Jump to content
FAS Goran
igor0511

Microsoft mobilni vol.2

Recommended Posts

Letos je jedan kolega nosio telefon sinu i bratu od drugog kolege, mi mu pricali da izvadi telefone iz kutija i da stavi u dzepove, on budala stavio kutije u ranac i tako krenuo, tetka ga uhvatila u Beogradu, proverila cene i naplatila carinu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre par meseci bio baš zagrejan za 640. Na kraju sam odustao jer sam dobio službenu 950.

Iskreno - po meni 640 ima odličan odnos uloženo-dobijeno. Lepo radi, ima ekran 5" i sve zahteve običnog korisnika ispunjava.

Sa druge strane 950 me je baš iz tih razloga razočarala. Za skoro 400e razlike u odnosu na 640 ne pruža nešto više. A i flagship uredjaj se ne pravi od polikarbonata ili plastike već od aluminijuma da bi izgledao skupo. Da uzmete u ruku 640 i 950 trebalo bi par minuta dok odredite koji je skuplji što je po meni nedopustivo.

Zbog toga smatram 640 odličnim uredjajem.

Sindrom proveri i Saturn i Conrad. Često imaju koji evro niže cene od Mediamerkta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instalirao sam win 10 developer preview…..

Interfejs lepsi,podesavanja sredjena,dodate neke aplikacije,sve u svemu jako lepo izgleda,a tako isto tako i radi,zadovoljan sam,jedini minus ide na to da baterija krace traje,ali opet dan izgura....

Videcemo da li cu se zadrzati na njemu il cu vratiti na win 8.1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo vise 640 na akciji pa je cena 129 evra tako da sam kupio 535 isto sa dve SIM kartice sa cenom od 88 evra. Nisam jos napravio nalog tako da ne mogu da kazem nesto vise o njemu osim da radi normalno sa dve kartice, nije neki potrosac baterije, kamera nije losa i tako. Kad napravim nalog videcu za dalje pa javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare se nalaze i ovde...generalno ne znam kakav je 535 ali ne bi trebalo da je los...kruzila je neka prica da imaju problem sa tacom,a primerak koji sam ja testirao u telenoru je to potvrdio,pa sam tad resio da sacekam 640 da izadje i kupio ga...kasnije su softverskim updejtom resili to,a i mat folija resava taj problem....zanima me ako neko ima iskustva o ovom najnovijem modelu cini mi se 550,videh u VIP-u da ga imaju i to sa win 10,ma da mislim da nije org win 10 vec ovaj probni koji ja imam...

Sve u svemu cestitam i nek te lepo sluzi... :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 550 vec nekoliko meseci i nemam zamerke. Lepse mi lezi u ruci jer je 4.7", a u odnosu na 640, ekran ima kvalitetniju sliku. Windows 10 radi odlicno i mnogo je lepsi od 8.1, samo sto su neke aplikacije za microsoft phone lose odradjene, npr Viber, prilicno lose radi u odnosu na Android, ali to je do vibera, nije do telefona. Baterija drzi 2 dana, i generalno je hardver prilicno kvalitetan. Za te pare, mislim da je dobra kupovina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dinja o kakvoj foliji pričaš? Ja sam kupio neko zaštitno staklo koje odlično služi :)

Pricam o modelu 535,tj o primercima koji su imali problem sa tacom (dodirujes prstima po ekranu i nista se ne desava,ali bukvalno,imao sam prilike da probam jedan takav) e taj problem koji su imali korisnici navedenog modela,resili su jednostavnim stavljanjem mat folije preko ekrana (folija bez odsjaja,kao mat boja),i posle toga funkcionise normalno...

Za staklo sam cuo da je bas dobro...

Imam 550 vec nekoliko meseci i nemam zamerke. Lepse mi lezi u ruci jer je 4.7", a u odnosu na 640, ekran ima kvalitetniju sliku. Windows 10 radi odlicno i mnogo je lepsi od 8.1, samo sto su neke aplikacije za microsoft phone lose odradjene, npr Viber, prilicno lose radi u odnosu na Android, ali to je do vibera, nije do telefona. Baterija drzi 2 dana, i generalno je hardver prilicno kvalitetan. Za te pare, mislim da je dobra kupovina

Ja sam na 640 instalirao probni win 10 (sto verujem i da je kod tebe slucaj jer official jos nije izasao) i radi super,osim sto baterija traje nekih 25-30% manje...

Meni viber radi odlicno i to sa onim najsporijim netom.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je viber jako spor kad se ucitava, i ako mi stigne 20 poruka od istog coveka, imacu 20 notifikacija za istu stvar :/
Takodje, i kod tebe je to sigurno slucaj na 640, slike koje saljes preko vibera se smanjuju na 1mb :D
Probao kod kolege, on ima 640 i isti problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Notifikacije su tu i kod mene,za svaku poruku...

ne znam to sa slikama kako ide,niko se nije zalio na kvalitet tako da nisam obratio paznju...ali sve u svemu jako sam zadovoljan kako radi aplikacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene sve radi perfektno osim dve stvari: 1. ne mogu da pronadjem imenik sa popisom brojeva koji je na SIM kartici vec mi se u imeniku nalaze razni brojevi od prijatelja na Facebooku koji ne znam odakle su se stvorili. Ako neko zna kako da ucitam imenik sa SIM kartice neka kaze. 2.cesto mi pokazuje da je prodavnica nedostupna i da pokusam kasnije. O cemu se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ides u osobe opciju i u podesavanja,pa kad tu udjes tu imas opciju uvoz iz Sim kartice,tako je barem na mojoj lumiji,valjda je tako i na novijim lumijama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti da nisi prijavljen nalogom,ili da je u podesavanjima u prodavnici ukljuceno automatsko azuriranje ili tako nesto,pa kad recimo ugasis net izbaci poruku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...