Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Recikliranje je cool! / Novo je cool

Recommended Posts

sad dobio odgovor iz ak kole

grande punto je 11500-2500 odnosno 9000 evra, tako da ova akcija nema veze sa zivotom jer je taj grande punto kostao isto toliko i pre ove akcije

Share this post


Link to post
Share on other sites

A za koji grande je to cena, dizel ili benzin i koja oprema...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat 500l u paketu pop je pre ove akcije bio 11900 a sad je poskupeo na 12900  plus date stari auto koji mora biti u vasem vlasnistvu bar 6 meseci tako da je realno snizenje oko 1000 evra a ne 2500 kao sto udaraju na sva zvona, a kod grandea ga nema uopste.

Edited by neshaoct
uređivanje foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 500L je još uvek povoljno, pogotovo ako možeš da iskombinuješ i 1000 evra popusta za keš ili kredit sa 0% kamate sa ovim popustom (level up)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već ste saznali detaljnije, ali evo i potvrde za par stvari:
 
- Akcija (u kojoj postoji i opcija za reciklažu) važi za Fiat 500L i za Grande Punto.
- Reciklaža se może obaviti bilo gde u reciklažnim centrima u Srbiji. Da bi se ostvarilo pravo na popust, korisnik treba doneti na uvid u neki od prodajnih centara dokaz o reciklaž, i time ostvaruje pravo na popust.
- Vozilo mora biti u vlasništvu kupca i vlasnik mora biti najmanje 6 meseci u posedu istog.
- Vlasnik auta koji je predmet reciklaže može biti jedan, a kupac drugi isključivo ako je porodičan odnos u pitanju.
- Za druge modele takođe postoje pogodnosti (ne i reciklaža, ali postoji staro za novo, beskamatni kredit do 9.000 i promo pack za 500X), pogledajte primere u Excel fajlu dole:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Korisno/FAS/FCA_Srbija.xlsx
primer.jpg
 
Tu su i primeri za Fiat 500X, kao i za Fiat 500 (kod kojih nema popusta prilikom reciklaže automobila), ali postoji kroz staro za novo, kao i kroz beskamatno kreditiranje do 9.000 evra, i ''promo pack''.
Videćete iz Excel fajla da npr. može beskamatni kredit, ali onda nema snižavanja cene. Dakle, cena je 12.900, od toga 9.000 Fiat daje beskamatni kredit, a ostatak od 3.900 evra trebate sami da date, u najvećem broju slučajeva prodajom auta koji već imate.
 
------------------------------------
 

fiat 500l u paketu pop je pre ove akcije bio 11900 a sad je poskupeo na 12900...

 
Nije poskupeo. Pomešao si.
Na akciji nije Pop, nego Pop Star:
 

Sad sam zvao ak kole, kaze covek da akcija vazi za...pop star i veci


Da, zaboravih da kazem da su i meni rekli da vazi za popstar koji kosta 12900e.


...i njegova startna cena je 12.900, kao što je bilo i pre.
Cena za 500L Pop Star sa 1.4 motorom je 12.900 evra, cenovnik Fiata iz jula 2014. godine:
http://fiat500l.rs/cenovnik/FIAT-500L-MY14-JUL.pdf
primer500_L.jpg
 

...tako da je realno snizenje oko 1000 evra

 
Pogrešno si sračunao jer si pomislio da su dodali pre akcije 1.000 evra na cenu 500L Pop Star, a sada onda skidaju 2.500. Ne.
Nisu dodali ništa, cena od 12.900 za 500L Pop Star (koji je i predmet akcije) je od leta prošle godine, a toliko je i sada. Nije bilo dizanja cene pred ovu akciju za 500L Pop Star sa 1.4 motorom ;) pa je samim tim i ova ušteda veća jer si iz svoje računice neopravdano skinuo 1.000 evra misleći da je došlo do promene cene.
500L 1.4 Pop Star je bio 12.900 prošlo leto, toliko je i danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam nista pogresno izracunao,imam ponudu,poslali mi mejlom onu level up promociju i u njoj pise ta cena,lagali oni mene lazem i ja vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brkaš pakete.
Rekao si da je Pop sada poskupeo na 12.900:
 

fiat 500l u paketu pop je pre ove akcije bio 11900 a sad je poskupeo na 12900...

