Jump to content
FAS Goran
neshaoct

The Grand Tour

Recommended Posts

Klarkson ne može bez skandala: Kako se švercuje migrant

 

migrant%2011.jpg

 

Novi šou program trojice bivših voditelja emisije Top Gear, The Grand Tour, našao se na udaru javnosti u Britaniji zbog šale o krijumčarenju migranata u tu zemlju. U četvrtoj epizodi serijala Grand Tour, Džeremi Klarkson i Džejms Mej ''spakovali'' su kolegu Ričarda Hamonda u mali prostor između zadnjeg branika i osovine Audija TT. Zatim su pozvali ljude iz publike, koji nisu znali gde je Hamond sakriven, da pokušaju da ga pronađu.

 

migrant%201.jpg

 

Nakon što je bez uspeha zavirivala u kabinu i istražiivala spoljašnjost vozila, publika je bila iznenađena otkrićem da je popularni ''Hamster'' uspeo da se smesti u tako skučen prostor. Komentarišući ovaj segment emisije, Klarkson se u svom stilu našalio na račun ''igre skrivalice'' između migranata koji pokušavaju da ilegalno uđu u Veliku Britaniju, i carinika i granične policije koji imaju zadatak da ih otkriju. ''Kada imigranti pokušavaju da uđu u zemlju, obično se sakriju u tovarni deo kamiona ili šlepera, što je najpogrešniji izbor mesta za skrivanje u igri ''žmurke''. Sve što pripadnik granične policije tada treba da uradi je da ode do zadnjeg dela kamiona, otvori vrata i kaže ''eto, pronašao sam te'', kazao je Džeremi Klarkson. ''Svakako mora da postoji bolji način da nekoga prošvercujete u Veliku Britaniju, i mislim da sam ga ja dobro razradio'', dodao je skandal majstor Klarkson.

I dok je publika u studiju uživala u njegovoj šali, ovaj potez naišao je na osudu u nekim britanskim medijima uz izraze ''zgražavanja'' zbog prikazivanja migranata kao nelegalnog tereta koji se krijumčari u zemlju. Potez poznatog voditelja, koji je protumačen i kao neka vrsta vodiča za krijumčarenje ljudi preko granice, okarakterisan je kao ''veoma neodgovoran''. Produkcija koja stoji iza serijala The Grand Tour nije želela da komentariše ovaj događaj.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trejler za The Grand Tour Namibia Special

 

 

----------------------------------

 

The Grand Tour: Namibia intro

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

gt.jpg

 

The Grand Tour S01E010

 

Klikni OVDE

 

--------------------------------


Trejler za epizodu 11 emisije The Grand Tour

 

 

 

gt.jpg

 

The Grand Tour S01E11

 

Klikni OVDE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam odgledao 12. epizodu. Po mom skromnom misljenju, najbolji uporedni test suv-ova ikada!

 

-Bentley Bentayga

-Range Rover Sport

-Jaguar F-pace

Mislim da je sto se auto-moto novinarstva tice, ovim prilogom dosegnut sam vrh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam je li do BBC produkcije, godina, ili autorskih prava Top Geara, ali novi The Grand Tour mi je uglavnom nezanimljiv i isfuran, sa par svijetlih epizoda. S druge strane, Top gear nakon nogiranja Evansa definitivno ima jake šanse za postati najbolja auto moto emisija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Top Gear tek treba da se pokaže (ponovo) od naredne sezone koliko je bolji bez tog lika. Ako opet ne uspeju, to će verovatno biti kraj Top Gear-a.

The Grand Tour ima sigurnu budućnost u smislu da se već potpisali ugovor za nekoliko sezona, budžet im je odobren...šta znam, meni izgleda da će oni i dalje biti najbolja emisija. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matt LeBlanc je vrhunski Showman koji bez problema može voditi emisiju takvog kalibra, Chris Harris je odličan novinar i vozač koji je i prije oduševljavao, dok se o Sabine sve zna; jedino mi je Rory malo nedorečen... Evans je stvarno iritantan i vodio je emisiju na silu, sad bi to trebalo biti to, meni je većina priloga i testova bez njega bila odlična.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/28/2017 at 6:12 PM, DiscoVolante said:

Ne znam je li do BBC produkcije, godina, ili autorskih prava Top Geara, ali novi The Grand Tour mi je uglavnom nezanimljiv i isfuran, sa par svijetlih epizoda. S druge strane, Top gear nakon nogiranja Evansa definitivno ima jake šanse za postati najbolja auto moto emisija...

 

ybg, teško je više biti originalan a da se zadrži stara publika, jer je stari koncept imao jaku publiku, ovako su se ogradili od autorskih prava iz Top gear-a a praktično preslikali fore u nov show.

Meni se ne sviđa samo Celebrity brain crash, umesto njega su trebali u svakoj emisiji da ubace novu kratku foru na taj fazon a ne da bude ista košuljica.

