Jump to content
FAS Goran
Matrix1980

Fiat Freemont - saveti pre kupovine

Recommended Posts

Na motorima  2.0 mjet 170ks zna otici gumica uljne pumpe. Ovog kojeg gledam na oglasima kaze covek da je mjenjao pumpu preventivno kad i zupcasti na 210tkm a auto sad ima 230tkm. Jeli moguce da je originalna trajala toliko? Koliko prosjecno traje? Strah me da nije ostao bez tlaka ulja pa je tek onda mjenjao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da standardan problem na 2.0 mjt cak I cest. Kod mene je zavarena vec preko 2 godine I nema problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bglion zavarena strucno i rucno...i meni pukla na mojoj delti pre mesec dana, zavarena i samo gas. pukla na istom mestu kao i kod tebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ipak precest problem. Zna li se zasto puca, moze li se prevenirati?

Pored gumice uljne pumpe nije mi jos ovo drago cuti pogotovo jer se tesko mjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rok trajanja iz prakse oko 200.000,00km.

Sreca kod fiat/lancie modela ti odmah ako si u voznji udje u safe mode, te tako spreci da dodje do prefrevanja, znaci ne mozes, a da to neosetis i ne vidis na tabli...

Precentiva, jedino da skines i dodas var, preko fabrickog vara, posto se zna gde puca!!!

received_3781575838625844.jpeg

Edited by cika_kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj sto se prodaje ima 230tkm znaci najbolje ga je zaobici jer ce svaki cas puknuti. Nije ju bas jednostavno skinuti.

Znaci vi ne stavljate novu nego varite plastiku i bude to dobro?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/5/2021 at 10:06 AM, Dule 021 said:

Proverite samo cenu akumulatora.

Preko 200€ je ako se dobro secam. Na jednom je prslo staklo petih vrata i ja htedoh da ga uzmem jer sta je staklo ali........nigde u Srbiji i nijedan glas servis nije imao to staklo pa ni Stojanov koji je ovlasceni za Fiat. 

Nisam ga uzeo zbog toga a uvoznik je nasao to staklo negde u Poljskoj.

 

Ovoga se i bojim. Za motor nije problem, ali stakla, ovjes, nosaci motora, ne znam koliko je to lako pronaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je vec pisao da je lakse i jeftnije poruciti neke delove os preko nego ood nas. Verujem da je situacija i kod vas ista. 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili Motorole :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni deluje kao nosač za motorlu - policijski radio-prijemnik :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi! Tražim rešenje za 3 dečija sedišta za zadnju klupu. Mali su klinci tako da ne može booster. 

E sad, da li neko zna mogu li ovde ubaciti 3 sedišta? Naravno, bez probanja ništa... 

Iskustva sa Fremontom znam da nema puno, e sad sta me ovde jedino brine jeste automatski menjač... Konkretno ima li neko iskustva sa tim i šta eventualno da gledam?. 

Unapred Hvala!!! 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20434839/fiat-freemont-20-m-jet-nav-kam?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

 

Screenshot_20220910_112454_com.android.chrome.jpg

 

Naravno I koliko je ova cena realna :)

 

Edited by Ivan
Prebaceno, sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danijel Beograd Zavisi i od tipa dečijeg sedišta koje imaš. Ukoliko imaš ona fensi nabudžena, ne mogu stati tri sedišta, međutim ukoliko imaš ona obična, spartanska (tipa nania i tako nešto), može stati. 
Za 3 sedišta pozadi, lično bih ti pre preporučio nešto od PSA grupacije, tipa neki c4 grand picasso koji ima veća sedišta pozadi
1be2d6fa0882-1920x1080-dw.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, slažem se. 3 odvojena sedišta mnogo bolje rešenje. Koliko sam gledao, C4 Picasso jedini ima 3 Isofix kacenja.. To neko 2016/2018... Cene veče naravno :/...

Moracu mog Sport Brava da prodam što mi se nikako ne svidja ali mora neki "upgrade".... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danijel Beograd ne znam dal imaju sva 3 isofix, ovaj što sam okačio je malo stariji. Naravno imaš i 308 karavan negde 2010-11 sa 3 odvojena sedišta pozadi (čak ima verzija i sa 7 sedišta).

 

1.thumb.jpg.33b264dd66ac616453f6172048a48c8f.jpgimage.thumb.png.9aa71961c88b090a7a0bd50902ea579e.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Freemontu se izvlače iz zadnjih sedišta oni produžeci i ima ih dva. Ne znam kako se to zakonski posmatra. 

Vozim Freemont 2014 i realno sam ga i registrovao zato sto nudi mnogo za pristojan novac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Danijel Beograd said:

sad sta me ovde jedino brine jeste automatski menjač... Konkretno ima li neko iskustva sa tim i šta eventualno da gledam?. 

Jedan moj klijent-prijatelj koga znam preko dve decenije je imao kao prvi vlasnik i Freemont-a. Malo ga je vozio jer je više van Srbije nego u njoj, tako da mu je garancija istekla sa malo predjenih kilometara. Na jedva 40 hiljada km mu je crkao automatski menjač. 

Danas vozi nov Santa Fe 2,2 dizel.

Što se tiče pitanja o 3 odvojena sedišta pozadi, imao ih je i 308 SW mk1 od prvoga dana. Ja sam ga imao. A 3 dečija masivna sedišta u njega pozadi nisu mogla stati mada je pozadi, unutra, u zoni kukova i ramena, bio širi od mnogih vozila i iz klase iznad, pa i u odnosu na mnoga vozila MPV C segmenta ( kucaj interior dimensions pa ćeš da vidiš ).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kola koja gledam su 2016+.

C4 Picasso - 3 odvojena sedišta sa Isofix kacenjem. Ne znam zaista koliko ima mesta jer još uvek nisam isao da ih gledam. Velika većina vozila je automatik što iskreno ne bih uzimao. Ok vožnja, ionako sa klincima nema ludovanja ali gledam radi evemtualnog servisa. Isto tako sve digitalno, nekako mi ne ide da nema neko malo jednostavnije rešenje makar za klimu, muzika itd.. Na stranu što je sve na sredini :huh:

Ford S-max, super mi deluje ali je preskup i ima ih vrlo malo. Mislim da prostorno odlično rešenje. 

Scenic - iako deluje da ima 3 sedišta, zaista ima 2+1. Lepo su odradili posao da izgleda kao 3 odvojena. Njih da kažem ima u ponudi, cena malo jača ali lično nekako mi lepše deluje od C4 Picassa I nije sve digitalno. U toj varijanti jedno sedište ne može na Isofix :/ I to bi onda moralo da bude srednje.

Ima još par modela ali sve je to ono para.. Fazon Pežo 3008, VW touran itd... 

Karavani, ne znam sta da mislim....mozda neki pasat, opet sve što je iole mladje poprilično košta. 

 

Eto, ja se ispisao, a ako neko ima neka iskustva ili dobar savet slobodno podelite. 

 

Kad nadjem sl auto, Bravo sport 1.6 mjet 120ks 2009 crni će ići na lager... Moraće iako će mi teško pasti :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Scenica 4, obratite pažnju na zadnja sedista. Realno Scenic 4 ima u kabini manje prostora od Scenica 3 koji je sampion prostora i prakticnosti. Vrlo bitan detalj kod Scenica 4 - avionski stocici na zadnjem delu prednjih sedista uzimaju dobrih 7-8 cm prostora za kolena( ili nogice kod beba) i zaista su visak. Vidim da su ih od 2019. izbacili....

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...