 
Ne.
Pop nije obuhvaćen akcijom, kao što si video da su ljudi napisali. Paket Pop Star je na akciji, koji je i pre akcije koštao 12.900. Vidiš to po cenovniku Fiata iz Jula 2014. godine.
Dakle, cena za Pop Star je bila 12.900, a toliko je i danas. Niko nije dizao cenu modelima 500L pred početak akcije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda na b92 lose napisali 
evo izvora
 
http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2015&mm=05&nav_id=987882
 

Tako, na primer, FIAT 500L Pop, koji košta 12.900 evra, uz reciklažu starog vozila može da se nabavi za samo 10.400 evra, ako je reciklirani auto stariji od 20 godina, odnosno za 10.900 evra, ako je vozilo starosti između 15 i 20 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, zašto misliš da pre treba da veruješ nekom mediju, umesto:

 

- cenovniku Fiata za koji ti je dat link

- Fiat-Lancia forumu za koji znaš da su napisane informacije oko akcije direktno od Fiata

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/47011-info-o-podforumu/

 

;)

 

A, pošto nije poskupeo, onda i tvoja računica da je realna ušteda samo 1.000 evra ne pije vodu jer treba vratiti još 1.000 evra na ime uštede, onu istu 1.000 evra koju si skinuo misleći da su prvo podigli cenu za toliko, a onda pokrenuli akciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma iznervirao sam se oko grande punta , za njega nema nikakve akcije, za 500l je jos i ok , citao sve zivo da dodjem do neke informacije jer si ti Neso kasnio malo, b92 bio brzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ok...samo za ubuduće eto...najrelevantnije informacije su na FLCS. :thumbup:
Za Grande sam odmah u subotu rekao da:
 

Grande je uključen, ali treba proveriti cenu koju pominješ, čini mi se da će ipak biti skuplji od toga.

 
Sad vam je jasno na šta sam mislio. ;)
Generalno, vidite i sami da je ideja da se proda više 500L-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neso, mozda je on pobrkao, seca se subvencionisanih auta kada je pop (osnovni model) bio 10.900 (tj. 13.900 ali je bilo zbog subvencije 3.000 manje) a onda su skinuli subvenciju ali je fiat smanjio cenu za 2.000e.

PopStar nije isto sto i LevelUP. LevelUP ima alu felne 16", svetla za maglu, parking senzore i dodatne 2 godine garancije. Cena mu je ista kao PopStar paketu.

 

Iggy, kako nema za punto, on ti je prvi na listi u excel tabeli.

 

Ja sam usao u status 13, ne znam da li mogu nesto da promenim, da preracunam da li mi se vise isplati PopStar sa nekim kreditom ili LevelUP sa beskamatnim kreditom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ima za punto al kad bi se zezali , racunaju mu cenu 11500 - 2500 a on do juce kostao bez te akcije 9000 tako da vredjaju nasu inteligenciju , a bas sam se nalozio da ga kupim za 7500 ,tolko bi dao , na kredu naravno sa 30 procenata ucesca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini, ja nisam znao koja je redovna cena punta. mozda je njemu akcijska sajamska cena bila 9000e pa sad nema vise te akcije nego ove sa reciklazom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio sam za lounge...1.3 dizel je 15900e minus procenjena vrednost mog auta minus 1500e...nema jos dodatnih 1000e za kes. Znaci ili ili je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo govori da će cena 500L i posle ove akcije da malo padne jer očigledno ima prostora ili će uskoro da urade facelift jer je od 2012 na tržištu a i stigao je 500X. Svakako, ovo je dobra prilika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad racunam, moja varijanta koju sam narucio (LevelUP 1.4 Tjet+LPG+boja+dodatne 2god. garancija) u odnosu na PopStar sa tom dodatom opremom minus reciklaza ispada da mi je jeftiniji PopStar za 950e. Ako auto koji se reciklira vredi cca400e, ispada da je jeftiniji 550e. E sad, treba naci kredit kojem je ukupna kamata za period otplate ne prelazi 550e.

