Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

@Beli: Dobar je GP bas ocuvan.

@MS: Kineze nikako, uzimam LED restyle samo kad dodje na red i kad uparim sa farovima. Iskocili su mi farovi za ok cifru oko 200e ali nisu xenon i zuta je optika pa bih morao i zute restyle stopove...jednom ce se u pravom trenutku pojaviti sve sto treba. A jedno je sigurno, za ovaj auto su farovi / stopovi i felne papreno skupi delovi, poredjena radi za trojku je sve to bar duplo jeftinije. Felne posebno, ono sto se meni svidja ispod 400-500e pa na gore, nisam uspevao da nadjem nikako.

A do tad, malo testiranja 0-150, zadovoljan sam obzorom da su zadnje gume celeston i da je negde 80-120 bila blaga uzbrdica...znaci moze jos malo bolje ali se od prilike slaze sa fabrickih ~8s do stotke. Sledi montaza drugih guma (drugi set ove godine - auto ne trpi polovne gume), a zatim chip, cilj mi je da bude oko 7s do 100, to je za moje kriterijume sasvim dovoljno. Jos uvek se razmisljam gde da radim chip...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno, trazi farove i naletece. Za kineze sam rekao onako, iz nuzde sto bi se reklo, jer jednostavno mora da ima :D

Felne za njega su uvek i bilo po 400-500e pa na gore, jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekam pravu priliku, a do tad radim na drugim stvarima. Jer ako bi na brzaka neko hteo da kupi farove stopove i felne, ladno bi se izuo 1000e sto je ipak prejaka cifra.

Strpljen spasen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega na predlogu, imam plan za nesto bolje samo da dodje na red...

A do tad opet malo mehanike, zamenjen termostat i antifriz, cekaju se nosac motora i menjaca za zamenu, nesto oko zadnjeg trapa, reglaza, mali servis i gume.

U medjuvremenu da ubijem malo monotoniju uzeo sam ove lajsne, a svoje cu cuvati ako se nekad predomislim. Vise slika nakon ugradnje

39RHGmZs.jpg

oSOhclFs.jpg

Mislim da ce do izrazaja doci kad ubacim i mat sive prstenove u tablu i farbicke hrom lajsne oko prozora.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman sam mislio da napisem da ti je auto bombona, samo su mu drvene lajsne visak, kad ono, chuchnuce metalik. Extra!

Ne znam zasto ali nikad nisam voleo drveni enterijer na modernijim automobilima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Dellas,

Fina petica, svidja mi se kako izgleda a i kako ti brines o njoj i dovodis je u red da bude TOP ! :)

Ja imam e39, odnosno moj otac ga vozi, auto smo kupili nov 2001 godine i cuvamo ga i dan danas, 528i redni sestak, full oprema, automatik... Ovako, ono sto bih ti rekao o autu sto mozda ne znas, e39 ima problema sa podizacima, ako ti ne crknu da znas da ce da ih guras rukom dok ne zamenis one silne plastike u vratima, to se kvarilo kod nas...plastika se lako grebe, posebno kad je bas toplo...takodje jako bitna stvar, na njemu, nikad ali nikad u zivotu nemoj da stavis plocice/diskove koji nisu original, bolje nemoj auto da vozis... Mi smo za 2 ipo godine verovao ili ne zamenili 6 kompleta napred (plocice i diskovi), znaci svaka je trajala po 4-5-6 meseci i poceo auto da trese kad se koci (10tak metara pre nego sto auto treba da stane), dok nije otisla zupcasta letva i najebalo sve napred... Od tog trenutka sve je zamenjeno sa original delovima (ne sa nasim originalima koji traju par meseci) nego naruceno iz BMW-a iz Nemacke i od tada nema problema... Auto kao auto trazi original i trazi redovno odrzavanje, ali naravno uz sve to koliko ce para da ti izvuce iz dzepa, i uzivanje pored njega :) Cestitam na odabiru, nadam se da ce super da te sluzi :)

Edited by StefanPn1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nisam stigao da slikam detaljnije

 

IMG_20150420_WA0021.jpg
 
IMG_20151015_101740.jpg
 
IMG_20151017_152237.jpg

 

 

Matori pa ovo je odlicno ispalo.

Razlika je ko dupe i oko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@goran: Hvala ;)

 

@asterix: Matori, uvece tek dodje do izrazaja, ja sam prezadovoljan  :thumbup:

 

 

Polako se spremamo za zimu, jos uvek sam u potrazi za gumama, dal nove tigar/sava ili neke kvalietnije polovne.

