Jump to content
FAS Goran
rkoma1986

Snuker / Bilijar

Recommended Posts

Da li ima na forumu jos ljudi koji igraju bilijar? Sto se tice snukera, dosta ljudi ni ne zna sta je ali mi deluje kao da je u poslednje vreme sve popularniji i kod nas. Voleo bi da imam s nekim da prokomentarisem meceve jer od mojih niko ziv ne prati.. Nadam se da ce biti pisanja u temi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gledam ja Ronija od 2005 :) Nego mi jutros pade na pamet da otvorim temu, nevezano za jucerasnji mec. A Roni je neverovatna pojava pre svega kao osoba pa onda i kao igrac. Genije sa stapom, tako su ga nazvali, pored onog cuvenog nadimka "raketa"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratim ja dosta,nisam imao priliku da ga igram ( mada i to nije tesko sad,ima gde da se igra ) . I moze se kaze da volim snooker :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja redovno igram bilijar, u zadnjih godinu dana pogotovo, treninzi, turniri... Snuker sam igrao par puta i taj prelaz sa bilijara na snuker mogu da uporedim sa recimo odnosom izmedju malog i velikog fudbala ili stonog tenisa i ovog, redovnog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pratim po malo snuker, ono kad nemam sta da radim pa upalim tv

Roni je legenda :)

A bilijar u poslednje vreme igram jednom nedeljno, dok sam do skoro igrao mnogo vise, ali sve to iz zabave sa drustvom.. naucio sam neke recimo osnove, gledajuci po netu, gledajuci ove malo bolje igrace, sto igraju ligu tu u klubu, i uvek pokusavam da upijem sto vise, kad god neko igra od njih :) a i voleo bih da krenem da treniram bar od jula, avgusta.. posto ranije necu biti u mogucnosti, mnogo mi je zanimljiv sport, jos kad bi znao da ga igram tek onda ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja ukljucim, igramo klinac moj i ja snuker i bilijar, opremu za snuker imamo u kompletu pa gde god da se pojavimo gledaju nas kao vanzemaljce. U BG-u smo igrali u snooker klubu Beograd i postali i drugovi clanovi!

Mom klincu je omiljen igrac Nil Robertson ( iako ima stap Sona Marfija), a meni Raketa i Higins...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Higinsa ne gotivim otkako je namestao one meceve, ne ide mi to nikako uz snuker.. Roni No1, pa onda Trump (mali je lud ko struja) i Selby, saljivdzija :) ako ima neko iz NS ko igra nek se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, jeste to za Higinsa, ali mu se ne moze osporiti kvalitet. Selbi jeste odlican, ali me u pocetku nerviralo kada se recimo na snuker mecu pojavio sa rukavicama za bilijar...potpuno van svih snuker manira. Na Trumpa sam zaboravio, zaista je brz igrac, bez respekta za druge, zato se brzo i probio u sam vrh.

Sto se igre tice, nimalo slicna bilijaru, kugle manje, stap drugaciji, rupe manje, sto 12- ica, ne znam da li je neko igrao na istom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja redovno igram bilijar, u zadnjih godinu dana pogotovo, treninzi, turniri... Snuker sam igrao par puta i taj prelaz sa bilijara na snuker mogu da uporedim sa recimo odnosom izmedju malog i velikog fudbala ili stonog tenisa i ovog, redovnog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad je bilo dobrih stolova u NS-u, Biljarda, Riply... U Hotelu Park je bio i sto za snuker...

Jel ima tako nesto jos u NS-u? Ja nisam igrao bilijar, ne pamtim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ne, ima Joker u Laze Teleckog, deset profesionalnih dynamic stolova, turniri dva puta nedeljno, ozbiljno se igra. Ima i Apex na satelitu, preko puta minakve, 4 isto dynamic stola.. A imas i Medison na spensu sa pionirovim stolovima koji imaju pozamasne rupe :) Sto se tice snukera, ima u Jokeru jedan sto na prvom spratu ali trenutno je taj deo lokala zatvoren, stolovi za bilijar su na drugom spratu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igram ja bilijar i video sam na fejsu ima neka reklama za snooker kod nas...Mogli bi se dogovoriti pa nekad otici na neku partiju :D

Inace, snooker postaje sve popularniji jer se sve vise turnira i meceva naravno prenosi na tv-u. Od igraca snookera gotivim Nila Robertsona i ima jos par njih...Ma lako se covek navuce na ove meceve :D

