Jump to content
FAS Goran
Ivan

192A1.000 - Torinska Mamba

Recommended Posts

@Danilo1 poredis dva 8v sa bravom 16v, 16v motori u voznji dosta finije rade od 8, manje se naprezu, elasticniji su....
A od stila do stila ima razlike svakako, jednom mereno na skupu tri dobro odrzavana stila, sva tri razlicita i spolja i unutra.....
Tako da 100% neki stilo moze biti tisi od nekog brava...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Kuvalja said:

nista zlonamerno ali taj post prosto zvuci kao da ti sad na silu podjebavas.....

 

45 minutes ago, Ivan said:

Da drugarski prokomentarisemo razlike 2 uzastopna modela, a ne da bih se sa bilo kim svadjao, merio ciji je veci ili terao neki inat, daleko bilo.

;) 

Ne znam zasto se moje pisanje apsolutno suprotno tumaci. Jedina prica je bila poredjenje udobnosti i ususkanosti iza koga uvek stojim, uz par fotki dok sam ponesto cistio ili radio.

Eno na opstoj temi o potrosnji moja 2 detaljna posta za MA i totalna suprotnost u vezi poredjenja potrosnje ova 2 modela. Kako nikoga nema da tamo prokomentarise da favorizujem dizela ili "podjebavam" bilo koga sa tih par postova? Svuda se realno trudim da napisem nesto iz svog iskustva, naravno da je svacije pravo da ima sopstveno koje cu postovati. Za to forum i sluzi, da normalno razmenimo misljenja.

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, bole-stilo.jtd said:

 jer auto je po meni losiji od stila u svemu

 

U cemu -svemu- ?

 

Da li si vozio nekad brava, 5 dana, mesec dana, par godina (kao ja npr. stila pa da mogu da donesem neki sud recimo) ili je to samo tvoje misljenje jer eto posedujes stila, ali brava ipak nisi -upoznao-?

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja Dao sam poredjenje 3 auta, Bravo 1.9 120ks isti kao u Stilu.. 

Plus poredjenje Stilo 140ks sa sva 4 nova nosaca i Bravo 150.. 

Okej, svako ima pravo na svoje mišljenje i to je to.. 

 

A bar sam i malo kompetentan jer se vozim u Stilu jos od davne 2007.godine 

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini ali ja iz ovoga nisam nesto zakljucio da bravo od 120 poredis sa 8v stilom a onda stilo 140 sa bravom 150, mozda ja lose kapiram ali ja ovde vidim da poredis stila jtd i stila mjet 8v sa bravom kojeg sada imas 150 16v, nigde ne spominjes ni brava 120 ni stila 140.
A isto pise automobile koji su 100% ispravni, koji od ovih je 100% ispravan, ni jednom ne moze ni zamajc ni nosac ni lezaj tocka da bude 100% ispravan, samo kod novog, ali ajde da uzmemo da su svi polovni, kako si utvrdio da su svi u istom stanju, mislim pitam zbog sebe da znam kako da znam u kom procentu je zamajac nacet ili nosaci?

15 hours ago, Danilo1 said:
Stilo jtd pa Stilo mjet 120ks pa Bravo najtisi, ne vidim zasto se vodi uopste polemika oko toga.. (gledamo naravno automobile koji su 100% ispravni-zamajac, nosaci motora itd..) 


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja
 

Quote

 

"Stilo jtd pa Stilo mjet 120ks pa Bravo najtisi "           Nigde ne vidim da sam uporedjivao sa mojim Bravom?  

 

izvinjavam se, 87.5% ispravni, jel sad ok? 

 

kako god, ko je vozio Stila i vozi sad Brava zna o cemu pricam, toliko od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego sa kojim ga poredis, sa nekim sa auto puta koji je prosao pored tebe?
Po cemu ja da zakljucim da si poredio brava od 120 kad ne pise a imas onog od 150, kako da znam da si poredio tog od 150 sa onim od 140, molim te mi objasni?
Kako da znam da nisi poredio brava 1.4 sa stilom 1.9?

Pa bas me to zanima, nebitno koji je procenat u pitanju nego kako si bas definisao i nasao sva tri auta u identicnom stanju?

Nije da pricam napamet, ne posedujem brava ali imam prilike da se skoro svakodnevno vozim u bravu i da ga vozim, evo bas juce sam isao jednog da doteram, i to bas od kolege sa foruma koji ga drzao oglasenog i bas kolega koji prodaje brava i treba da ga nahvali kaze jbt kako je na stilu odradjena kvalitetnije tabla....kako sad to?

