Jump to content
FAS Goran
neshaoct

F1: Haas tim

Recommended Posts

''Ne znam ništa o budućnosti Hasa u F1''

 

haas 2020.jpg

 

U Formuli 1 kruže tračevi da ekipa Hasa možda neće biti u najbržem cirkusu na svetu posle 2020. godine. Vozač tog tima Roman Grožan ne zna ništa o tome. Vlasnik Hasa, Džin Has, i dalje može nekažnjeno da napusti Formulu 1 jer još uvek nije potpisan ugovor za 2021. godinu. Kako stoje stvari zatvaranje tima jeste opcija za američkog vlasnika, a to je donekle svojom izjavom potvrdio i vozač Hasa Roman Grožan.

 

''Mnogo ima znakova pitanja. Očigledno je veliko pitanje da li će Has biti tu. Što se tiče ostalih dostupnih opcija, očigledno je da je Ferari veoma brzo protresao tržište svojom odlukom i videćemo kakve su mogućnsoti. Lično videću šta bih voleo da radim i videću šta mi se radi u budućnosti. Ne želim da srljam'', rekao je Roman Grožan u Mađarskoj pred narednu Veliku nagradu. Njega su novinari pitali i šta zna o budućnosti tima. ''Ne znam ništa. Odluke nema, i nema tu šta da se kaže. Moramo da se trkamo i da pokažemo isto kao u Austriji. Da damo sve od sebe. Džin Has zna odgovor ili ne zna, ali on će vam odgovoriti u jednom trenutku. Do tada ne mogu da vam dam pravac. Nadam se da će Has biti tu''.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haas neće bez razmišljanja angažovati Peresa

 

Serhio-Peres 1.jpg

 

Haas je posle raznih spekulacija rešio da ostane u Formuli 1, a moguće je da će u 2021. godini američki tim promeniti vozače. Analitičari vide Serhija Peresa kao glavnog kandidata za sedište u Hasu. Posle dosta peripetija Serhio Peres je ostao bez mesta u Racing Pointu naredne sezone iako je imao ugovor. Njega će zameniti Sebastijan Fetel i sada se postavlja pitanje gde će Meksikanac koji sa sobom donosi i veliki novac sponzora, nastaviti karijeru.


Haas je tim koji sigurno nastavlja da se nadmeće u Formuli 1, a kako već dugo Roman Grožan i Kevin Magnusen ne donose dobre rezultate moguće je da će biti promene vozačke postave. ''Ne postoji vozač kog bismo doveli a da ga pri tom dovodimo na prvu loptu i bez razmišljanja. Ima mnogo opcija. Moraćemo da napravimo najbolju odluku, na srednje i duge staze, ne samo za ovaj ternutak. Trenutno nemamo problem, moramo da vidimo kakvi su nam planovi i gde je naša šansa'', rekao je šef Hasa Ginter Štajner.

''Nije da nam treba brzi keš za sledeću godinu, radi se o tome kako da budemo bolji narednih godina. Kako da se vratimo na 2018. godinu i kako da budemo bolji nego tada? Čeko je dobar vozač, nikad ne bih sumnjao u njega ali da li je najbolji za srednji ili dugoročni plan? Ne znam. To je ono o čemu pričamo i zato ne možemo da donesemo odluku bez razmišljanja i na brzinu''. Štajner je dodao i da nije zabrinut da će izgubiti neke vozače za narednu sezonu jer kako kaže ima dovoljno dobrih opcija u slučaju da Grožan ili Magnusen napuste tim.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grosjean i Magnussen potvrdili da napuštaju Haas na kraju sezone

 

haas f1 vozaci 2021.jpg

 

Francuski i Danski vozač ovu informaciju objavili su preko društvenih mreža. Romain Grosjean potvrdio je informaciju koja se već neko vreme provlačila po padoku, a to je da će američki tim ovog vikenda prezentovati potpuno novu vozačku postavu.

 

''Poslednje poglavlje je završeno i knjiga je spremna. Ja sam bio u Haas-u od njihovog prvog dana. Pet godina u kome sam prošao puno uspona i padova, zabeležio sam 110 poena u 92 trka, ali je ovaj put i te kako vredeo. Puno sam naučio i poboljšao sam se i kao i vozač i kao čovek'', napisao je u objavi Romaina Grosjeana. ''Nadam se da sam pomogao ljudima da se i oni poboljšaju. To je najverovatnije moj najveći ponos, čak i više od nekih ludih trka kao što je to bilo u 2016. ili četvrto mesto na VN Austrije u 2018. Želim timu sve najbolje u budućnosti.''

