Jump to content
FAS Goran
igor0511

Microsoft mobilni vol.2

Recommended Posts

Ubio ih je Microsoft totalno :D

 

A i mislim da je ovo prvi put da Microsoft gubi. Jednostavno vide ljudi da open source nije bauk i okreću se malo alternativama. čak i obični korisnici kreću da koriste Linux kod kuće. To je dovelo do toga Windows postaje besplatan kao što je Office već i postao.

 

Zbog čega ti ne odgovara default aplikacija na WP? Nisam imao nešto priliku da probam tako da pojma nemam kako radi.

 

A WP10 mislim da će biti tresla se gora, rodio se miš, ali hajde da vidimo.

 

Bio je i onaj developers preview WP10 na nekim telefonima i kaže mi drugar koji je to instalirao "Nigde nisu stavili upustvo kako da skinem ovo go*no" :D

 

Ne treba ti uputstvo da uradiš downgrade na staro, zato i služi developers preview aplikacija koja ti omogućava da probaš OS. Koristio sam LG iskreno zaboravio sam koji je bio na 2.2 androidu i bio je krš (da li telefon ili OS), kupio Lenovo Goldenwarrior octacore (imao prije toga S3) i za posla HTC 8S. Za zabavu i "čačkanje" nisam koristio telefone, jer imam kući PC. Ali za posla ni Lenovo ni S3 nisu ni do koljena za HTC8S (512Mb RAM-a, 4GB interne, dual core na 1GHz, 4" displej). Ne jede bateriju, ne jede RAM, extra za više mail naloga, RDP app, Teamviewer, Office 365. Na kraju sam dao burazu lenovo i kupio Lumiu 930 (vrh vrhova). Tako po meni bih definitivno izabrao windows kao  prvu platformu koju biram.

BTW. Pošto imam microsoft developer nalog na poslu imam Toshibu L750 sa windows 10 PD (zbog posla i naših aplikacija moram testirati nove OS), Acer Iconia tablet na 10-ci, lumia 930 na 10-ci, mislim da je prva prednost 10-ke cross platforma. I još ako nisi koder ja ne poznam ljude koji imaju samo linux OS na računaru. ili je dual boot ili je windows. Ko još igra igre na linuxu ili surfa netom? Linux je majka za servere i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije moj telefon tako da ne znam kakav je bio developer's preview.

Što se ranih verzija tiče ja sam instalirao CM 12.01 na moj telefon i neće uvek da primi poziv, ne radi akcelerometar i još gomila gluposti i tako, ali opet nekako koristim uređaj :)

Inače, u vezi sa cross-platform rešenjima. Da li zaista radi ista aplikacija na ARM i Intel procesoru tek tako?

I nisam znao da ima Win10 za Acer Iconiu. Imam W4 već godinu dana, ali na win8.1.

 

Što se Linuxa tiče ne vidim problem sa korišćenjem na desktopu. Već 2 godine radim na Mintu i baš sam zadovoljan. Zbog Cloud-a je sve manje-više isto na bilo kojoj platformi.

A barem web možeš svuda jednako da vidiš. Isti Firefox je za Windows i Linux.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i sta smo na kraju zakljucili,vredi li preci sa androida na windows,tj sa lg l9 na lumiu 640,ili ipak naci neki android do 150€ tipa lg l bello?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam i sa Belim pričao o ovom.

Po meni su sve platforme tu negde. Za sada Android vodi, ali Microsoft ih stiže polako.

Ja bih probao Lumiu 640, ali obavezno da bude LTE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo nostovsti o Microsoft telefonima.

Ukratko - ne piše im se dobro. Izgleda da Microsoft hoće konačno da opere ruke od Nokie pošto su ih dokrajčili konačno.

 

http://www.theverge.com/2015/7/8/8913365/microsoft-lumia-windows-phones-strategy-2015

 

 

Po meni jako loša odluka. Ovo mora da ima lošeg uticaja na reputaciju kada prodaju finu sumu telefona i kažu samo "E pa nema više,j jbg, ne ide.."

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da osvezimo temu.

 

Ja posle 2 windows telefona ne pada mi na pamet da se vratim na Android.

 

Koristio Nokia Lumia 636, sad koristi moja supruga i evoga radi ko prvi dan posle godinu i po.

Sad koristim Microsoft Lumia 640 duo sim vec 7 meseca, telefon radi odlicno.

