Jump to content
FAS Goran
makidada

Instrument tabla iz Stila Abarth 2.4 u Stila 1.6 (ili JTD, MJet)

Recommended Posts

Cirka 40-50 EUR, mozda i jeftinije, zavisi kakav si pregovarac ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene idu od 3000din. koliko je platio bole pa do 70-80e sto rece Ivan zavisi od koga kupujete i kakav ste pregovarac. Ja sam moju platio 40e. mada sam cuo svakojake cene. Ovde kod mene u Sapcu ima gomila otpada pa samim tim i gomila razlicitih cena. Bitno da nije izgrebana po staklu tj. plastici napred takvih sam ih video dosta posto ovi sa otpada to iscupaju iz auta i naguraju u neke police gde se to domacinski grebe i ostecuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne moze da se prepakuje ne odgovara,jedino bas samo staklo ali ono je zalepljeno tako da bi veoma pipavo bilo da se to zameni kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mom autu JTD 1.9 im dva izlaza koja idu za tablu.sivi i crni.ako uzmem samo sa crnim da lice to presstavljati neki problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam da nadjem tablu koja ima i taj beli-sivi dzek mimo standardnog crnog.ugradio je jedino moram da je prikopcam da uradim proxy jer blinka kilometraza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojasni malo koju tablu si nasao abarth ili sta? Ako je ta tabla one sve imaju dva konektora za dzekove znaci sve su abarthove table iste, stim sto mi na benzincima imamo samo jedan dzek ali to nema veze posto sat radi sasvim normalno. E sad koliko ja znam ima verzija i sa dva dzeka verovatno zavisi od opreme u autu. Odradis proxi ako je sve ostalo ok i samo teraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na 1,9JTD ima dva izlaza odnosno dva dzeka sivi i crni koji kako vidim svi imaju,Stoga sam i trazio tablu koja ima dva ulaza standardni crni i ovaj sivi za koji imam istalaciju.I mislim da su to table koje su radjene do 2002 moja prosla je bila kraj 2001 a ova da kazem nova je prva polovina 2001.drugar na svom JTD isti kao moj model ali je 2002 radjena instalacija za njega

Edited by SrdjanNS86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju svi dva dzeka, kod mene ima samo jedan kao i na mnogim drugim koje sam ja video ali nije ni bitno jos mi nije jasno koji si ti tablu na kraju ubacio od abartha ili obicnu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubacio sam obicnu moju za dizela jer na toj abartovoj nema obavestenje o grejacima i jos necemu i za mene je to budzenje sve kao sto je i MF volan sa dugmicima za navigaciju kada bi stavio na obicnog JTD tako da sve sem originala ne ide u auto kod mene.Rekao sam i da je kod kolege VladaNS isti model isto godiste auta kao i moj ali izgleda da je sklapan bas 2002 pa ima samo tu jednu instalaciju sa crnim dzekom.a kod mene koji je sklapan 2001 imaju dve instalacije kao kod ovih abarth modela sto imaju sivi i crni dzek. evo ti slike instalacije

 

20150613-102156.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

da i kod mene ima taj sivi dzek sa tom jednom zicom,ne znam cemu mu ona sluzi.

ali svaka tabla pa i abartova imaju na sebi dva dzeka za ubadanje ja mislim da nema table koja na sebi ima samo jedno mesto sa dzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok jasno je sad ali ima dve stvari prvo ovo nije adekvatna tema za to sto ti pises a drugo budzenje je kad se nesto sto nije stilovo na silu ubacuje u njega a kad je nesto njegovo to se zove upgrade. Ovo mislim na njegov volan sa mf, navigaciju, tempomat i slicno. Vrlo cesto za ove stvari postoji i ostavljena fabricka instalacija tako da ja to ne bih zvao karabudzenjem. Na kraju krajeva svako ima pravo na svoje misljenje i svoje stavove vezano za svoj automobil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čemu služi taj konetor sa jednom žicom,Možda taj konektor treba da se dopuni nekim žicama( kao što je slučaj sa braon koneltorom za tempomat)  da bi displej  eventuakno prikazivao još neke podatkejer neverujem da su tu elektroniku pravili samo za Stila, Abarat verziju

Edited by jure

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam JTD modeli nisu imali navigaciju i opremu sa tim MF volanom koji ima dodatak za navigaciju ako gresim slobodno me ispravite.to je za mene budzenje.Uredu obicni MF volan koji i ja hocu da ugradim i tempomat to je ok.Drugo postoje table na kojima odnosno JTD table na kojima ima i ulaz za taj sivi dzek.znam iz iskustva jer sam ja imao taku tablu.i kazem to je od modela do 2002 koji su sklapani.Kao sto kazete abarth table imaju podrzan i ulaz taj sivi ali kod JTD nisam vidjao da imaju taj sivi ulaz.Evo i moje bivse a ovakva je i sadasnja tabla jer sam vijao da ima isto dva ulaza