Vi koji ste ga juce kupili odma ste primetili kako je sve kvalitetnije a neko ko ga vozi par godina ipak kaze nesto malo drugacije.
Ovi ljudi koji su pokupovali mladje aute u visem segmentu boljeg brenda ne pisu takve stvari, kao ok primeti se razlika i to je to.
Evo bas bi trebao Nesa da se javi da napise razliku izmedju 159 i stila pa jos ako je imao priliku da prodje pored nekog brava na auto putu naravno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle nedelje sam provozao ovaj Bravo 2.0 MJet:

 

IMG_20180828_192027.jpgIMG_20180828_192113.jpgIMG_20180828_194322.jpg

 

... i kočnice su mu nikakve, ali to je do bivšeg vlasnika, nije do auta. :D Gledao @3maj (jedan od braće Heroja) za sebe, na kraju ga i kupio, ali smo pre toga išli da ga gledamo, vozamo i spuštamo cenu. :D 

Ide 'nako ok, tih je unutra (tiši od mog bivšeg Stila 140, ali moj Stilo nije merodavan jer mu je loš barem jedan donji nosač motora), i tako...

 

Nego, najbolje da vas troje dođete do Intera sledeće nedelje, pa lepo gledajte ta svoja dva Brava i Kuvaljinog Stila, upoređujte uživo. :D:thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutinac vrati se na 1 stranu pozadi pa lepo procitaj ceo post

 

Quote

vozio sam do sada 10-tak komada sto dizela sto benzinaca jer su se svi napalili na taj auto) , i necu nista da se prepirem. 

 

Bas u zadnje vozio sam se i vozio sam LICNO par komada , auto nista narocito -- stilo bolji od njega 5 puta po mom licnom misljenju - u svemu kako sam i rekao ............ :thumbup:.

Ja da sam imao problema sa mojim stilom pri kupovini (pre 7 god.) kao neki pojedinci ovde sa bravom - zapalio bih ga. Znam ja to su sve polovna vozila ali koliko sam citao i mnogi od vas su se prvo razocarali ovde u njega jer im se sve bozje kvarilo i kada ste ih ispopravljali ispade bolji auto od stila , ja kazem da nije -- svako ima pravo na svoje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam Stila 10 godina (Stilo 1.6 / Stilo 1.9 MJet 140), vozio sam se i provozao u nekoliko Brava...počev još daaavno od bivšeg Dovlinog i kasnije bivšeg @Ticma (da, da...to ti Dovla nije rekao :D:D) 1.6 MJet sa 120, tj. u njemu najviše i njega sam najviše vozio jer sam odmah posle kupovine Stila 1.9 MJet mislio da nešto nije ok. Bravo je ''jače bacao'' u sedišta, pa smo dosta merili, probali se...sve dok nismo uvideli ono što ste i pominjali u prethodnim postovima da Bravo sa 1.6 MJet od 120 konja ranije povuče, ali i mnogo ranije umre, i sve dok ne stane pored Stila 1.9 MJet 140 odaje utisak bržeg auta. Ali, kad stane pored tačno se vidi kada Stilo počinje da mu beži i kako se povećava brzina Stilo mu nestaje jer Bravo sa tim motorom umire na preko 3.000 obrtaja... :) 

 

@bole-stilo.jtd

 

Reći da je Stilo u svemu bolji od Brava nema veze sa istinom. Bila bi katastrofa po Fiat da je tako... :D 

Evo, od svih detalja koji mogu da navedu na, ono što se kaže ''kvalitet završne obrade''...pogledaj razmak između otvora ventilacije na Stilu i table, i isto to kod Brava. Videćeš koliko su veći zazori kod Stila (ne mislim na one kojima je menjana tabla jer je iskakako suvozački jastuk). Ili, tapaciri na vratima...to je, naročito kod Stila sa 3 vrata, loše odrađeno...ide dotle da na dosta njih pukne ručka na vratima zbog preteških vrata, plus se odlepljuje tapacirung, počne da visi. Bravo sa druge strane nije ni imao verziju sa 3 vrata pa ne znamo da li bi i na njemu bilo slično da su mu vrata veća i teža, ali čini mi se da se ipak vidi kako su tapaciri bolje rešeni.

 

Prednja tabla kod Stila (hrapava i mekana), je, iako se dosta ljudi ona ne dopada jer je nekako samo velika i ravna površina, ipak dobro urađena. Ono što je rekao Kuvalja da mu je rečeno oko table od strane čoveka koji dugo vozi Brava...složio bi se sa tim. Dizajnerski je bolje rešeno kod Brava, ali sam kvalitet materijala table kao da je bolji kod Stila. Ali je nezgodna za brisanje jer se ponaša kao šmirgla zbog svoje hrapavosti... :D 

 

I, tako možemo stavku po stavku.