 

Sličnu stvar učinio je i Kevin Magnussen: ''Ova 2020. godina biće moja poslednja sa timom Haas-a. Proveo sam lepo vreme sa timom i to je bila dobra avantura. Biti deo sasvim novog tima je svakako izazov i uživao sam u svakom trenutku. Taj užitak mi je dao dodatno iskustvo. Načinilo me je boljim vozačem'', napisao je Magnussen na Tviter profilu. ''Želim da se zahvalim Geneu i Gunteru kao i svima u timu na lojalnosti u poslednjih nekoliko godina. Radim na mojim daljim planovima i nadam se da ću uskoro moći da ih objavim. Ostalo je još šest trka i učiniću sve kako treba da bi na lep način zaokružio ovu priču.''

 

preuzeto sa - pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prve 2-3 sezone bio je Haas i dobar.Zadnje 2 samo statiraju. Još samo da vidimo ko će ih zameniti. Pominju dosta Rusa Mazepkina da hoće da ih kupi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miku Šumaheru je mesto u Formuli 1

 

195051-Mik-Sumaher.jpg

 

Mik Šumaher, sin legendarnog Mihaela, tokom narednog meseca boriće se sledećeg meseca za titulu šampiona u Formuli 2. Kakav god da bude epilog, sve se više govori o prelasku talentovanog Nemca u Formulu 1. Najveće šanse da ga anagažuje ima tim Has, piše Sport Klub. Mark Surer, nekadašnji vozač, a sada analitičar na nemačkoj televiziji smatra da to nije najbolji izbor za Šumahera juniora.

 

''Više bih voleo da ga vidim u redovima Alfa Romea. Znam da Sauber ima odličnu reputaciju, što se tiče rada sa mladim asovima. Ne znam kako stvari funkcionišu u Hasu'', kaže Surer. Postojalo je mnogo sumnji u talenat Šumahera. Surer smatra da je Mik dokazao kvalitet. ''Apsolutno pripada Formuli 1. Tu mu je mesto. Svi možemo da se složimo oko toga''. Tandem Hasa u narednoj sezoni Šumaher će najverovatnije činiti sa Rusom Nikitom Mazepinom. ''Mislim da će Mik vrlo brzo biti lider tima. Možda bi bilo bolje da pored sebe ima nekoga od koga može da uči. Na primer Pereza ili Hulkenberga'', rekao je Surer.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najzad se i ostvarilo, posle Mazepina potpisao i Mik Šumaher.

Ko je pratio razvoj mladog Šumija, zna da je zasluženo a ako sve prođe kako treba biće i novi šampion u F2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grožan operisao obe ruke

 

Romain-Grosjean-Haas-F1-2017.jpg

 

Roman Grožan, vozač Formule 1, operisao je obe ruke posle teškog udesa na Velikoj nagradi Bahreina. Francuz je udario u zid, bolid se prepolovio, a on je uspeo u poslednjem trenutku izašao iz vozila koje je gorelo. Hirurški zahvat na levoj ruci je morao da izvrši jer su bili oštećeni ligamenti, a bilo je tragova opekotina. Istovremeno je uradio operaciju na desnoj ruci koju je povredio u predsezoni kada je pao u kući. Zbog povreda u Bahreinu, Francuz je propustio trku za Veliku nagrada Sakira i takmičenje u Abu Dabiju. Takođe, nije dobio novi ugovor od ekipe Has i vrlo je moguće da je njegova karijera u najbržem karavanu završena.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haas ne namerava da otpusti Mazepina

 

188889-haas 11.jpg

 

