Jump to content
FAS Goran
atropin

Lancia Lybra 2.4 JTD 103KW / 1.9 JTD - zveckanje iz motornog prostora (zvuk u motornom prostoru)

Recommended Posts

naj verovatnije da je neka dizna malo razlokana i to pravi to zveckanje i dim... proveri dizne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! Al, biiip ga, dobro povlaci, iz svih brzina, jedino malo od druge do trece, kao da mu treba zalet, ili ja umisljam, ali cini mi se da je ista stvar i kod drugara koji ima alfu sa jtdom, stvar i do turbine verovatno, tu je taman prelaz kod navlacenja obrtaja ka 2.000, i tu se nesta ni ne cuje, tek posle podje ovaj zvuk. Provericu svakako. Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

a i ja da nesto dodam za lybru s pocetka teme... 2.4jtd  103kw

---

 

Ne znam kako ali nikako ne mogu snimiti zvuk tog zveckanja koji god telefon da sam koristio. Nije zvuk slabasan pa telefon ne moze da uhvati - svako ko je sjeo za volan odmah me je upitao za to zveckanje, zvrljanje. Dakle, cuje vozac, ostali u kabini ne primjecuju.
Do sada imam utisak da je problem negdje na nivou: zamajac, lamela, korpa, a mozda je i do mjenjaca. cuje se kada dodajem gas, kocim motorom (kratko - sekund do dva) i kada pritisne kvacilo sa ciljem da promjenim brzinu - tad se zvuk pojaca i traje vrlo kratko (recimo pola sekunde). najcudnije mi je sto se nekad zvuk povuce, narocito nakon cekanja od pola minute na crvenom.
Majstoru sam objasnio... on napravio gramasu i rekao: ma vozi, prodaces je takvu.
Ima li ko ovakav problem ili jos bolje rjesenje?
nervira to zvrljanje. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam, zamajac bi ti se najvise cuo, ali ne bas tako sitan zvuk, nego kad bacis dosta metala, i to pri paljenju, gasenju, polasku u prvoj itd...Meni ovo vise lici na problem menjac, kvacilo regija, kako si i opisao, narocito obzirom da se zvuk pojacava pri saltanju brzina, a nerazumem bas majstorovu logiku, kao puti to, prodaces je takvu? I ok, prodas je, i dodje ti tip na vrata posle, otisao mu set kvacila, a i svaki drugi majstor pri eventualnom pregledu utvrdice ako je kvacilo otislo. Samo moje misljenje, jer sam ja, upravo suprotno, detaljno pregledao prosli auto pred prodaju i sredio ono sto se moglo srediti, a da nisu sitnice, tipa gumica balans stangle zadnja se cula itd. A ako nameravas ti i dalje da je vozis, onda tim gore...ako je nesto ozbiljno....

Edited by Jug

Share this post


Link to post
Share on other sites

 ja sam odmah po kupovini zamjenio set - druk, korpa, lamela (20.000 maksimalno 25.000 km - LUK, kupljen u austriji). za zamajac je receno OK - trajace jos dugo. trese se pri pri paljenju, gasenju, kretanju, ali ne znacajno. Nekada se ugasi bez vibracija. od mjenjaca jedino sam primjetio problem vezan za rikverc - svaki 5.- 6. put nece da udje rikverc. pustim kvacilo, pritisnem i udje bez problema. to je tako od kada sam je uzeo i to mi je potvrdio prethodni vlasnik koji ju je uvezao iz italije.     

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, e pa to za rikverc, ne znam, hoce da zeza kad nema ulja u menjacu, ali tad nije samo rikverc nego generalno nece, hoce isto i zbog korpe kvacila, ali kazes da je to ok. NIsam pametan, ali je najpametnije da odes kod dobroh majstora, koji ce malo da se posveti to i pogleda, pa zakljuci sta je, a to je najteze naci, majstora, dobro i da hoce da odvoji vremena malo vise no obicno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, tu se pokaze majstor, kad mu dodjes sa zicerom, nesto sto i sam mozes da naslutis sta je, nije problem, nego je fora kad je nesto istrazivacki majstorski rad, e tu se na muci junaci poznaju :) Ja sam tako godinama selektovao majstore, ako krene da menja hiljadu i jedan deo, a neresi problem, onda to nije taj....

Edited by Jug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav za ekipu!

Imam Lanciu Lybru 2.4JTD...  Postavljen nov u januaru PK set (roleri, španeri, sve full)...

Prije mjesec dana je nastao problem... Kada je vani toplije, čuje se zveckanje negdje od PK kaiša, a dok je hladno, sve OK.
Majstori su zamijenili jedan roler ponovno prije 15 dana, ali problem je opet aktivan.

Kako se to čuje, pogledajte na linku ispod:

 


Ne znam više šta može biti...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Španer PK kaiša. Kad se skinu zaštitne plastike, upali auto, vidi se kako skakuće i proizvodi zvuk zveckanja. Loš kvalitet delova.

Послато са HUAWEI P7-L10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...