 

E sad, ako racunam da na procenu stavim mog Punta onda bih imao 1500e manje, a onda mi ispada 50e skuplje nego LevelUP

 

Znaci... dobro sam pazario :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntu cenu podigli na 11550, a isti se i sad moze kupiti kod pojedinih dilera za ~9000. LINK

 

GENIJALCI  :rolleyes:  Ovaj potez ce samo naterati potencijalne kupce (izmedju ostalih i mene) da se odluce za Fiestu po ceni od 9000 sa beskamatnim kreditom...

Edited by neshaoct
uređivanje foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam se juce zapalio za GP 1.3 + malo dodatne opreme, ali ne ide i beskamatni kredit i reciklaza, a pri tom moras da budes vlasnik auta min 6 meseci, a tu pogotovo ne vidim logiku, moje vidjenje stvari je da se sklone krsevi sa ulice, a mozda to neko sebi ne moze da priusti da uzme nov auto a zguzva juga a opet neko moze, pa sto onda ne bi svi bili dobri kao 2010te kada sam kupio 128icu za 300 evra i reciklirao je i ustedeo 1000 evra kad sam kupovao punta, dobro meni, dobro ovom sto je prodao dresa kojeg realno nije mogao da proda skoro godinu dana.

Taj dres vise nije na ulicama, a Fiat-u sve jedno kome je dao popust od soma evra, oni toliko umanjuju pa umanjuju, to je moje vidjenje stvari, ovako ni za mene nov auto a i oni jedan manje prodali, a i neko tamo nije dobio 100-200-300evra za nekog keca ili juga nego mu i dalje stoji. I stvarno ne razumem zasto ne moze i reciklaza i beskamatni kredit, cista glupost.

 

Kontao sam da uzmem nekog dresa i recikliram i dobijem umanjenje od 2500 evra i da im dam 3500-4000 evra kesa a ono sto preostane da ide na racun beskamatnog kredita, ciljao sam na nekog GP sa nekom opremicom koji bi u startu kostao 13500-14000 evra minus ove prethodne stavke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntu cenu podigli na 11550, a isti se i sad moze kupiti kod pojedinih dilera za ~9000. LINK

 

Opet ista stvar.

Ni Grande Puntu NIJE dignuta cena. Link ka cenovniku za Grande Punto iz avgusta 2014. godine:

http://www.fiatsrbija.rs/modeli/download/FIAT-PUNTO-AUG-2014.pdf

grande.jpg

 

Link ka ponudi za Radulovića je od pre akcije, sa sajta polovnih automobila, plus tu nema finansiranja tipa Fiatovog beskamatnog kredita. Kontam da bi svi hteli i da Fiat da kredit do 9.000 evra bez kamate, i da spusti cenu za 2.500 evra ako se reciklira krš koji vredi 200 evra, ali ono...budimo realni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ajde da budemo realni, sam si rekao da je to sasvim druga firma, tj deo Fiat grupacije koji je napravljen da bi finansirao svoje kupce, a sto ja nisam kupac, jesam kupac ali hocu da kupim vozilu na akciji, ne trazim dve akcije posto to nigde nema, ali ovo je jedno akcija a drugo finansiranje.

Na kraju krajeva kad vec finansiraju do tih 9 soma, sto ne finansiraju onda sve, njima je u cilju da prodaju auto, zato i rade to, e pa evo jedan auto nisu prodali zbog toga, a ima ovde izgleda vise ne prodatih auta. 

Kako god ja u tome ne vidim logiku, ocigledno da oni imaju neku racunicu, 100% su onu pricu i pustili na RTS da se ljudi zapale a onda karabanana, 

Realno odbijaju kupce, evo meni bi to bio cetvrti fiat za redom, a to oni ne gledaju, i sada sam siguran da sledeci nece biti Fiat ako se bude uzimao novi auto, libo me bas sto imaju najbolji dizel motor, nisu ni ostali za bacanje, na kraju krajeva postoji jos brendova koji koriste taj motor pa imam alternativu

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Opet ista stvar.

Ni Grande Puntu NIJE dignuta cena. Link ka cenovniku za Grande Punto iz avgusta 2014. godine:

http://www.fiatsrbija.rs/modeli/download/FIAT-PUNTO-AUG-2014.pdf

grande.jpg

 

Link ka ponudi za Radulovića je od pre akcije, sa sajta polovnih automobila, plus tu nema finansiranja tipa Fiatovog beskamatnog kredita. 