Ja sam više Fifth gear konzument, ali u nedostatku sličnog sadržaja može i ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/29/2017 at 6:03 PM, DiscoVolante said:

Matt LeBlanc je vrhunski Showman koji bez problema može voditi emisiju takvog kalibra, Chris Harris je odličan novinar i vozač koji je i prije oduševljavao, dok se o Sabine sve zna;

 

Slažem se skroz. Matt stvarno ovde nije samo glumac koji nauči tekst koji treba da izgovori, očigledno da je zaista veeeliki zaljubljenih u automobilizam, plus je čovek duhovit. On treba da bude glavna zvezda novog TG na BBC-ju. Chris čudo da nije pozvan u TGT, on i Klarkson su baš dobri...taman da se malo ''iskoči'' da eto ne bude skroooz ista forma kao na BBC-ju, ali eto. Mada, ona njegova promena staze (koliko sam skontao njegova je ideja da se uvede segment van same piste u sklopu kruga), mi je bezveze...kao da su veštački samo hteli da bude različito iz vremena Klarksona.

Sabine je imala premalu ulogu do sada...

Imaju šansu da se poprave, videćemo kakva će im biti nova sezona sa svim tim izmenama.

 

------------------------------------

 

Najava - Bugatti Chiron u emisiji The Grand Tour

 

 

 

-------------------------------------

 

 

gt.jpg

 

The Grand Tour S01E12 

 

Klikni OVDE

 

 

-------------------------------------

 

 

gt.jpg

 

The Grand Tour S01E13

 

Klikni OVDE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Richard Hammond pao s motocikla i povredio glavu

 

richard%20h.jpg

 

Richard Hammond je povređen u Mozambiku gde trenutno snima za novu sezonu serijala The Grand Tour. Prve informacije su govorile da je pao s motocikla, a prema rečima njegovog kolege Clarksona povrede nisu bile bezazlene. Budući da je nesreća izazvala veliki interes, lično se javio i sam Hammond, koji je na ''DriveTribe'' mreži između ostalog rekao: ''Istina je, pao sam sa motocikla dok smo snimali za The Grand Tour u Mozambiku. Udario sam glavu i svaki deo tela osim levog palca. Što se tiče povreda, nisu tolike da bi mogao izvući knjigu o njima''. Podsetimo, Hammond se 2006. godine teško povredio vozeći dragster za Top Gear, kada je pri brzini od oko 400 km/h izgubio kontrolu. Uprkos teškim povredama glave uspeo je da se u potpunosti oporavi.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clarkson, Hammond i May stigli u Zadar

 

165382-the%20grand%20tour.jpg

 

Clarkson je objavio sliku sa Plitvičkih jezera, a popularna trojka je stigla i na zadarsku rivu i oduševila slučajne prolaznike i turiste. Dok se još pre gotovo godinu dana pisalo o mogućem dolasku otpisane trojke iz Top Gear-a u Hrvatsku, sada su se Clarkson, Hammond i May stvarno i pojavili. Prolaznici u Zadru ostali su šokirani kada su na rivi videli bivše voditelje Top Gear-a. Oni očigledno snimaju nove epizode svoje popularne serije i to u Audiju TT RS i buggyju. To potvrđuje i činjenica da je uz njih i snimateljski Land Rover Discovery.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grand Tour - druga sezona počinje u oktobru

 

gt%201.jpg

 

Popularni britanski trio vraća se sa novim epizodama početkom oktobra ove godine. Detalji o novoj sezoni još uvek nisu poznati, ali je Džejms Mej u nedavnom intervjuu potvrdio da je budžet za pojedinačnu emisiju ostao otprilike isti, kao i da se u suštini format neće menjati. Nakon završetka debitantske sezone, bilo je kritika na račun novog test vozača ''Amerikanca'', kao i na ''ubijanje'' slavnih ličnosti. Takođe, pre nekoliko dana, producenti su nezvanično potvrdili da će doći do izmena, ali nisu želeli da otkriju kakvih.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hamondova nesreća odlaže produkciju druge sezone Grand Toura

 

porsche%20nissan.jpg

 

Još uvek nije jasno da li će biti odložena i premijera koja je zakazana za oktobar. Dok se Hamond ne oporavi, pokrivaće ga kolege Džejms Mej i Džeremi Klarkson. Klarkson je na svom profilu na zajedničkom sajtu/društvenoj mreži Drivetribe, napisao ''Džejms upravo čeka u redu za jeftinu avio-kartu da obavi ono što je trebalo Hamond da uradi, dok Hamond leži u švajcarskim Alpima okružen lepim medicinskim sestrama''.  

Podsetimo, Hamond je doživeo veliku saobraćajnu nesreću kada je na snimanju izgubio kontrolu nad automobilom i slupao jedinstveni Rimac Concept One.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hamond sa Rimcem analizirao udes u Švajcarskoj

 

Voditelj emisije Grand Tour, Ričard Hamond, razgovarao je sa Matom Rimcem, vlasnikom hrvatske auto-kompanije čiji je model Concept One slupao na snimanju sredinom juna, o okolnostima ove nesreće.

U polusatnom videu koji je objavljen na kanalu Drivetribe, Hamond iznosi detalja o tome kako je i zašto došlo do udesa u švajcarskim Alpima, šta mu je u tim trenucima prolazilo kroz glavu i da li je i kako nesreća mogla da se izbegne: Nesreća se dogodila u subotu 10. juna za vreme snimanja druge sezone serijala Grand Tour kada je Hamond u jednoj krivini izgubio kontrolu nad automobilom čija 4 elektromotora razvijaju preko 1.200 konjskih snaga i izleteo sa puta, da bi se vozilo zatim prevrnulo i zapalilo. Snimanje je inače trajalo od 5. do 10. juna, a jedan od testova automobila bila je trka uz brdo - brdska trka u Hembergu, tokom koje je i došlo do udesa.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...