Jump to content
FAS Goran
makidada

Instrument tabla iz Stila Abarth 2.4 u Stila 1.6 (ili JTD, MJet)

Recommended Posts

Vrlo moguce da je kod tebe u pitanju los accu.

Pod ovim sto sam prethodno napisao nisam mislio ni na koga konkretno. Vec neko moje iskustvo pri ugradnji vise uredjaja i koriscenju Proxy procedure, koje moze nekome koristiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Zamenio bih Km sat na stilu 1.9 jtd sa Abarth-ovim satom pa me zanima da li je to moguce i da li ce sve raditi, posto ja imam onaj manji ekran a abartov je veci. i drugaciji je raspored lampica. Nadjoh na oglasima, covek tvrdi da pasuje na sve modele.

 

http://frame.goglasi.com/frame?eid=99344256&q=%20Kilometar%20sat%20Fiat%20Stilo%20Abarth%20

 

Hvala unapred!

 

Edited by mitrovic87

Share this post


Link to post
Share on other sites

odgovara dzek na dzek,

ali posto je ta tabla namenjena samo za benzince ti kod sebe ugradnjom te tabe ces izgubiti lampicu za grejace i nivo ulja kad das kontakt,inace sem toga sve ce da radi ok

Edited by nemanjas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde mogu kupiti instrument tablu od abartha ? Nadam se da nisam pogresio temu jer vidim da se o tome pise tj o ugradnji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko ima kombinaciju abart tabla + fabrički parking senzori? Sve povezao, uradio proxy, uredno registovano na can ali ne dozvoljava aktiviranje indikacije parking senzora na instrument tabli. Može ili jok?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi nisu, ali meni jesu. Peđa iz Inđije (imaš njegovu temu ovde na forumu), a cena... 30-50€.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li iko zna zasto nece da mi se poveze na Proxy aligment preko elma 327 i mes aplikacije? izbaci ovo  empty proxy file in compiuter body (bcm)? dali iko zna u cemu je problem 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno bt. Desilo mi se kada sam dodao parking senzore na can, ali samo za probu. Slab spoj i ta poruka na mes-u. Ništa zabrinjavajuće, još ako je high latency...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usb je nije bt. Ne znam stvarno do cega je...

Ali jos uvek nista nisam novo stavio. Hteo sam samo da isprobam u proxiju kako ulazi. Trebam staviti Abartovu tablu. Pa da pogledam sta i kako. Jel nije mozda do toga jer nema novih uredjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 30.4.2015. at 7:07 PM, makidada said:

Pozdrav svim forumasima.

Citao sam dosta postova gde sta i kako se resavaju pojedini problemi  i voleo bih da izrazim veliku zahvalnost mnogima posto ovde postoji resenje za gotovo svaki kvar ili nedoumicu oko resavanja nekog kvara. Mislim da je bilo par reci oko ugradnje km sata iz Abartha u obican stilo bilo da je benzinac ili dizel

 

E pa da krenemo:

 

Vozim stila 1.6 16v i vec me dugo kopka da li je moguce ubaciti ovaj prelepi sat kod mene.

Dosao sam u posed jednog sata iz abartha, doslo se do malo slobodnog vremena i usledila je proba.

Na mom satu koji je obican postoji samo jedan konektor dok na abarthovom dva. Znaci jedan je visak a drugi je identican kao i na mom satu. Taj drugi je koliko sam skontao za parking senzore i jos ponesto ali i to cu saznati posto moj drugar ima celog abartha na otpadu pa se mora pogledati njegova instalacija i cemu tacno sluzi taj dzek koji je sad trenutno slobodan.

 

Bilo kako bilo sat je ubacen bez ikakvih problema, vrlo je lako to je vec i opisano u nekim postovima ali skracena varijanta je da se volan izvuce skroz nazad i dole, odvrnuse 4 sarafa i tabla se lagano izvuce napolje. Otkaci se dzek i uz malo manevrisanja sa leve strane volana tabla je slobodna. Da ne zaboravim raskacivanje kleme nije neophodno bitno je samo da kljuc ne bude u bravici.

Ubacivanje abarth sata ide obrnutim redosledom od malopredjasnje procedure. Dao sam kontakt igle cuda sat radi ali se desava sledece: pisti iz sve snage sa gomilom gresaka tipa - parking sezori, sezor za kisu, senzor svetala i jos neke greske koje nisam razumeo i to sve uz treptanje kilometraze. Isto tako meni u samom satu je skracen, nema stelovanja vremena, datuma, potrosnje i slicno posto se to na abarthu radi preko CN+ ili ti njegove navigacije . 

 

Sve je to normalno posto je sat izvadjen iz auta koji je imao ful opremu (cuveni ABARTH).

