Jump to content
FAS Goran
makidada

Instrument tabla iz Stila Abarth 2.4 u Stila 1.6 (ili JTD, MJet)

Recommended Posts

Kako ti sa svojih 2 pisanja na forumu nastupas i kako razumes pisanje ovde, nisi bolje ni zasluzio. Covek ti je rekao kako moze da se resi to, a tebi se to ne svidja, pa sad kazes da moze i da svetli. 

 

Prvo se odluci da li hoces da svetli ili da ne svetli, a sve ostalo moze da se resi, samo je potrebno malo razumevanja i postovanja ljudi od kojih trazis savet ;)

 

I ne moras o istom problemu da pises u 6 tema, videce neko tvoje pitanje ovde pa ti mozda i odgovori. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama covece to je problem jer ste slepi pored ociju. Nije problem lampica. Kako ste nedokazani vec obavestenje. Na staroj tabli sam mogo da kliknem meni i skloni obavestenje sa ekrana lampica stoji za airbag i dalje. Pa neka nemam nijedan post valjda treba lepo da se kaze.

Resio bi i i to ali nemam k-line ili vag-com da procitam gresku. Hvala svima na pomoci. 

 

On 8/11/2016 at 6:13 PM, Coa123 said:

Ne možeš skloniti obaveštenje. Tako je i kod mene bilo kada sam prešao na abart tablu. To me i nateralo da popravim i sad mir.

 

tebi hvala na kratkom i jasnom objasnjenju. Pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nitko ti nije nista lose mislio, pocevsi od Zvezde koji ce uvijek pomoci ako moze, pa do ostalih koji se trude maksimalno izaci u susret.

Drugacija je tabla i drugacije je podesena od obicne i bas s time sto ne mozes maknuti obavijest te tjera da odes u servis i popravis to sto ti izbacuje.

Spoji ga na dijagnistiku da vidis o cemu se radi i kreni od toga. Vidim da spominjes airbag, moguce da je negdje izgubio kontakt i da zato prijavljuje gresku, odes, spojis, ponistis gresku i miran si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije neka pomoc ako covek napise zalepi traku preko ekrana ili zvaku preko diodice. Vise mi lici na spam.

Ne razumem cemu takav post.

Ok je da se kaze da je najbolje da se popravi ali ni to nije neophodno napisati.

A s druge strane ni meni nije logicno da zbog bilo koje greske ja ne mogu da udjem u meni table. I ja bi pitao da li moze nekako da se ugasi obavestenje na ekranu, posto ja hocu da podesim tablu, a lampica nek sija koliko hoce. Ovo kako je opisano je neverovatno glupavo resenje od strane mutavih inzinjera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek ti lepo rekao, il zalepi il popravi a ti bi nesto ko na prosloj tabli ali izgleda da ne moze i sta sad? Popravi il vrati staru tablu. Nastupas ovde ko da je neko duzan sad u momentu da ti resi problem, i to nastupas veoma drsko i bezobrazno a pritom ti trazis pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je to sa abart tablom smatraju da je airbag vrlo bitna stvar pa nece da se skloni sa ekrana ako ima gresku,moras srediti airbag da bi to nestalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

postavio sam tablu prema uputstvu koje je postavljeno na pocetku ali tabla se i dalje ponasa isto kao na videu koji sam postavio.

Centralni ekran blinka,brljavi kako god da to nazovem

Isto se desavalo i pre proxy poravnanja ,stim sto je tada blinkala i kilometraza i jos neke sitnice...

Proxy sam radio sa 1.7 verzijom,na kraju neke stvari nisu prosle a kada sam hteo opet da ponovim proceduru  ispisao je da je na autu uradjen proxy i da nije potrebno raditi ponovo.

U medjuvremenu sam skinuo noviju verziju programa pa cu probati.

ono sto me buni je ponasanje ekrana(centralnog) koje je isto i pre i posle procedure pa se mislim da je mozda tabla u problemu

http://sendvid.com/hftrnx0b

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tabla poslata kod elektronicara,sumnjaju na napon,pa sad cu videti dalji tok...