Bitno je skontati pravila i onda shvatis u stvari koliko ima preokreta i shvatis koliko je zanimljiva igra ustvari :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas snuker klub u beogradu, na vracaru, cini mi se da je 50e mesecno valjda do 7 sati, a od 7 na gore je 70e mesecno, naglasavam CINI MI SE :) mozes proveriti na netu, a stvarno je bagatela, kad poredis sa bilijarom gde je prosecno sat vremena 400din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nznm jel neko gledao sinoc polufinale Trump i Bingam? Zadnja tri frejma, kao na treningu da su igrali, ubacivali su i moguce i nemoguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcv1504.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bugatti proizveo luksuz bez presedana - bilijarski sto

 

214034-bugatti b 04.jpg

 

Oni kojima je Bugatti parkiran u garaži u kolekciji skupih ''igračaka'', najverovatnije imaju jahtu usidrenu u obližnjoj luci. U slučaju da im nedostaje nešto poput luksuznog bilijarskog stola, Bugatti se pobrinuo da ga ljubitelji njihovih automobila mogu dobiti od njih. Naravno, ovaj bilijarski sto nije nešto obično, već vrlo posebna oprema, kao što bismo očekivali od ovog luksuznog brenda.

 

Napravljen je, između ostalog, od ugljeničnih vlakana, aluminijuma i titanijuma, kako bi bio lagan i čvrst, a u njega se, na zahtev kupca, može ugraditi i žiroskopski servo sistem koji služi za samonivelisanje. Naime, ako ćete na jahti igrati bilijar, važno je da sto bude uvek savršeno vodoravan. Zbog toga se svaka noga ovog stola može pomerati kako bi se nadoknadilo blago ljuljanje čamca i održavala površina za igru uvek ravnom. Bugatti kaže da sistem za nivelisanje reaguje za samo 5 milisekundi, u potpunoj tišini i bez ikakvih vibracija koje bi ometale igrače.

 

214035-bugatti b 02.jpg

 

Svaki deo ovog stola odiše luksuzom i prenosi identitet Bugattija kao ultraluksuznog brenda koji ne pristaje na kompromise. Tu je i nezaobilazna karakteristika proizvođača, značka koja se obično nalazi na haubi njihovih automobila, a svaki sto je označen jedinstvenim serijskim brojem. Poput vozila, i ovi stolovi se proizvode u vrlo ograničenoj seriji, od samo 30 komada.

 

bugatti b 01.jpg

 

Za ljubitelje tehnologije tu je i 13-inčni ekran osetljiv na dodir čija je jedina funkcija nadgledanje rezultata. Za potpuno iskustvo Bugatti takođe isporučuje štapove za igru napravljene od ugljeničnih vlakana sa CNC obrađenim aluminijumskim vrhovima, kao i podesivu viseću LED lampu. Čitav paket za kupca uključuje i dodatke poput kutije za ''udarce nogom'', profesionalnih kugli, kofera i USB-a sa slikama i video zapisima iz proizvodnje svake pojedinačne kopije stola. Posle ovog opisa verovatno vam je jasno da Bugattijev bilijar neće biti jeftin.

Prvi kupci dobiće ga sledećeg meseca, a dok se knjiga narudžbina ne popuni, cena jednog primerka je - 250.000 evra.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Još malo detalja o ovom stolu:

 

218116-bugatti s02.jpg

 

Ove godine Bugatti je u svoju kolekciju Lifestyle dodao biljarski stol koji košta više nego cele porodične kuće. Međutim, možemo se kladiti da je kuća neimenovanog pojedinca koji je kupio biljarski sto košta mnogo više od 296.000 američkih dolara (252.000 evra). Biljarski sto je razvijen u saradnji sa španskim stručnjacima za kompozite IXO. Koristi okvir od aluminijuma i titanijuma, a sve je završeno u kombinaciji aluminijuma i ugljeničnih vlakana. Zapravo, biljarski sto izgleda veličanstveno kao i Bugattijevi automobili. Rupe za kugle koriste nerđajući čelik obložen kožom, a sve je pričvršćeno šrafovima od titanijuma kako ne bi došlo do korozije.

 

218117-bugatti s01.jpg

 

Biljarski sto ima niz dodataka napravljenih od ugljeničnih vlakana, a tu je i LED plafonsko osvetljenje. Štapovi dolaze uz stalak, a 13-inčni digitalni ekran će pomoći u praćenju rezultata. Čak je i kutija za kredu od eloksiranog aluminijuma. Paket uključuje i kovčeg za Araminth Tournament Pro kugle i USB koji sadrži fotografije i videozapise o konstrukciji stola. Kao što smo naveli, cena stola iznosi skoro 300.000 američkih dolara, biće napravljeno samo 30 primeraka, od kojih će svaki doći sa numerisanom pločicom.

 

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...