Jump to content
FAS Goran
zunto

Milisav - BMW E39 525d sport M, optic touring

Recommended Posts

Posle skoro 4m bez vozila iznenada sam pronasao ono sto sam hteo,jeste da mi je prvi pik bila limuzina ali ovde je presudila oprema...sutar slike i malo detalja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sumnje da je limo puno atraktivniji da ne kazem lepsi ali onog trenutka kada se zatvore vrata i sedne za volan se shvati da si u 5-ci. Poredjenje cu praviti sa po meni zasad ultimativnim automobilom koji sam imao a to je 166 ti 2.4 mjet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala, baš me zanima poređenje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam vozio oba (a e39 ranije i imao licno) da kazem da mi je 166ica ti bolje legla, mada je e39ka definitivno kvalitetniji auto (makar po pitanju enterijera).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih ti verovao, što da ne??  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

166icu kad bih uzeo, ne bih imao srca da je prodam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I još je čovek imao 2.4 ti ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na strani Alfe je potentniji motor tj auto je zustriji da ne kazem brzi,puno je udobnija od ovog e39 i to je plus bila na 225-40/18 a na bmw su 235-45/17. Sedista kod oba modela ok,kod Alfe vise fotelje.Bmw ima puno cvrscu tj.krucu sasiju sto se itekako oseti.Izolacija je na strani bmw-a kao i kvalitet materijala.Sto se potrosnje tice,mislim da 5-tak iz Alfe za nijansu stedljiviji a rafiniranost u radu je na strani Bmw-a.Zvuk kod oba automobila prilikom ubrzanja je melodija u kojoj se uziva. Generalno mislim da je 166 ti kompletniji automobil tj.napravljen je odlican kompromis udobnost/stabilnost/sportski ugodjaj a ni saputnici nisu zanemareni uopste dok je ovaj e39 vise orjentisan vozacu i njegovom uzivanju tj.sve je njemu podredjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj 525 je napravljen tako sto su uzeli 3.0 m57 motor i smanjili mu zapreminu, samim tim i snagu ali je jako izdrzljiv motor(za razliku od 525tds). Drugar zivi u sloveniji i vozi taj motor u e60 i na satu ima preko 400 hiljada bez kvara. Mislim da bi u karavanu trebao da odradis chip da bi bilo to to, naravno prvo sredjuj sve druge stvari. Sto se lezanja tice, taj auto je M optic i nema opruge i amortizere kao obican model i lezi bolesno iako je karavan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sport sasija i vesanje je na ovom,tako pise u specifikaciji na osnovu broja sasije


Na kolima sa mehanicke strane nemam apsolutno nista za sredjivanje,sto se chip-a tice vecina zna da nisam ljubitelj vanfabrickog prckanja tog tipa. Slika ce biti za koji dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo slika

 

cxcv1426.jpg  cxcv1427.jpg
 
cxcv1428.jpg  cxcv1429.jpg

 

Juce iz N.Sada do Nisa pri konstantnih 120 km/h i prosek od 114 km/h b.c je pokazao prosek od 6.2 l/ 100.

Ako bih pravio poredjenje reci cu da je 166 redizajn kompletniji auto sveukupno ali nedvosmisleno kada bi bila moguca simbioza ova dva to bi bilo SAVRSENSTVO. bmw sasija i enterijer, alfin motor,menjac,dizajn mesano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ergonomija je apsolutno fenomenalna. Polako shvatam bmw devizu zadovoljstvo u voznji
Neka prosecna potrosnja je oko 7.5 sto me prijatno iznenadjuje imajuci u obzir da je sestak i automatik na 235/45-17. Inace na auto putu tisina u kabini je identicna i na 120 ali i na 140 i 160 km/h.
 

cxcv1430.jpg
 
cxcv1431.jpg  cxcv1432.jpg
 
cxcv1433.jpg  cxcv1434.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...