Jump to content
FAS Goran
peki_92

Renault Megane 1.9 d - nema goriva na diznama

Recommended Posts

reno megan 1999 godina proizvodnje. 1.9 dizel obican. ne baca naftu na dizne uopste. posto ima elektroniku na pumpi posumnjao sam na nju, uzeo sam polovnu i opet nista. sve sto pumpa dovuce naftu do nje, ode u preliv (kako jedna tako i truga pumpa koju sam uzeo na probu). jel ima neko ideju gde to da nabavim ili mozda cak i el. semu tog auta da proverim one pinove sto dolaze na pumpu, ima ih 14. hvala vam...

Edited by neshaoct
naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledacu ti za šemu, da li mogu nesto da ti nađem. Po tvom opisu, to mi nesto mirise na regulator pritiska goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

F8Q622 ili 790 ? 65 ks

Pošalji mail pa da ti pošaljem radioničko uputstvo.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam koliko konja ima... i ja sam sumnjao na regulator ali kad sam zamenio pumpu sa davacima na njoj, sve isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz ovoga sto ja imam, ne vidim bilo kakvu elektroniku na pumpi. Daj koja je pumpa,bosh itd,kod motora. Ako je obican dizel ne bi trebalo da ima elektroniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima neke davace ili senzore na njoj i ima konektor koji ima 13 zica i jedan slobodan pin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm, nemam telefon da slikam, pokusacu da nadjem na internetu. hvala za seme... videcu sta mogu da uradim

Share this post


Link to post
Share on other sites

hu, napokon neka greska. DF 54. zabortavio sam text koji je pisao pored greske. upalio sam auto prespajanjem na direktnu struju el.mag. ventil za gasenje motora i neki pored njega(ne znam od cega je) auto upali ali mu je ler gas 4000rpm. cim skinem napon sa tih ventila. naravno auto se ugasi. sad... ispitao sam sve moguce zice od pumpe do racunara pa do pedale gasa i sve je ok. jel imas semu da ispitam racunar motora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da elektro magnetni ventul na pumpu ne otvara...ako dolazi do pumpu a dalje ne ide onda je on.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U naslovu teme pise dci,posle u tekstu obican dizel,to su dve razlicite stvari.Imamneke seme ali bi mi trebao kod motora da se necimambez veze.Evo ti primer seme,stime sto bi morao da ti otvaram posebno za svaki deo kako se ispituje

 

cxcv1227.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

moderator je promenio naziv teme u dci ali sam ga zamolio da ispravi. kod motora je F8Q622. sa onom semom sto si mi dao  *petarcirjanic, ispitao sam zice i sve je ok. imam tu gresku DF054 pump memory circuit i nista vise. kada direktno spojim, on radi na 4000rpm. sve mi izgleda da pumpa ne dobija dobar ili nikakav signal od racunara ili pedale gasa... pre ce biti od racunara jer sve komande dobija od racunara, jedino ako nesto racunaru daje pogresnu informaciju pa on prosledjuje tako pumpi. nikad renoa nisam radio, u principu je sve isto kao italianac ili nemac, ali, sa ovom delfijinom pumpom me bas zakopalo...

Edited by peki_92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je da lisi mogao da ispitas kako treba,iz sheme vidis samo raspored zica i pinove na koje idu.Trebaju ti vrednosti napona za elemente koji imaju veze sa ubrizgavanjem.Ako stignem danas da ti postavim slike sa vrednostima napona.Videcu opis greske,ali nemora da ukaze direktno na problem.

Malo sam guglao ,ova greska sto se pojavljuje izgleda da ima veze sa imibilajzerom,jel imas drugi kljuc da probas sa njime da upalis.

Edited by petarcirjanic

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam kako d vidim da li iskljucuje imobilajzer. da ja sam proverio samo zice ali ne i vrednosti. nemam drugi kljuc. jel postoji mogucnost da se imobilajzer iskljuci, obidje...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se iskljuci ko to zna da uradi i ima poseban alat,neko ko se bavi elektronikom motornih vozila.Da si u BG da ga zakacimo na clip bilo bi mnogo jasnije ,ovako slaba vajda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jesam u beogradu. autoservis, Cvijiceva 1 kod trga republike

Share this post


Link to post
Share on other sites

delphi dijagnostika. pa ugao cvijiceve i 29. novembra. to je blizu trga. nije drugi kraj to sam hteo reci.

Edited by peki_92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa delpfi dijagnostikom nemozes da vidis mnogo na renou.da ne obecavam u napred,ako stignem od ponedeljka jedan dan oko 11,30-12 00h da dodjem da ga prikopcamo na renault clip.vidi kakav je konektor za dijagnostiku pa opisi davidim da liimam kabal.Mozes i na pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...