Mladi ruski vozač Nikita Mazepin treba da debituje naredne godine u Formuli 1 kao vozač Hasa. Ipak njegova istorija lošeg ponašanja mu opšte ne ide na ruku, a posle nedavnog skandala na društvenim mrežama američka ekipa trpi pritiske da otpusti Rusa. Tim Hasa je u saopštenju poručio da Nikita Mazepin ostaje u planovima ove ekipe za 2021. godinu i da su se već pozabavili Nikitinim ponašanjem na društvenim mrežama. Podsetimo on je objavio video na Instagramu kako hvata jednu ženu za grudi, a Has je odmah taj čin nazvao ''odvratnim''. Na društvenim mrežama i u javnosti je veliki pritisak da Mazepin izgubi mesto u Hasu. ''Has želi da potvrdi da će Nikita i Mik Šumaher činiti vozački dvojac ekipe u 2021. godini. U prethodnom sapštenju je tim obavestio javnost šta misli o Mazepinovim potezima i time smo se pozabavili unutar tima i nikakvi dalji komentari neće postojati'', stoji u saopštenju američke ekipe.

 

Formula 1 je ranije podržala Has u načinu na koji su se ophodili u čitavoj situaciji. Skandal koji je Nikita napravio na društvenim mrežama pokazuje da Formula 1 dobija ''nestašnog'', možda bolje reći i nevaspitanog momka što sigurno neće ići na ruku imidžu najbržeg cirkusa na svetu. Mazepin je i iz nižih kategorija poznat kao ''prljav vozač koji ne preza ni od čega'' i koji je često dobijao kazne. Mazepina će uz sve to pratiti i činjenica da mu je otac bogati ruski biznimsen što je svakako razlog više da dobije mesto u 2021. godini.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mik Šumaher: Ne smetaju mi poređenja sa ocem

 

209459-mik sumaher.jpg

 

Mik Šumaher imaće sledeće godine debi u Formuli 1. Mladi Nemac voziće za ekipu Has. Kako prenosi Sport Klub, svestan je da će biti pod posebnom lupom zbog oca Mihaela, jednog od najboljih vozača u istoriji.

 

''Nemam nikakav problem sa tim. Ne smetaju mi ni poređenja sa ocem, ni pitanja vezana za njegove uspehe. To je deo posla kojim se bavim. Ubeđen sam da to neće ni na koji način uticati na moju vožnju'', izjavio je Mik, koji je u najbrži cirkus stigao kao šampion Formule 2. Za Šumahera juniora nema dileme ko je najbolji svih vremena. Hamilton je ove godine premašio Mihaela po broju pobeda u Formuli 1, a izjednačio se i po broju titula. Sada obojica imaju po sedam. ''Za mene je moj otac bez premca. Sve što je imao dao je za ovaj sport. Mihael Šumaher je najbolji vozač u istoriji. I to ću uvek javno reći'', rekao je Mik. Prvu trku voziće u Melburnu 21. marta. ''Biće to poseban trenutak. Možda i najvažniji u mojoj dosadašnjoj karijeri. Ostaću fokusiran na svoje ciljeve, na trke i naravno na rad sa ekipom, kako bi ostvarili što bolje rezultate'', izjavio je Šumaher.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roman Grožan napustio Formulu 1 i preselio se u Indikar

 

grosjean indicar01.jpg

 

Doskorašnji vozač Haas-a Roman Grožan saopštio na svom Instagram nalogu saopštio je da prelazi u Indikar seriju. Tridesetčetvorogodišnji Francuz će voziti za ekipu ''Dejl Kojn'' pod brojem 51, prenosi Sport Klub.

 

Grožan je Formuli 1 bio od od 2009. do 2020, a u novembru prošle godine imao je veliku težak udes tokom Velike nagrade Bahreina. Bolid francuskog vozača se zapalio nakon što je udario u zaštitnu ogradu, ali je Grožan brzo uspeo da napusti mesto događaja i izbegao teške povrede. Dijagnostifikovane su mu opekotine i lakše povrede, ali je pre vremena morao da završi sezonu. Pored Hasa, Grožan je za 11 godina provedenih u Formuli 1 bio član još Renoa i Lotusa.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mik Šumaher: Učim, pišem beleške

 

mik schu.jpg

 

Mik Šumaher uskoro će početi svoju prvu sezonu u Formuli 1. Sin legendarnog Mihaela voziće za ekipu Hasa. U najbrži karavan je došao kao šampion iz Formule 2. Međutim, mladi Nemac kaže da bolid Hasa ima malo sličnosti sa onim što je do sada probao.

