Jump to content
FAS Goran
makidada

Instrument tabla iz Stila Abarth 2.4 u Stila 1.6 (ili JTD, MJet)

Recommended Posts

@dobri nikola

Nepotrebno otvorena nova tema je spojena sa DIY temom o zameni obicne table Abarth-ovom, gde se dosta pisalo o ovoj problematici.

Mozes naci i na jos par mesta, pomocu Search foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazio sam svuda po oglasima nema, a na fejsbuku jos uvek cekam da me ubace kao clana da mogu da postavim pitanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nekada su bile 2500 i 3000 din. ali ta tabla polako postaje raritet a trazi se non-stop , i ako je negde ima cena joj je sada od 50e pa do 60e - nazalost ............. :(.

 

ja sam ovu dole prodao za 60e i posle jedva meni nasao drugu sa narandzastim osvetljenjem (fabrickim) za 50e , koju sad ne bi prodao za nikakve pare .......... :).

 

 

20170311_173149.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sat i ubacio. Uradjen proxy ali sada ne pisti kada se ne veze pojas i ne pisti za low fuel. Sta moze da bude problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, alzex said:

Nasao sat i ubacio. Uradjen proxy ali sada ne pisti kada se ne veze pojas i ne pisti za low fuel. Sta moze da bude problem?

Proveri u podešavanjima mislim da ima podešavanje zvukova upozorenja, možda je samo tu iskljuceno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam i to nece. Nece i preko dijagnostike kada se radi test table da pisti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti do tog zvucnika ili kako god se zvalo to sto daje to pistanje na samoj tabli . Ili da je u  samoj tabli problem. Kada se otvori tabla. U gornjem uglu valjkastog oblika crno je to sto pisti na tabli taj zvucnik. Pa ako je ikako moguce proveri njegovu isprvnost . 

Ovo je otvorena tabla u gornjem desnom uglu je zvucnik koji pisti. 

20180515_204730.jpg

20180515_204717.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od svih vas koji ste ugradjivali tablu iz abartha u jtd gde vam stoji skala za temperaturu kada se zagreje motor, kod mene predje jednu crticu preko pola. Da li je to normalno zbog promenjene table ili sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da nemam jtd.I ne znam kako se ponasa tabla na jtd-u. Ali najbolje je proveriti na dijagnostici temperaturu u trenutku kad tabla pokaze tako. Da ne lupam mozda je dizelu vea radna temperatura nego benzincima. Mada proxijem ti se sve regulise po tvom motoru tj tvojim podacima koje salje  komp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da stoji na pola , ja imam jtd karavan i taj abarth sat vec duze vreme. I sve mora da radi i pisti kao na obicnom. Slika dole je u zagrevanju ili na parkingu ali mora da stoji bas na pola i da ne mrda tokom voznje nigde.

 

IMG_20180110_152312.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam reko ne mora biti tabla . Mozda je bas slucajnost da ti je zalepio termostat. Ili da je prva brzina ventilatora otisla. Mada to su vec druge teme. Proveri kada se tako zagreje na dijagnostici da li je na radnoj temperaturi ili vise. Tako ces znati da li je tabla ili slucajnost sa zamenom nje da je nesto crklo. Za pistanje je verovatno tabla ili sam zvucnik na njoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

idi kod kepe elektronicara na bulevar pa neka ti pogleda (ako si iz bgd-a) , telefon imas u inboxu .............. ;)

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rubby

Sredjene su slike u prvom postu teme (prebacene sa Postimage na FLCS server), tako da sada mozes da ih pogledas.

Kada budes video poruku, obrisacemo ova dva poslednja posta. A ako imas bilo kakvih nedoumica oko instalacije Abarth sata, slobodno se dopisi dalje u ovoj temi ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Htio bih ugraditi u Grande Punta tablu s multifunkcijskim ekranom. Ima li itko ideju jel bitno da li kupujem od dizela ili benzinca (zbog obrtaja). Jel možda proxy prilagodi obrtaje da prikazuju realno? Čitam za Stila temu od početka ali nisam pohvatao jel obrtaji dobro pokazuju. Isprike ako je off topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Nasledio sam od oca Bojana Fiat Stilo 1.9 Multijet crne boje sa dva vrata (ako ga poznajete preko foruma).

 

Mnogo je lep auto i svasta nameravam da mu radim ali mi treba malo pomoci. Gledam da kupim i ugradim Abarthov brzinomer ali nemam puno informacija vezano za to gde da ga nadjem, ko bi mogao da mi ga ugradi i da ga pravilno kodira. Video sam neke starije forume ali nisam uspeo da se snadjem. Ako neko moze da mi pomogne bio bih krajnje zahvalan. Hvala svima unapred.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema neke posebne pomoci. Kupi ga na oglasima, sam ugradi i idi kod nekog ko ima dijagnostiku da ga upari sa komp-om. Radice sve normalno samo neces imati lampicu grejaca i bese nivo ulja u motoru.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sto ce mu crveno polje na obrtaljci biti od skoro 7000 rpm. Pa cisto da se ne zaigra :D .

@MatijaJ

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom.

Nista komplikovano, a na prethodnih 6 strana imas sve i vise nego detaljno opisano, sa fotkama ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomoc u stila 2001 19jtd sam  ubacio od 2006 beli km sat, uradio majstor proxi ne trepce km sat ali ko i pre proxija  nemam tj ne sija lampica od akumulatora lampicu ASR ne pokazuje sat temperaturu spoljnu, signalizira samo kad se otvore prednja desna vrata, ne poznaje ni tempomat iako sam ga naknadno ubacio prosle god, sta raditi ? na starom km satu sve radi super 

Edited by laki86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...