Bravo je noviji model i normalno je da bude bolji. :thumbup: Nije svetlosnim godinama bolji...al' kontam da to niko nije ni tvrdio na temi...osim što je Bole rekao obrnuto, tj. da je Stilo bolji u svemu. :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff bre popljuvaste Bravoa kao da je najgora kanta na svetu… Vozio sam ga 6 godina, ulozio razumne cifre (neko bi verovatno ulozio vise, mnogi I manje) I idalje se na ulici okrecem za svakim primerkom. Nisam vozio Stila, vozio sam se samo u njemu, te jedino mogu reci da mi se dizajnerski Bravo vise svidja kako spolja tako I iznutra.

Ono sto kod Bravoa nisam voleo su sedista (kratka na svim sem Sport verzije) I svetla (koja sam poboljsao novim projektorima I xenonima). Za motor 1.9 8v imam samo reci hvale. Dosuse jes bio malo bucniji.

 

@neshaoct

Meni je katastrofalnije sto FIAT posle deset godina nije izbacio kvalitetniji auto od Bravoa (mislim na Tipoa)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bole-stilo.jtd - nemoj da se vracam na prvu stranu. Vec ti lepo kazi (kao sto je nesa naveo par stvari), evo kazi to to i to je bolje reseno kod stila. Cisto da cujemo i cisto da ne bude pomalo neozbiljno - "stilo je najbolji! U cemu? Pa u svemu."

To mog sina od 3 godine da pitam koji mu je burago najbolji...on bi rekao crveni...a zasto...pa zato...jer je najbolji. To je taj nivo konverzacije otprilike.

Ps - ja uopste ne navijam za brava. Kao sto rekoh za razliku od tebe koji nisi ni prosao cestito pored brava - ja sam vozio stila godinama pa ako konverzacija ode u tom smeru navescu i prednosti koje smatram da stilo ima naspram brava. Daleko da mogu reci - bravo je bolji. U cemu? U svemu.

Ali eto ajd da cujemo i tvoja zapazanja...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim stila 6god i volim taj auto generalno. Vozio sam brava 1.9 120ks i kada uporedim bez razmisljanja u momentu cu reci da je bravo bolji. Nekako mi je lepsi za voznju, ususkaniji itd. Ovako od spolja "na oko" mi je stilo kupe X puta lepsi, sad da su napravili bravo u kupe verziji mozda bi mi on bio lepsi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutinac ti ne mozes da mi oprostis tomaskonke 17-ce i kraj ........... :lol: , ponovo kazem vozio sam ga (bravo) bas malopre jer sam morao --- sve je ok bravo je bolji.

 

Pa jbm. mu misa (zivot) jel moze ovde da ima i neko drugacije misljenje (prekidam vise svako pisanje o tome) , ja stavku po stavku da nabrajam ne pada mi napamet ............ iskren pozzzzz za sve braviste I BEZ LJUTNJE po 6 put kazem ........... :thumbup:.

 

i da hvala ti sto si me uporedio sa detetom od 3 god. , neka ti je zivo i zdravo 100 god. .............. :heart::heart::heart:.

 

image-0-02-05-d3feebc1973a05384e959e24c742db2225db17ca714642443e2780fb986b3c9b-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi mi imamo svoje misljenje a pogotovo ovde znas i sam da je svacije dobrodoslo. Interesuje i mene konkretno jer eto i ja gledam Nuova Bravo kao potencijalnu zamenu stilu, pa sam voleo konkretno da procitam jedno eto drugacije zapazanje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkud sad felne...nije ni tema ni mesto?!

 

Pricamo o tome da kazes da je predmet A bolji od predmeta B a kad ti trazim(o) da obrazlozis kako i zasto - "mobilni pretplatnik nije dostupan", pozdrav svima, bez ljutnje, necu vise o tome...

 

Ako si krenuo u neku pricu onda je i zavrsi ili onda nemoj da dizes nos kad kazem da je takva konverzacija neozbiljna...

 

*mene cesto pitaju sta je bolje Samsung ili iPhone. Kazem ne mogu da sudim kada nisam imao iPhone...to sto sam ga cackao 15 puta u zivotu ne moze da stvari sliku da kazem "Samsung je najbolji - iPhone je biiip"

 

3 hours ago, bole-stilo.jtd said:

 

i da hvala ti sto si me uporedio sa detetom od 3 god.

 

Gresis...nisam tebe poredio vec tvoj nacin konverzacije. Na ovoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, neshaoct said:
Vozio sam Stila 10 godina (Stilo 1.6 / Stilo 1.9 MJet 140), vozio sam se i provozao u nekoliko Brava...počev još daaavno od bivšeg Dovlinog i kasnije bivšeg Ticma (da, da...to ti Dovla nije rekao ) 1.6 MJet sa 120...

Rekao si mi ti, zato sam ga i prodao
Ja ne znam o kakvim manama pricate, ja sam samo zamenio usisnu granu za 60 +kkm koliko sam ga vozio, sve ostalo zamena ulja, cak ni kocnice nisam menjao.
Ako cu da ga poredim sa 159 dosta manje ulaganja ali i manji uzitak u voznji
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...