 

''Iskreno, biće ovo prvi put da vozim tako moćnu mašinu. Razlika je ogromna jer prvi put imam priliku da osetim takvu moć. Potrebno mi je neko vreme da se naviknem'', istakao je Mik. Da bi se što bolji spremio za novi izazov, Šumaher koristi stare metode. ''Imao sam mnogo trka u životu, ali nijedna ne može da se poredi sa ovim u Formuli 1. Ovo je nešto posebno. Imam mnogo video poziva sa članovima tima. Učim stalno, pišem beleške. U pravom sam procesu učenja. Nadam se da ću biti dobar đak'', izjavio je Šumaher.

 

Za razliku od ranijih sezona, svi timovi će imati mnogo manje test vožnji. ''Samo su tri dana za testiranje. Ranijih godina je bilo šest do osam. Takođe izgubili smo i ukupno jedan sat na treningu. Nije mi se to svidelo, ali to su pravila. U ovom trenutku mi je najvažnije da što više vozim'', istakao je Šumaher mlađi. Sezona u Formuli 1 počinje 28. marta trkom u Bahreinu.

Sve dešavanja u najbžem cirkusu možete pratiti na kanalima Sport kluba.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haas već svoj fokus usmerio na 2022.

 

steiner_2021.jpg

 

Američki tim želi da se što bolje pripremi za veliku promenu pravila. Haas je ovoga puta doneo jednu veliku odluku, a to je da neće imati aeodinamičkih unapređenja tokom 2021. Nova sezona još nije počela, a tim želi što bolje da se pripremi za 2022. jer je od januara svima dozvoljeno da aktivno rade na razvoju novih delova po novim pravilima, ali sada u ovoj igri uključen je i propis o ograničenju budžeta.

 

''Da, postoji rizik da možemo da ovu sezonu završimo na dnu, ali možemo da živimo sa tim. Mi imamo pogled na duge staze. Ako to želimo da gledmo drugačije, onda ćemo 2022. završiti lošije i trebaće nam puno vremena da se oporavimo. Sa ograničenjem budžeta, onda je pametnije da se više vremena posveti novim pravilima'', kazao je Gunther Steiner za Motorsport.com. ''Mi se pripremamo za ovaj scenario. Želimo da ograničimo štetu. Za mene biće veliki uspeh ako možemo da pripremimo ove vozače za budućnost, tako da 2022. nemamo tih problema. Oni će iz ove sezone naučiti puno toga i ovo je dobra prilika za njih, jer sa lošijim bolidom vaša očekivanja su manja nego sa dobrim'', dodao je šef Haas-a.

 

preuzeto sa - pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari bolid,nove boje.Novi bolid biće predstavljen 12 marta kad krenu testiranja.Glavni sponzor ruska firma Uralkali najveći svetski proizvođač djubriva.Bila je neka priča za ruske sportiste da nemogu nigde da se predstavljaju sa svojom zastavom,tako će valjda biti ove godine i u F1. Američki tim,Ruski sponzor a bolid u bojama ruske zastave 

 

EvnpE_UWYAUs3kb.jpeg EvnpGtoXAAcGKiu.jpeg

EvnpIWbWYAEWH8Q.jpeg EvnpJstXMAIs3gt.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haas predstavio novi F1 bolid

 

haas f1 2021 02.jpg

 

Haas je predstavio bolid za sezonu 2021. Ne, nisu stavljene pogrešne fotografije.

Crveno, plavo, belo boje su koje dominiraju na novom Hasovom bolidu koji će u novoj sezoni voziti dva rukija - Mik Šumaher i Nikita Mazepin. Novi Haas zvanično će debitovati 12. marta, prvog dana predsezonskih testiranja u Bahreinu.

 

Haas: Ruska zastava? Nismo zaobišli pravila, tim je američki

 

haas f1 2021 01.jpg

 

Iz Haas-a su demantovali navode pojedinih medija da su na novom bolidu koristili boje ruske zastave jer je Nikiti Mazepinu zabranjeno da se trka sa simbolima te države. Odluka Suda za sportsku arbitražu da se ruskim takmičarima zabranjuje korišćenje nacionalnih obeležja u naredne dve godine odnosi se i na Formulu 1. To znači da debitant Nikita Mazepin neće moći da se trka pod ruskom zastavom, a u slučaju njegove pobede neće se puštati himna Rusije. Zato se podigla prašina kada je Haas predstavio novi bolid u bojama ruske zastave.

