Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
gagyns

Fiat Albea 1.2 16v - previše podigao temperaturu u leru

Recommended Posts

Pozdrav svim članovima, imao bih jedno možda malo glupo pitanje.

 

Ostavio sam auto da radi u leru, sa skoro hladnog starta, nešto sam se motao po kući i kada sam došao do njega skazaljka merača temperature bila je na prvom podeoku do crvenog. Sve u svemu ventilator se nije upalio, pozvao sam majstora kod koga inače teram auto, on mi je rekao da uključim grejanje, pustim auto da radi kako bi se ohladio i da na kraju proverim osigurač ventilatora. Uradio sam kako je rekao, auto se do izvesne mere ohladio, ostavio sam ga posle ugašenog a za to vreme mrdnuo osigurač, štrcno malo WD spreja na njega, upalio auto i ventilator je počeo normalno da radi i hladi, i nastavio tako da radi. Posle sam normalno vozio kola, i sve je izgleda OK.

 

Moje pitannje je: da li je moglo doći do nekog oštećenja motora u ovoj situaciji, auto je radio u leru, nije bio opterećen, u hladnjaku je mešavina antifriza i destilovane vode, u pitanju je crveni Paraflu + destilovana pola-pola. Auto nije prokuvao, tečnost se u trenutku kada sam primetio popela skoro do vrha ekspanzivnog suda ali je još bilo mesta u njemu. 

 

Da li je moguće da je došlo do nekog oštećenja motora na ovaj način?

 

Hvala svima na odgovorima unapred.

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po svemu navedenom ne bi trebalo da bude posledica.

Intenzivnije kontroliši vodu i ulje u narednom periodu a za osigurače preporučujem sprej za kontakte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, znam da ide kontak sprej ali nisam ga imao trenutno pa reko' daj šta daš, naprskaću sa kontakt sprejom svakao u ponedeljak...inače zbog godišta i kilometraže kontrola ulja i antifriza mi je nešto što inače radim.

 

Hvala još jednom, taman sam ga malo sredio i sad da me ovako nešto strefi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...