Jel ima neko mozda sliku ove instrument table kada sa ubaci u rikverc( a da ima fabricke senzore) konkretno me interesuje sta pokazuje na dipleju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari. Imam problem i molim ako je neko imao slican i ako je resio da mi kaze kako ako je ikako moguce. Naime od kako sam ugradio tablu imam problem sa pokazivacem temperature motora pri paljenju auta. Pocinje tako sto kada dam kontakt pre paljenja skazaljka ode do maximuma upali se lampica kod pokazivaca  zadrzi sekund dve i vrati se na pocetak i ugasi lampicu. E drugi prob je kada startujem motor ne bude uvek ali desava se da mi javi visoku temperaturu i ako je skazaljka na pocetku. Upali gresku i ugasi je odmah posle pistanja. na mojoj staroj tabli to se ne desava sve je normalno. Znaci sve je uredu ostalo u toku voznje normalno podigne temp do pola. Ne pada ne prelazi sve je ok. Sta moze to biti. Nadam se kao i uvek vasoj pomoci. Pozdrav

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/24/2017 at 6:33 PM, Lazar357 said:

Pozdrav drugari. Imam problem i molim ako je neko imao slican i ako je resio da mi kaze kako ako je ikako moguce. Naime od kako sam ugradio tablu imam problem sa pokazivacem temperature motora pri paljenju auta. Pocinje tako sto kada dam kontakt pre paljenja skazaljka ode do maximuma upali se lampica kod pokazivaca  zadrzi sekund dve i vrati se na pocetak i ugasi lampicu. E drugi prob je kada startujem motor ne bude uvek ali desava se da mi javi visoku temperaturu i ako je skazaljka na pocetku. Upali gresku i ugasi je odmah posle pistanja. na mojoj staroj tabli to se ne desava sve je normalno. Znaci sve je uredu ostalo u toku voznje normalno podigne temp do pola. Ne pada ne prelazi sve je ok. Sta moze to biti. Nadam se kao i uvek vasoj pomoci. Pozdrav

 

Obzirom da slabo posecujem forum mozda si vec i resio problem ali cisto da odgovorim ako nisi. 

Naime to sto ti dize skazaljku temperature pri cekiranju nista strasno tako je i kod mene. Kod nekog sa abarth satom to radi kod nekog ne. 

Kod mene recimo zakuca i gorivo i temp. prilikom cekiranja i vrati se u normalu. To nije nikakav kvar.

 

Drugo to sto ti ispisuje visoku temperaturu takodje nije kvar a evo i zasto. Ako ti je aktivirana lampica tempomata tj da ti kad ukljucis tempomat na tabli ispisuje cc ako uopste imas tempomat onda je tu peoblem. Abartova tabla ima drugacije setovanje tako da prilikom cekiranja pri davanju kontakta pobudali jel se neki parametri sudare i onda ispuca gresku.

Resenje problema barem kod mene je bilo sto sam u proxy prilagodjavanju iskljucio lampicu za tempomat i resio problem. Tom procedurom dobijes prilikom davanja kontakta auto sa lupom koja kruzi i cekira. I naravno nema gresku.

 

Tako je kod mene slucaj a video sam jos dva tri ista problema sa istim resenjima.

Tempomat svakako radi samo sto gubis obavestenje na tabli za to sto me bas briga znam kad mi je ukljucem a kad ne.

Nadam se da sam pomogao sa odgovorom svima koji imaju slican problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,po prvi put pisem na forumu pa da vidim da li neko moze nekako da pomogne.Posle duge duge potrage za abarthovim km satom uspeo sam da ga kupim po normalnoj ceni :) ,ugradjen i extra izgleda.Sve radi kako treba osim sto blinka kilometraza,e sad ono sto meni treba je da li neko moze "drugarski" ili po nekoj ok ceni da odradi to tzv prilagodjavanje ili taj proxy?Hvala unapred i pozdrav jos jednom svima. :):):) 

P70426-161129.jpg

P70427-124712.jpg

Edited by D@rko
dodatna slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih ti voleo pomoci ali sam iz Nisa... ako te put nanese na ovamo imas od mene drugarski proxy peglanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tabla ti je krs darko ........ :rofl: , gde si zavrsio proxy na kraju ?

 

pozzz

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjena je instrumentalna tabla na Stilu 1.6 i treba je povezati sa racunarom zbog kilometraze. Kakva su iskustva clanova, dali je neko to radio i dali se moze sa elm327  odraditi prilagodjavanje druge table sa racunarom auta?

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...