 

''Nismo zaobišli nikakva pravila. Ovaj dizajn smo osmislili prošle godine, pre nego što je Svetska antidoping agencija (WADA) donela odluku o korišćenju ruske zastave. Jasno je da ne možemo da koristimo zastavu Rusije, kao zastavu Rusije, ali možemo da koristimo boje na bolidu. Na kraju krajeva, sportista je taj koji ne može da koristi simbole Rusije, a ne tim. Tim je američki'', rekao je šef Hasa Ginter Štajner. Inostrani mediji podsećaju da je Haas potpisao višegodišnji sponzorski ugovor sa ruskom firmom Uralkali.

 

Mik Šumaher: Ne osećam pritisak zbog prezimena, ponosan sam

 

Mik Šumaher je izjavio da ne oseća pritisak zbog slavnog prezimena pred debitantsku sezonu u Formuli 1. Sin legendarnog Mihaela Šumahera voziće predstojeće sezone za Has. U najbrži karavan sveta došao je kao šampion Formule 2.

''Nikada nisam rekao da osećam pritisak zbog svog prezimena. Siguran sam da to nikad neću ni reći. Srećan sam što ću prezime vratiti u Formulu 1'', rekao je 21-godišnjak. ''Ponosan sam zbog toga. To je nešto što me motiviše svaki dan da pružim svoj maksimum, da radim koliko mogu. Potrudiću se da napredujem u svakom aspektu''. Sezona u Formuli 1 počeće 28. marta u Bahreinu. ''Prva trka tamo se vozila 2004. godine i moj otac je pobedio. Vežu me neka lepa sećanja za nju. Postoji put koji vodi do staze na kome su slike iz prošlosti. Moj otac je na tim fotografijama, lepo je to videti'', dodao je Mik.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ove sezone svi korisnici Ferarijevih motora opet budu konkurentni. Haas sa dva mlada vozača sigurno će biti atraktivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno mislim da ce ove godine Haas biti poslednji na tabeli, ali nadam se da nece... 

 

Negde sam citao Gunterovu izjavu da su se u potpunosti fokusirali na razvoj bolida za 2022. a isto sam negde cuo da ce prvi put spojiti motor sa sasijom tek na predsezonskom testu. Mozda su glasine, ne znam... A Williams je navodno puno radio, Russel je odlican u tom bolidu, tako da mi deluje skroz moguce da se zarotiraju u poretku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za motor je tačno.Zbog korone Italijani nisu mogli u englesku bez karantina zato će sve sklopiti na prvim testiranjem.Nije ta šasija loša koliko je motor prošle godine bio uštinut,pa nisu mogli na pravcima ni Williams da stignu.Dok nekrene sezona nećemo znati koliko je ko napredovao, nemože ni Williams uvek biti poslednji.Pitanje koliko će ovi manji timovi uložiti novca u ovu sezonu ipak od 2022 počinje nova era F1

Share this post


Link to post
Share on other sites

WADA istražuje Haas: Sme li ruska zastava na bolidu ili ne?

 

Formula 1 tim Has nalazi se pod istragom Svetske antidoping agencije zbog novog farbanja na bolidu koji će u predstojećoj sezoni voziti ruski vozač Nikita Mazepin. Takvo prikazivanje boja Rusije kosi se sa odlukom Agencije da se ne dozvoli isticanje državnih simbola te države u sklopu kazne zbog sistematskog dopinga ruskih sportista.

 

haas f1 2021 01.jpg

 

Haas je u petak otkrio novi dizajn svog VF-21 bolida i na njemu se jasno vide bela, plava i crvena boja, baš kao na zastavi Rusije. Sud za sportsku arbitražu potvrdio je u decembru odluku prema kojoj ruski sportisti ne mogu da se takmiče na svetskim šampionatima u naredne dve godine zbog prikrivanja dopinga i pomaganja u zataškavanju tokom Zimskih olimpijskih igara 2014. godine. FIA je u februaru potvrdila da Mazepin neće moći pored svog imena da ima zastavu Rusije, kao ni da koristi nacionalne grbove, zastave ili da ima reči ''Rusija'' ili ''ruski'' na svojoj odeći ili opremi. ''WADA je svesna ovog problema i bavi se njime u saradnji sa relevantnim organima'', prenosi Autosport.