 

Sto se tice mene veliki plus za Microsoft.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazi malo opsirnije za taj 640 duo sim, ja ga bas merkam ovih dana prilicno je jeftin a deluje mi kao solidan telefon. Kako radi sa dve kartice, kako internet, viber, podatci, fotografija...? Uporedi sa nekim osrednjim android telefonima pa iskazi u procentima sta ti se svidja a sta ne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam isti telefon, prvo i najbitnije,baterija kao da je JTD, potrosnja minimalna, funkcije pristojne, nema onih zabadanja kao kod androida, ima i neke mane, recimo nemas sve programe kao na androidu, ali sve moze da se sredi dodavanjem prozorčića na ekran. Viber i Skajp rade normalno, kamera je ok. Ja sam svoj platio 10000 rubalja letos, a pre 2 nedelje sam gledao i video da mu je sada cena 14990r ... Ne znam koliko košta kod nas, ali u tom rangu teško da ćeš naći bolji telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce ga gledao u Nemackoj u Media marktu 80 evra a pre nekoliko dana bio oko 100. To mi je bitno, da radi sve OK i da nije nepotrebno komplikovan. Znaci da ga uzimam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno, ako ne budes zadovoljan, nacicemo kupca za 100e :)


Jos jedan veliki + je i HERE maps navigacija, koja funkcionise i kad nisi na netu, to mi mnogo pomaze u odredjenim situacijama, ovde su instalirane mape za Rusiju i Evropu, ali valjda mogu da se dodaju jos neke  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz Evrope vise ne izlazim dovoljna je, u Ponedeljak idem kod Deda Mraza :) Jesu'l to fabricki instalirane mape ili se trebaju instalirati? Ako trebaju kazi kako i gde da ih nadjem, nisam nikada koristio WP. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su bile instalirane, nista nisam dodavao, ali postoji u opcijama "preuzimanje mapa" napisacu nesto i tome, samo kad malo proucim :)


Prouceno, evo i slika korak po korak :) 

 

dodavanje novih

 

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
azuriranje postojecih
 
image.jpg image.jpg image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga kupio pre mesec dana i mogu reci nikad vise Android ! Za pocetak sam ga nakljukao sa jedno 60 programa da vidim kako ce da radi i tu se iznenadio ! Radi kao i bez njih tj. za cistu peticu ! Sa mapama sam zadovoljan, Here odradjuje posao po Srbiji samo tako . Ima automatsko azuriranje mapa tako da sam miran sto se njih tice . Programi se skidaju sa Windows prodavnice i ima ih sasvim dovoljno za sva podrucja ( sto besplatnih , sto se kupuju ) . Baterija mi najduže trajala 3 dana , još jedan plus ! Bio je na Windows 8.1 pa sam ga nadogradio na 10 . Još samo da nađem programe za 'dž' ako ih ima . Sve u svemu ja sam prezadovoljan ! Preporučujem !  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja telefon koristim u nekim normalnim granicama, recimo nekih 4 sata je aktivan dnevno, tj nesto radim sa njim, nekad sluzi samo kao lampa i istera 2 dana bez problema, treceg bi verovatno trazio punjac :)

 

Ja sam iskljucio automatsko azuriranje, da ne bi azurirao neke nepotrebne stvari.

 

Kako radi sa desetkom i kako moze da se nadogradi? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini Windows Insider i dalje je lako . Radi super što se mene tiče. Iako ovo nije zvanična 10ka , ona će izaći na proleće koliko sam čuo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove jeste zvanicna verzija win10m, ako neces vise da dobijas nadogradnje jednostavno posle instalacije win10m obrisi windows insider.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja trenutno koiristim Win10 i iOS 9.2 i smatram da Windows i dalje kaska po funkcionalnostima.

 

Nije to ništa strašno, ali mora da se radi.

Recimo, ne postoji pregled alarma za taj dan i sledeći što meni znači. Ovo je primer sitnice, a ima ih baš dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam win na telefonu, ali ako su kao za PC i win8 i win10 onda je to blagi uzas, win7 je za njih babaroga od sistema i cini mi se da ce tako biti jos dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazi malo opsirnije za taj 640 duo sim, ja ga bas merkam ovih dana prilicno je jeftin a deluje mi kao solidan telefon. Kako radi sa dve kartice, kako internet, viber, podatci, fotografija...? Uporedi sa nekim osrednjim android telefonima pa iskazi u procentima sta ti se svidja a sta ne.

Kolege objasnili sve detalno :) Chat aikacije rade odlicno. Nemas aplikacije tipa polovne automobili i slicne...

Pored Here maps moram da pofalim i Office lens, koristia kameru kao skener i konvertuje slike u pdf.

Duo sim koristis tako sto imas slusalica 1 i 2 pa biras preko koi broj da zoves.

Sistem nije fensy kao Android i IOS ali nek mi neko nadze telefon sa ovi sisteme koj e u rangu na 640 za 150eur.

By the way ako dolazis u Srbiji ja bi porucio jedan za 80eur nov :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK. Hvala, u sustini mi za te stvari i treba. Mislio sam da koristim dve kartice za internet u njemu za D i S.  Dolazim za Srbiju tek za mesec dana. U Ponedeljak  popodne svracam da pogledam ima li ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za 640,odlicno se pokazao,a sto se tice cene od 80e mozda bih i ja bio zainteresovan za jedan...,tako da javi se ako moze ta kombinacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...