 

 
Ako se neki automobil prodaje duzi vremenski period po ceni od 9000 eura, a onda se neko od gospode iz marketing odeljenja doseti i na sa zvona razglasi novu akciju sa popustom od 2500 eura za novi automobil - ali po ceni koja je za isti vazila avgusta 2014 godine tj. 11500 eura ( po toj logici kao referentnu cenu na koju ce se popust obracunavati su mogli navesti i onu koja je bila prilikom samog pocetka prodaje ovog modela)
 
Ovo je po meni klasicno dovodjenje potencijalnog kupca u zabludu - da ne iskoristim neki "gori" termin...
 

 

 

Kontam da bi svi hteli i da Fiat da kredit do 9.000 evra bez kamate, i da spusti cenu za 2.500 evra ako se reciklira krš koji vredi 200 evra, ali ono...budimo realni.

 

Ako su drugi dileri u stanju da ponude gore navedeno npr. Ford za Fiestu ( 9000 eura - beskamatni kredit) ne vidim razlog ne sprovodjenje slicne akcije od strane Fiata za Punto

Edited by shell

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Kuvalja

 

Svaka firma veličine ''FCA Srbija'' (FAS) ima poseban sektor koji komunicira sa medijima. Tekst koji je poslao Fiat svim medijima imate u prvom postu kojim je otvorena ova tema. Samo to je poslao Fiat.

Sve što ste čitali na B92, ili na RTS-u ima veze samo sa neznanjem njihovih novinara, ne sa infomacijama koje im je dao Fiat. Samim tim neosnovani su nekakvi na brzinu izvedeni zaključci kako je neko ''pustio ovo ili ono da popali ovoga ili onoga''. Ljutite se na RTS i B92, i što ste verovali njima, a ne onome što piše na FLCS Forumu. :thumbup::)

 

Odmah u subotu kada je neko napisao da će ovo biti dobro za Grande i napravio provizornu računicu da će taj auto koštati oko 7.500, napisao sam da će morati da se proveri ta cena, i da će biti skuplje od toga.

Još jednom, tekst koji je Fiat poslao svim medijima od A do Š imate u prvom postu kojim je otvorena tema na kojoj smo. Samo to je Fiat poslao. Sve ostalo su lupetanja (tumačenja zasnovana na neznanju) novinara sa B92 i RTS-a.


 

Ako se neki automobil prodaje duzi vremenski period po ceni od 9000 eura, a onda se neko od gospode iz marketing odeljenja doseti i na sa zvona razglasi novu akciju sa popustom od 2500 eura za novi automobil - ali po ceni koja je za isti vazila avgusta 2014 godine tj. 11500 eura ( po toj logici kao referentnu cenu na koju ce se popust obracunavati su mogli navesti i onu koja je bila prilikom samog pocetka prodaje ovog modela)

 

Postoji cenovnik. Svima je dostupan. Dat je link ka njemu. Za koliko je koji diler prodavao taj auto do akcije...nije ga diler ni napravio, nego Fiat. Postojale su i posebne ponude za sajam kod svih.

Sa tom cenom nema beskamatnog kredita, nema ni staro za novo. Sada (po ovoj akciji) ćete opet doći ~do te iste cene, ali uz kredit koji daje Fiat (a, ne Banka), i koji stvarno nema kamatu.

 

Uostalom, jasno vam je da je ova akcija usmerena prvenstveno na 500L, ne za Grande Punto koji je model na zalasku. Ovo je poslednja godina njegove prodaje. Sledeće godine izlazi naslednik.

To je sve potpuno različito od pomenute Fieste koja je Fordu glavni adut. Grande je usput ovde, i verujte mi, bolje od svih nas znaju ljudi iz FAS-a da ova ponuda za njega nije ništa posebno konkurentna u odnosu na ostale. Ali, to je sve što je moglo za njega.


Pa ajde da budemo realni, sam si rekao da je to sasvim druga firma, tj deo Fiat grupacije koji je napravljen da bi finansirao svoje kupce...

 

To još nije stiglo u Srbiju:

http://www.fcabankgroup.com/en

http://www.fcabankgroup.com/en/who-we-are/our-products/retail-financing

FCA Bank, a financial joint venture established by Fiat Chrysler Automobiles, one of Europe's largest automotive groups, and Crédit Agricole, a primary French banking group...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...