 

Nova sezona Formule 1 startovaće 28. marta trkom za Veliku nagradu Bahreina. Sve trke i treninge moći ćete da pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čisto da znate u vezi sportski kanala sa SBB ako vam neko da šifru za eon,nemože da se gleda preko wi-fi.To važi samo za Sport Klub ostali programi rade normalno.Tako je preko MTS a sigurno i preko drugih operatera. Radi samo preko mobilnog interneta.Sat gledanja u full rezoluciji 1 giga,za TV i F1 mora full a na mobilnom može i slabija rezolucija.A obrnuto tj. MTS TV go rade sportski kanali normalno preko SBB wi-fi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mika Salo: Mazepinu jednostavno nije mesto u F1

 

Ruski vozač Nikita Mazepin se nije proslavio na svom debiju u Formuli 1. Ispao je već u prvom krugu i to svojom greškom, a taj nastup mu nikako ne ide na ruku s obzirom na to da je još od ranije bio na meti kritika zbog svega što ga prati. Mazepin je još u Formuli 2 bio poznat kao beskompromisan vozač, nije prezao od incidenata, a jedan koji nije imao veze sa vožnjom je napravio nedugo posle objavljvanja da će voziti za Haas u 2021. godini. Objavio je neprimeren video na društvenim mrežama zbog čega je bio oštro kritikovan. Na sve to od početka karijere ga prati činjenica da mu je otac jedan od najbogatijih ljudi u Rusiji i da mu kupuje mesto u Formuli 1. Firma starijeg Mazepina je i sponzor američkog Haas-a, bolidi čak imaju i ruske boje na sebi i sve to čini sigurno veliki pritisak na Nikitu.

 

Njegova vožnja uopšte nije bila dobra i debi u Formuli 1 mu je trajao samo jedan krug.

''Ovaj momak jednostavno ne pripada ovde'', rekao je bivši vozač Formule 1 Mika Salo na finskoj televiziji. Inače, Mazepin je priznao da je greška bila njegova prilikom ispadanja i izvinio se ekipi. Šef Haas-a Ginter Štajner je posle loše prve trke Mazepina i Mika Šumahera poručio da je Hasov bolid težak za vožnju i da će njih dvojica morati dosta da se pomuče kako bi dobili sada već sve iskusniji tim Vilijamsa.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj ga pretera.Haas ima najlošiji bolid ove godine.Da odvozaju 4-5 trka pa onda može da se priča.Imao je Mazepin odličnih vožnja u F2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ralf Šumaher: Mazepin treba da radi nešto drugo

 

mazepin.jpg

 

Posle Mike Salo i Ralf Šumaher kaže da Mazepin nije za F1.

Američki tim Haas je u 2022. godini imao katastrofalnu sezonu. Nikita Mazepin i Mik Šumaher nisu bili uopšte ni blizu osvajanja poena, a posebno je ruski vozač veoma često bio predmet podsmeha. Kritike sada stižu čak i iz okruženja bliskog Mazepinovog timskog kolege Mika Šumahera. Stric Ralf Šumaher, takođe nekadašnji vozač Formule 1, je rekao da bi Nikita trebalo da promeni karijeru.

 

''Mazepin je bez sumnje bio dobar vozač u Formuli 2. Ali ove godine se razvio u pogrešnom pravcu i trebalo bi da radi nešto drugo. Ne mora nužno da vozi u Formuli 1'', rekao je Ralf Šumaher za Sky TV. Nikita je inače odmah po objavljivanju da će voziti za Haas bio u kontroverzi zato što je na društvenim mrežama objavio nepristojne snimke. Zbog njih se izvinjavao i ta tenzija je splasla, ali je vožnja za Haas koji inače sponzoriše njegov otac Dmitri Mazepin.

 

''Miku treba neko ko će mu pomoći. Neko sa kim će moći da radi i sa kim će tim ići u ispravnom pravcu. Tako Mik ne bi bio sam'', dodao je Ralf Šumaher. Ralfove želje će se teško objestiniti jer Mazepinov otac Dimitri ima veliki uticaj u timu. Haas se verovatno ni ne bi takmičio u Formuli 1 da nije prebogatog Rusa, a koliko je njegov značaj velik govori boja bolida. Haas je od 2021. imao bolid u bojama ruske zastave dok je do tada bio crn sa zlatnim detaljima.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...