. Mislio sam da plastiku skinem i vidim da li ispod ima neke drzace, da bude bez busenja...

Hmmm... ne znam sta da ga sredjujem kad on ovako nov izgleda k'o lutka :thumbsup:

Što se tiče armstera, ja sam bušio plastiku. Inače ona se kod mene posle određenog vremena i par jačih oslanjanja od strane suvozača, rasklimala pa ću to morati nekako da pritegnem. Tako da vodi računa da se ne naslanjaš punom težinom na naslon.

Zatamni stakla i ništa više nema ni da pipaš! Sipaj i vozi tu makinu! Da sekti osvetlaš obraz na drumu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta da ti kazem kada sam presao tek 300km, jos nisam ni prvu bocu plina potrosio. Da vuce - vuce, bas da lepi za sediste - ne lepi, ali zna dosta dobro da povuce, da mami osmeh - mami :D. Danas nas troje na 2200 obrtaja povuce bez problema. U krivinama mi deluje skroz OK. Nisam ga mnogo razvlacio, danas do 4500 i bas je lep osecaj kada ubrzava. Razliku na benzin/gas nisam jos primetio. Moracu da ga probam na nekoj vecoj uzbrdici.

Polako, da ga malo razradim pa cu da napisem realnije utiske. Zao mi sto se okupljate nedeljom od 18h jer ne mogu da stignem posle da se vratim, jedino neki ponedeljak da uzmem slobodan. Da licno vidite masinu i probate :)

 

Video sam i ja da Armster nema dobar oslonac, tj. "jeftina" mi je plastika i drzi se samo na cetiri srafa. Zato kazem, da probam da skinem onu zadnju plastiku pa mozda da ubacim sa unutrasnje strane neke matice i platnice, ili ako eventualno moze da se pricvrsti za nesto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...