Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Recikliranje je cool! / Novo je cool

Recommended Posts

Da li postoji uslov koliko dugo si bio vlasnik polovnog vozila. Ako tog uslova nema svi ljudi koji su kupili vozila na sajmu ili kao ja što sam naručio auto 16.04. uz opciju beskamatnog kredita a pritom prodao svoj auto Z10 za učešće.

su ostali kratki za dobre pare.  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja još nisam dobio broj šasije dao sam samo kaparu, odustanem i poklonim im kaparu ako mogu da kupim neki krš i za reciklažu uzmem 2500€ i za ostalo beskamatni kredit do 9000€. Ali mi to zviči prilično nestvarno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vatra

Možda ti izadju u susret. Kada ovo dobro proveriš, objasni da želiš pod ovim uslovima da kupiš auto i da si spreman da izgubiš kaparu ako treba i da ćeš otići u drugu auto kuću. Plus ćeš da pošalješ pisamce kuriru, blicu i na još desetak adresa i da lepo napišeš kako su te odradili za kaparu a mogli su da ti izadju u susret.

Ako te ipak posle svega odrade za tih, 200-500 eur, ili koliko vec uzimaju, znaćeš da definitivno ne mogu da izmene uslove promocije.

Ako su ozbiljna firma, ne bi smeli tako drastično da menjaju uslove prodaje i da praktično prevare ljude koji bez razloga čekaju auto mesec dana, sve zato što nemaju novca da lageruju automobile i ti ih praktično kreditiraš. Da si preuzeo auto ok, ali ni broj šasije nisi dobio.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažem jedino je problem što zvuči suviše dobro da bi bilo stvarno, prosto ne verujem da je mguće da ti daš auto na reciklažu kao vlasnik auta samo jedan dan i da ti za to neko odobri povlasticu od 2500€ i još beskamatni kredit od 9000€. Ako ovo bude ovako kapara je ništa. Realna povlastica u tom slučaju bi bila oko 2000€ kada odbiješ troškove preregistracije osiguranja itd. Al' malo li je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ne bi smeli tako drastično da menjaju uslove prodaje i da praktično prevare ljude koji bez razloga čekaju auto mesec dana, sve zato što nemaju novca da lageruju automobile...

Niko ne lageruje automobile, nijedan proizvođač automobila. Nema to veze sa kešom koji neko ima ili nema. Zato se svaki auto čeka jer se pravi za unapred poznatog kupca, u skladu sa definisanim željama budućeg vlasnika. Princip proizvodnje za lager je napušten pre više decenija, a danas ga nije ni moguće realizovati sa svim mogućim varijantama nivoa opreme, plus stavkama dodatne opreme itd.

Danas je nezamislivo da kupac kaže ''hoću da moj auto ima to i to''...a, prodavac mu odgovori ''e ne može, mi smo već unapred napravili aute koji nemaju te felne nego neke druge, i nije u toj boji nego u sličnoj...to ti je što ti je.'' :D

Uslovi kupovine se legitimno mogu menjati...kao što je onaj koji je kupio par nedelja pre sajma kupio pod lošijim uslovima bilo koji brend jer obično svi izađu sa posebnim (povoljnijim), sajamskim ponudama. Kao što je i ranije bilo promene u okviru Nacionale, pa onda uvođenje LevelUp paketa...tako možemo da ređamo. Promena uslova kupovine je potpuno uobičajena stvar. Pa, ni ljudi koji već imaju 500L ga nisu svi kupili pod istim uslovima za protekle 2 godine...nije ovo prva promena.

 

Druga je stvar što svako naravno gleda da prođe što je moguće povoljnije, i ako se isplati to sa odustajanjem od već naručenog (pod uslovom da to može)...onda Bože moj, treba prežaliti kaparu i krenuti u skroz nov postupak kupovine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažem jedino je problem što zvuči suviše dobro da bi bilo stvarno, prosto ne verujem da je mguće da ti daš auto na reciklažu kao vlasnik auta samo jedan dan i da ti za to neko odobri povlasticu od 2500€ i još beskamatni kredit od 9000€.

 

Moguce je.Drug je tako kupio Z10.

Secam se da je kupio neku peglicu za 100-150e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A taj sa peglicom, da nije bilo akcije za reciklažu ne bi izvukao ni 50 evra za tu peglicu.....lepo neko reče na prethodnim stranama da će da skoče cene takvih automobila. Nisam verovao kada sam pročitao ali izgleda nije daleko od istine.

Ako sve bude kao što se piše ovde verovatno će biti par hiljada više 500L na ulicama za kratko vreme. Dobro je što će mnogi dobiti šansu da kupe novi automobil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažem jedino je problem što zvuči suviše dobro da bi bilo stvarno, prosto ne verujem da je mguće da ti daš auto na reciklažu kao vlasnik auta samo jedan dan i da ti za to neko odobri povlasticu od 2500€ i još beskamatni kredit od 9000€. Ako ovo bude ovako kapara je ništa.

