Jump to content
FAS Goran
freemen

Fiat Tipo - samostalna zamena malog hladnjaka?

Recommended Posts

Koliko je komplikovano zameniti mali hladnjak u kabini kod fiat tipa posto curi . Nabavio sam drugi pa me interesuje odakle da pocnem da nerasturam ono sto nije potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da samo srednju konzolu trebas da rasturis i da ces moci da pridjes, nisam bas siguran. Ako ne moze tako onda ti ne gine tabla napolje. :(

Koliko si platio mali hladnjak i da li je nov? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne rastura se nista ako radi onaj ko je vec radio.2 puta menjao za 10 godina.Posao od 20-25 minuta.Samo znam da se majstor nije mucio.Malo se zavlacio ispod papucica da mu prodje ruka jer je sa zadnje strane centralnog grebena.

Inace,prvi put je curkao godinama,a onda je prokinuo i za 30 km je sve iscurilo.Prvi topli dani pokazu sve slabosti auta.Kako je iscurilo kad je grejanje bilo iskljuceno ,ne znam.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

platio sam 530 dinara neki tip iz rume ima rasprodaju polovnih delova za fiata  meni je bitno da je slavina ok izgleda da mi curi na slavini i samo to cu da zamenim.

 

Mislim da samo srednju konzolu trebas da rasturis i da ces moci da pridjes, nisam bas siguran. Ako ne moze tako onda ti ne gine tabla napolje. :(
Koliko si platio mali hladnjak i da li je nov? Hvala


Ne rastura se nista ako radi onaj ko je vec radio.2 puta menjao za 10 godina.Posao od 20-25 minuta.Samo znam da se majstor nije mucio.Malo se zavlacio ispod papucica da mu prodje ruka jer je sa zadnje strane centralnog grebena.

Inace,prvi put je curkao godinama,a onda je prokinuo i za 30 km je sve iscurilo.Prvi topli dani pokazu sve slabosti auta.Kako je iscurilo kad je grejanje bilo iskljuceno ,ne znam.....

hvala na savetu inace i meni je procureo kada su poceli topli dani  i grejanje je bilo iskljuceno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana zamena uspesno obavljena  u samostalnoj reziji inace se skida samo plastila  ispod volana ona od centralna konzole do vozacevih vrata  pricvrscena ja sa cetiri srafa., posle toga se skine plastika koja sakriva hladnjak  sa bocne strane  orposti mala plastika doja nosi sajlu i sraf koji ucvrscuje sajlu da neispada izvuce plasticna poluga iz lezista otpuste selne na crevima i hladnak se izvuce. Ako smeta poluga za podizanje haube podignite je u gornji polozaj. Naravno pre toga ispustite antifriz.. Pre sklapanja nastelujte na poluzi  uz pomoc srafa koji se nalazi na sredini da  prekidac grejanja na centralnoj konzoli ide krajnje levo i krajnje desno odnosno toplo hladno. to je ukratko postupak zamene hladnjaka kabine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...