Jump to content
FAS Goran
Matrix1980

Fiat Freemont - saveti pre kupovine

Recommended Posts

Sta mislite o Fiat Suv modelu Freemont nasao sam neki Multijet 140ks prednosti i mane,ima li ko iskustva sa ovim modelom? :D 

 

edc96b8d8994-800x600.jpg

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, igor0511 said:

Jel' moguce da se o ovim kolima toliko malo zna i dalje?
Zar nemamo neki na forumu? :D 

Sve znamo.. Automatik dobar menjac.. Ima problema sa plocom iznedju motora i menjaca koja zamenjuje zamajac.. Motor dobar.. Problemi sa usisnom granom i nosacem filtera ulja... Tvrd u voznji.. Sa 4x4 prenosom puno problema sa kardanom i spojnicom zadnjeg prenosa... Sve u svemu birao bi model sa rucnim menjacem i prednjim pogonom.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zivim u Kragujevcu i ovde službe vodovoda i kanalizacije imaju kao službeno vozilo Freemont, više komada. Kada se gradio deo moto puta, slučajno sam se našao tu, kada je od “puta” bila samo kaljuga i tek su prošli bageri čisteći šumu. Znači teren isključivo za radne mašine.  Baja je sa takvom lakocom proterao Fiata kroz ono blatište. Jako je kul izgledalo. Deluje dosta gabaritno, moćno, snažno. Za ostalo ništa ne znam 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, MilosV7 said:

Zivim u Kragujevcu i ovde službe vodovoda i kanalizacije imaju kao službeno vozilo Freemont, više komada. Kada se gradio deo moto puta, slučajno sam se našao tu, kada je od “puta” bila samo kaljuga i tek su prošli bageri čisteći šumu. Znači teren isključivo za radne mašine.  Baja je sa takvom lakocom proterao Fiata kroz ono blatište. Jako je kul izgledalo. Deluje dosta gabaritno, moćno, snažno. Za ostalo ništa ne znam 

Daj mi sluzbenog punta... Da vidis kako ide kroz blato.... Samo prsti... Ne bi verovao sta  sve moze... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovaj auto jako simpaticno izgleda. A i cena im strmoglavo pada. Vec su i 5-6 godina stari oko 10000e.

Zato pitah kako se pokazao. Deluje kao bas mnogo lima za ove pare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodge Journey  sa fiatovim motorom.

Imao sam Dodge ali je u njemu 2.0TDI iz VW grupacije sa 140ks i to se tako lepo vozi da je neverovatno udoban a ne vuce te na jurcanje.

I muzika je bila najbolja od svih koje sam imao a to je  cetvorocifrena  brojka.

E sad u Fiatu  ne znam kako je al znam kad se razbilo staklo gepek vrata na jednom Dodgeu  a odgovara potpuno isto i sa Freemonta da ga nijedan glas servis nije imao i na kraju se kupilo staklo u Poljskoj  i kostalo je 270€ ako se ne varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam oko godinu dana u firmi. Izuzetan auto. 2.0 mislim da je imao oko 150 hP. Udoban, snažan dominantan.  Za razliku os svih Škoda modela,. nije te stamota kada izađeš iz njega.

Imalo je problema sa automatskim menjačem. Popravke u ceni polovnjaka staroo 10ak godina. Možda se zalomio tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo sa Journey-om 2.0 TDI (domaći, održavan u Kompresoru, oko 120000 km) je sledeće:

-veoma bučan, pogotovo hladan na leru
-menjač uzasan
-završna obrada i plastike enterijera nula, blagi užas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izrazito tvrd, bucan, a enterijer je bas lose napravljen i izolovan kao sto kazu goran, totti i drugi.

 

Pritom je motor onaj problematicni vw 2.0tdi pumpa dizna, jedan od gorih masovno proizvedenih dizela ako ne racunamo subaru dizel boxer i neke druge, a nema volkswagenov dobar menjac.

 

Mislim da je u tom cenovnom rangu bukvalno sve drugo ikad bolja kupovina, od francuza pa do azijata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakv bre jeb.ni Frimont, pa oni ni lepu žensku nisu mogli da nađu i da je postave na štandu.

Kruži priča, da su bežale ko đavo do krsta kada su videle tu grdobu od kola, pa nahvataše neke propale studentkinje kojima je bilo sve jedno samo da maznu neku kintu da obnove godinu ...

 

frim.thumb.jpg.d986fc75e04ed09f485329d1a7a2d057.jpg

 

Este videli kake sam lepotice kačio na predstavljanju Lancia Delte, ima još tek mi šalju svoje slike?

Eee to su kola

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Od skoro sam vlasnik 2015. Fiat Freemont 2015. 4x4 2.0 MJet2 sa automatskim menjačem.

Da li neko ima iskustva sa ovim modelom auta sa automatskim menjačem? Da li je bolji set transmisije sa duplim lamelama ili standardnim? Da li je moguće na ovom modelu auta ugraditi manuelni menjač umesto automatskog? Zahvaljujem na svim preporukama i sugestijama.

Nov sam u svemu ovome pa je svaki savet dobro dosao.  

Hvala

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje / spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ZeljkoP.72

On 1/6/2021 at 11:57 AM, Goran Zemun said:

Automatik dobar menjac. Ima problema sa plocom iznedju motora i menjaca koja zamenjuje zamajac.

Motor dobar. Problemi sa usisnom granom i nosacem filtera ulja. Tvrd u voznji. Sa 4x4 prenosom puno problema sa kardanom i spojnicom zadnjeg prenosa...

Sve u svemu birao bi model sa rucnim menjacem i prednjim pogonom.

Oko naknadne ugradnje manuelnog menjača ti ostaje da sačekaš odgovor, ukoliko je neko o tome uopšte razmišljao i uradio do sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno vozim stila i s njim sam zadovoljan ali sad mi treba veci auto sa 7 siceva i gledam malo ovaj Freemont je komad auta za neveliku cijenu. Mjenjac bi rucni i motor mjet 170ks. Neki kazu da nije dobar motor da ima problema sa uljnom pumpom, da li pumpa ili samo gumica? Kakav je opcenito auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je to 2.0 mjet koji je isao i u Alfe.
Ako jeste, neces imati problem sa motorom.

Samo je gumica problem. 

Ja sam cuo za taj auto da je nista posebno, ali dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da 2.0mjet. Ali i za njega kazu da nije sluga starijem 1.9 mjet. Pitenje je kakav je ostatak auta i ima li djelova s obzirom da je amer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverite samo cenu akumulatora.

Preko 200€ je ako se dobro secam. Na jednom je prslo staklo petih vrata i ja htedoh da ga uzmem jer sta je staklo ali........nigde u Srbiji i nijedan glas servis nije imao to staklo pa ni Stojanov koji je ovlasceni za Fiat. 

Nisam ga uzeo zbog toga a uvoznik je nasao to staklo negde u Poljskoj.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...