 

Pitaćemo i za status već nedavno poručenih automobila, opcija promene te narudžbine, ili odustajanja od date kapare, ili šta već bude moglo... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno ce neko ko je planirao da uzme 5ooL po starim uslovima sada prelomiti da uzme 5ooX.Jer ce doplata u tom slucaju biti mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam da se stavim u ulogu Fiata pa stvari najrealnije stoje ovako:

 

Model 1: reciklaža auta star 20+ 2500€ ostatak cene pokrivate komercijalnim kreditom kod banke.

Model 2: reciklaža auta star 20+ 2500€ ostatak cene pokrivate kešom.

Model 3: reciklaža auta star 15-20 2000€ ostatak cene pokrivate komercijalnim kreditom kod banke.

Model 4: reciklaža auta star 15-20 2000€ ostatak cene pokrivate kešom.

Model 5: Polovan auto njihova procena + 1500€ ostatak cene pokrivate komercijalnim kreditom kod banke.

Model 6: Polovan auto njihova procena + 1500€ ostatak cene pokrivate kešom

Model 7: Beskamatni kredit do 9000€.

Edited by vatra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači mogu da dam svog 5ooL-a na procenu vrednosti, dobijam 1500 evra popusta i neku sitnu razliku dopunim kešom i uzmem npr 5ooX? HA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može svaki stari auto (bez obzira na marku, stanje), oni ionako idu na reciklažu. Mora se doneti potvrda da je auto stvarno otišao, da je predat u reciklažni centar.

I, onda ako je taj auto bio stariji od 15 godina, popust je 2.000 evra na kupovinu novog auta, a ako je bio stariji od 20 godina, onda je popust 2.500 evra.

A, ako taj stari auto nije star 15 godina (ili više), onda može ''staro za novo'' i tada će se računati popust od 1.500 evra. Faktički kao da na procenjenu cenu za taj stari auto dobijete dodatno 1.500 evra.

 

Ne zaboravite da za keš imate popust od 1.000 evra.

Npr. obezbedite sami sebi finansiranje (sa nekom od Banaka), uzmete kredit od njih, Fiatu date keš koji ste dobili od Banke i plaćate joj ratu, i time dobijete popust od 1.000 evra u ceni novog auta.

Da li ovo podrazumeva da onaj ko se ne odluci za "kes" ima mogucnost beskamatnog kredita kod FAS-a?

 

Čisto da napomenem, ovo poslednje je neisplativo. Nijedan keš kredit ne može sa kamatom da isprati ove "beskamatne" kredite.

Ima CA ponudu sa 4% do 4 godine i 4,3% do 7 godina, jedino sto se kamata obracunava na ceo iznos a ne samo na pozajmicu jer se ucesce deponuje kod njih kao depozit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je realno džabe.

 

Šteta što nema Brava i Delte više u prodaji. Da ima neki zaostali primerak Delte 1.6 odmah bih Stila stavio u oglase i tražio nekog Juga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si. Doći ćemo u situaciju kao sa Punto kada je pala cena.

Nov Punto je koštao oko 7000, a bili su na oglasima oko 8000 jer ljudi neće da daju za manje pare nego što je njih koštao.

 

Ne dozvoli da te to spreci!Ima Giulietta ;)

 

Mnogo :)

Recimo da je 18 000e Julija. Prodajom Stila i kupovinom nekog krša recimo uštedim 5000e na tu cenu. Za 13 000 bih pre uzeo neku vikendicu nego auto :)

Edited by neshaoct
uređivanje foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče cene polovnog 500L, ili bilo kog novog auta. To dotiče samo ljude koji su zapali u finansijke probleme i žele po svaku cenu da prodaju auto.
Ja kada kupim nov auto, imam računicu koliko ću ga voziti i briga me za kretanje cene polovnog. Na moje raspoloženje prema novim autu može da utiče samo pouzdanost auta i neplanirana ulaganja u isti. Zato i kupujem nove automobile, i generalno nove stvari. Jer tako lakše predvidiš cash flow za narednih nekoliko godina.

Edited by neshaoct
uređivanje foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore ti pritisnes ono magicno dugme i dobijes 300ks+

Pracka stilo :D

Evo moj tipo vredi 2500e nek kaze neko da nije tako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidiš ima tu jako zanimljiva stvar :)

jesam ja nekada spomenuo konjažu mog Stila i zašto? Jednostavno ne želim da lupam niti da lažem nekog.
Kada dobijem merenje onda ću reći, do tada ima 1910ccm i to je to.

 

Što se tvog Tipa tiče ja mislim da je šteta reciklirati ga. Uvek možeš da prodaš za (lupiću sad) 1300e, daš 100-200e za neki leš i onda imaš popust 3500.

Što uopšte nije malo s obzirom da je Punto Evo oko 9500e po cenama Radulovića i Stojanova.

I još da se otegne na 7 godina i ispada jako mala rata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...