 

A legao je i ovaj monstrum 97Ah, nije neka marka ali nek izgura tih 24 meseca garancije i super.

IMG_20151021_121142.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

novo je novo,ni jedna polovna ne moze da zamenu novu,uzmi savu bolja je od winteru

Edited by deki87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam i ja sam u tom fazonu, nego me jedino plasi da nije mala i previse uska 205/55, niko je ne preporucuje nesto posebno za ovaj auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog cestih zezanja sa xenonima , prvo sijalica pa balast, pa ne mozes pogoditi boju sve sam izmenjao. Balasti su 15 godina stari, a ovi sto ih sad prodaju imaju garanciju 3-6 meseci :)

 

Nisam bio zadooljan sa 4300k pa sam uzeo 6000k

IMG_20151006_183315.jpg

IMG_20151006_190146.jpg

 

Evo jedne onako bzv dok smo menjali xenone

 

IMG_20151019_104135.jpg

 

I jedna gde se vidi enterijer i tekstura ove AL folije, jer se na slikama ne vidi lepo

 
 
IMG_20151024_134337.jpg
 
IMG_20151024_134818.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na red je konacno dosao i volan, hteo sam da ga presvucem i vec duze vreme se kanim da odem kod storelija, a onda se pojavi bolja kombinacija da kupim drugi M volan sa fabrickom kozom i MF dugmicima u extra stanju, jedva cekam da stigne :) Kod storelija sam hteo da uradim pola pola perforirana koza i klasicna, na ovim volanima extra stoji ali sam uvek za fabriku na prvom mestu

 

Ovako izgleda na slici

 

vo1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno uhvatih vremena da montiram volan, razika je neverovatna. U pitanju je ///M volan sa duplom kozom , a moj je bio sa jednostrukom. Nisam ni znao da postoje te razlike, Storeli mi je to rekao kada sam ga zvao za presvlacenje, modeli sa duplom kozom su malo deblji i mnogo mekaniji u ruci, nista mekse nisam drzao ni u jednom autu milina :) 

IMG_20151128_133805.jpg
IMG_20151129_125715.jpg
 
Na auto sam stavio i zimski set 205-55 16 ipak na kraju iako ih nisam hteo. Jednostavno je ogromna razlika u ceni u odnosu na 225 presudila, a da kupujem neke polovne 225 u krs stanju nisam hteo. Auto se ponasa OK, razlika naravno postoji najvise u udobnosti, tu je dosta izgubio ali prezivecu jos par meseci pa onda ide ili druga felna ili nove 225 letnje gume, sad kad vidim razliku u udobnosti i ne ide mi se na neku vecu felnu.
Evo jedne slike, sada felna izleda vece :) Jedino sto je odpozadi auto smesan sa 205 gumama, kao da je na invalidima.
IMG_20151128_140122.jpg
 
Usput sam prikupljao neke delove za redovne servise - ulje , filteri, diskovi i plocice, ovih dana ide montaza. Diskovi su mi se iskrivili i napravili problem u krajevima letve pa sad imam malo lufta, pa cu i njih morati da sredim + reglaza. Stalno se nesto radi, ali se tesim da bi mi bilo dosadno sa novim autom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se ti tesi... :harhar:

hahaha

Odlicno ti ovo sredjujes!

Cak se i zadrzao nenadano dugo.Jesi nasao neke 17-ice felne ili ces samo letnji set na ove da stavljas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zadrzao se iako sam imao ideju da ga prodam pa uzmem restyle automatik sive boje ali sve polako odustajem jer cu sigurno i kod tog drugog krenuti od trapa, pa malo diskovi plocice , servisi gume...Inace ne bih menjao model vec samo boju :) Imao sam razne ponude ali ga nisam dao, i nastavljam da ga sredjujem kao da cu ga voziti 5 godina. Na kraju cu kad izlete restyle farovi za razumnu cifru uzeti to i eto ga restyle, to je jedina razlika koju imaju uz stopove naravno. Jedino mi se svidja automatik 3.0 kad je cipovan i ide i podnosljivo trosi i uzivas, mada i ovaj ima svoje cari  :devil:

 

Sto se tice felni ili style 81 17ice ili nesto vece,ili ostajem na ovim ...svaki dan menjam misljenje :)

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak sam prelomio za felne i kupio "drugi zimski set", style 123 18ice, uskoro montaza kad razbusim centralnu jer su od e60 :)

 

IMG_20151212_131511.jpg
 
IMG_20151213_171007.jpg
Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...