 

20150613-102220.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresis decko, moj auto ima i cn+ i mf volan sa komandama za cn+, i senzore za kisu i automatska svetla i parking senzore i digitalnu dvoozonsku klimu i jos verovatno gomilu toga a zamisli dizel je i sve je na njemu fabricki.

ne znam samo kako si dosao do tog zakljucka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj ko kupuje nov auto, bira i motor i opremu, i il ce da plati sve to ili ne. Ispade samo u benzinca isla navi i mf?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo se razumeli.Kako da stavim volan sa tim dodatnim dugmicima za navigaciju a nemam navigaciju instaliranu i sve sto ide uz nju.Oprema je dinmik trenutna ali naravno da cu ici na to da ubacim od dodatne opreme volan i tempomat.Planiram i podizace pozadi da stavim.Otisli smo daleko od teme ja samo kazem na ono da moja instalacija ima dva dzeka sivi iliti beli i onaj kao sto vecina ima crni.Isto takva i tabla postoji sa dva ulaza a nije ABARTH.to je bila tema price.A ove nadogradnje su nesto drugo samo kazem opet nebi mi palo napamet da ubacujem volan sa tim dodatnim dugmicima za navigaciju ako nebi prethodno instalirao komplet navigaciju sa svim propratnim delovima koji idu uz nju.zamislite da prodajem auto i kupac pita zasta su ovi dugmici jer nismo svi pa ni ja prvi ovoliko upuceni u modele i opremu i sta ja du mu kazem to je za navigaciju i onda a gde mu je navigacija zasto stoji kasetas.ja da mu kazem pa bolje ovako ugradjen je microlink i mozete ubacivati koliko hocete pesama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ako neko nije upucen u problematiku, bolje je da ne pise dezinformacije po forumu. Pogotovo u "Uradi sam" podforumu, gde se licno uvek trudim da sve debelo dokumentujem sa semama i fotografijama. I da sve sto se uradi ne bude budzenje, nego sto blize ili isto kao fabricka specifikacija (apropo pomenutog "budzenja" MF volana, navigacije, tempomata...). Zasto nesto ne bi nadogradio ako itekako ima mogucnosti ima za to, plus su delovi za Stilo sada bagatela, kao stvoren je za to. Naravno ako neko ima iole afiniteta ka tome.

Sto se tice pinouta table, kacio sam negde na forumu za oba konektora... Sa Brankom sam gledao da se na tablu dovuku dodatni signali sa senzora.

 

EDIT:

On 6/28/2015 at 10:57 AM, nemanjas said:

da i kod mene ima taj sivi dzek sa tom jednom zicom,ne znam cemu mu ona sluzi.

On 6/28/2015 at 11:30 AM, jure said:

Čemu služi taj konetor sa jednom žicom,Možda taj konektor treba da se dopuni nekim žicama

 

Evo i ovde da ponovim pinout, pa slobodno pogledajte sta je sta u A i B konektoru. Inace, po specifikaciji su u Stilu bile 3 vrste tabli: Low Instrument Panel, Low Instrument Panel with Selespeed i High Instrument Panel (Matrix LCD + 2 manja LCD). To je osnovna podela, a bilo je 12 varijanti Panela (There are 12 different variants for the Instrument Panels because each time of instrument (Low, Low CA, and High) are different for the Petrol and Diesel versions and the unit of measurement for the speedometer may be in Km/h or MPH. The High version of the instrument panel has either white graphics or black graphics.)

Koliko ja znam, A i B konektori table su isti, a razlikovalo se samo koja varijanta sta i kako prikazuje (npr. samo dizel verzije su imale indikator za grejace i nivo ulja, a samo 2.4 20v verzije indikatore za temepraturu i pritisak ulja):

 

ep01.jpg ep02.jpg ep03.jpg ep04.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas i ja htedoh da kazem isto ali me preduhitri kolega Ivan. Naime ovde ima ljudi koji odrade nesto kako treba i sto nije budzenje nego dodatna oprema i naravno sve to pedantno slikaju i sto je moguce detaljnije objasne postupak oko same ugradnje znaci bas se "potrude" oko toga, i ima ljudi koji se onako bas kvalitetno p##eru na to sto mislim licno nije ok ali dobro svakakvih nas ima.

Jos jedno stvar a vec je pisano o tome samo treba naravno malo citati: Italijani su cudo po pitanju opreme koju su ugradjivali u stila. Znaci neki su imali tempomat i obican volan, drugi kozni volan mf sa kasetofonom, onda navigacija sa manuelnom klimom, onda digitalnu klimu sa kasetofonom i naslonom za ruku znaci blage veze nema sa mozgom.

Izvinjavam se sto sam ovom pricom udaljio temu i mislim da treba zavrsiti sa ovakvim polemikama.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...