Znaci moralo je prilagoditi sat mom stilu koji je dosta siromasniji sa opremom tacnije ima abs,asr, edb, znaci klasika.

 

Uz pomoc ELM 327 i FES ili MES problem je resen.

Procedura je sledeca (nisam slikao ali ako nekom treba detaljno slikacu pa cu postaviti)

Udje se u MES opciju BODY ili ako je program na srpskom SASIJA i zatim     CAN Setup/ PROXI Alignment Procedure zatim F10 CONNECT ili POVEZIVANJE, zatim  F7 ADJUSMENTS ili PRILAGODJAVANJE.   Prva stavka je PROXI ALIGNMENT .........


 

 

 

 

Koji MES si koristio za alignment proxi...? tj koju verziju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

MES 2.2  radi bez problema, instaliraj prave drajvere i nemas brige.

Odgovor za sve koji pitaju da li abarth tabla moze ili ne da se ubaci u ovaj ili onaj stilo.................

Sam naslov teme i njegova sadrzina potvrdjuju da moze u sve verzije stila bez problema. Samo citajte temu od pocetka tj. prvu stranu gde je sve lepo i do detalja objasnjeno sto recima sto slikovito...............

On Tuesday, July 05, 2016 at 8:03 PM, Coa123 said:

Neko ima kombinaciju abart tabla + fabrički parking senzori? Sve povezao, uradio proxy, uredno registovano na can ali ne dozvoljava aktiviranje indikacije parking senzora na instrument tabli. Može ili jok?

 

Mogu da rade i parking senzori samo ih treba dobro povezati i aktivirati u mes-u .

Mora da se iz donora tj. auta iz kog se vade senzori skinuti sva instalacija vezana za njih i to isto uredno povezati u svog stila i t mora da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da rade i parking senzori samo ih treba dobro povezati i aktivirati u mes-u .

Mora da se iz donora tj. auta iz kog se vade senzori skinuti sva instalacija vezana za njih i to isto uredno povezati u svog stila i t mora da radi.

Nismo se razumeli... Sve sam povezao, senzori rade, pište, viču, registrovani na can, tu je sve ok, ali ne mogu da aktiviram indikaciju na abart tabli, da mi pokazuje rastojanje, crtice, šta god...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio sam abarth sat i sve sam ok uradio. Ali sad mi izbacuje airbag failur prvo obavestenje se skloni a drugo koje ide za par sekundi uopste ne mogu skloniti sa ekrana vec non stop stoji i svitka. Ne pisti. A na prosloj tabli aam mogo i prvo i drugo. Zasto je to tako? Mozda se na drugo dugme sklanja greska a ne na meniju? 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar ne bi bilo bolje da popraviš te greške?

Postoji i drugi u nas popularan način popravka, zalepiš traku preko ekrana ili žvaku preko kontrolne lampice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa niti lepim zvake a ni trake.   Ako nemas pametnije nista onda nemoj ni pisati. To su uobicajni problemi sa stilom. Niti sam  pitao kako popraviti vec kako skloniti obavestenja. Mozda cu i resiti ali ovo me interesuje a ne zvake i trake

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa...covek ti lepo rekao. Popravis i time uklonis.

Ili zalepis nesto da ne gledas.

Ti bi sad neko dugme koje kliknes i onda ne iskacu obavestenja bas ona koja ti je zelis. Ako neko bas ume, nek ti isprogramira da airbag ne obavestava, ali je to prilicno opasno, pogotovo nekom auto kasnije prodati. Zaboravi se covek lako, pa se nadam da ne postoji neko ko tako nesto zaista i radi.

Kazes tipican kvar na Stilu, onda je i popravka tipicna i lako se odradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne možeš skloniti obaveštenje. Tako je i kod mene bilo kada sam prešao na abart tablu. To me i nateralo da popravim i sad mir.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi neka svetli. Nije mi to problem pitao sam samo nisam reko da necu promeniti. Samo pitam.jer mi je nova tabla i ne znam da li je isto kao i na staroj. Znaci ne moze se ukloniti. Jer od te greske ja ne mogu uci u meni namestiti sat i slicno

Nisam ja hteo to samo da ga ne gledam vec da bih usao u meni. Niti zelim da isprogramiram zelim sve uredu a ne zamaskiranje. Samo me interesuje da bih usao u meni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas stigla Abarth tabla skinuta stara stavljena Abarth uradjen proxy aligment i sljaka sve kako treba. Sve po uputstvu prvog posta sa teme. Ali sad imam problem mislim isti ssam imao i na staroj ali sam tamo mogoao ukloniti obavestenje sa ekrana sada na abarthovoj tabli ne za airbag ali to cu resiti air bag i tako ukloniti to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...