Jump to content
FAS Goran
Ivan

192A1.000 - Torinska Mamba

Recommended Posts

Ako hoces da lepo sluzi, ne moze drugacije (naravno ko voli da prcka oko auta). Sve sto umem i imam uslova uradim sam i pedantno.

Za krupnije stvari, naravno servis.

 

@Axic

Si vid'o :lol: . Cek da Bane urimuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi...

@MS PK

Vlazilo je malo ranije dok nisam zamenio onu plasticnu cevku od IC pre 2-3 godine. Deformisala se na spoju od toplote, hebalo ih takvo resenje, 80 KS ima lepo metalnu cevku. Moguce da je tada nacelo to crevce termostata, u principu ono treba da traje.

Sada se maltene ne primecuje, jedino kada ga bas negde duzim gazim u obrtaje, ali bas zanemarljivo. Cini mi se da je manje sa Shell uljem, nego sa Seleniom, ako se ne tripujem. Zato sam i zamenio to crevce termostata da mi ne napravi belaj i ne ostavi me negde.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog toga je. Ulje je katastrofa za gumu, pojede je pa je istopi fakticki. I meni vlazi ali na osovini klapne, i vlazna mi creva. Za par meseci ce i kod mene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore sto se tesko nalazi novo, cak i ovde po BG. Ovi po radnjama veze nemaju iako sam svuda detaljno objasnio. Cak su me i zaje*ali da sam licno otisao na 2 mesta gde se ispostavilo da ta mala crevca uopste i ne drze (kada su na kraju izlazili do auta da pogledaju sta mi treba). Da uzmem polovno, verovatno sam opet na istom, tako da je to otpalo.

Na kraju sam otisao do Milanceta u Bogunovic koji mi je iskopao ovo jedno jedino na stanju, zaostalo za novi Bravo. Jes' da je klempa za 15 cm crevceta, ali mnogo manje nego nerviranje i trosak da me eventualno ostavi negde na putu, a u zadnje vreme je auto kilometrazom dosta duze na otvorenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam imao zivaca da dalje istrazujem, crevce sam jurio u tom danu dok sam imao vremena zbog posla.

Kad sam ga vec nasao, odmah sam i pazario. Vec su me smorili sto sam otisao na 2 mesta zbog pogresne informacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooooo kolega @Ivan. stvarno pravi izbor filtera ventilacije oduševićete se kako Mudo ovaj Scudo filtrira. Ja žena deca više neidemo na piknik u prirodu nego u Stila u vazdušnu banju sa Mudo filterom ovaj Scudom. :D

 

 

Ps svaka čast na radovima Stilova ima najbolji tretman:clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta cu, zasluzuje ku*va svakim kilometrom, srce ce mi prepuci na rastanku :lol: .

Nisam znao da "oducS" ima takav efekat na bronhije. Stvarno tvrd i dobro diKtuje :) , jedva ga, s oprostenjem, metnuh u kuciste. I filtrira, filtrira :D ...

 

1 hour ago, MS PK said:

Ma ako je tipsko ( krivine i oblik specifican) nemoz nigde da nadjes.

Jeste, je*o mu pas mater, na oba kraja ima one zavijutke, a nema ga saka jada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas skoro drugar mehanicar mi nahvalio ruvile delove trapa i da sa njima nikada nije imao nikakve probleme i reklamacije, ja sam pre jedno 20000 stavio oba stabilizatora njihova, i cini mi se da pocinju po malo da popustaju, sto je skroz ok sobzirom kako i kuda sam ga terao, tako da cu verovatno opet njih da uzmem....
Sto se tice levog fara, nisi morao branik da skidas, mozda jedino zbog motorica, ja sam skoro menjao sijalice u oba fara posto je desni crkao pa resio oba da zamenim da se ne razlikuju, izvadio akumulator i samo malo gurnuo kuciste koje ide oko akumulatora ka soferci i zamenio a jos je malo teze posto je projektor u pitanju i osigurac je kontra.....negde oko 15 min mi trebalo za sve komplet na levom faru.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Kuvalja said:

a sam pre jedno 20000 stavio oba stabilizatora njihova, i cini mi se da pocinju po malo da popustaju,

To je otprilike ta kilometraza, meni je na malo vecoj otisla donja kugla na desnom, levi je za sada OK, isto kao i ti do skoro vozim na 16''. Na par mesta su mi nahvalili "Delphi", odlucio sam se za njega umesto prethodnog "Ruville", pa cemo testirati.

Koje sijalice su kod tebe, pa je tako brzo crkla, ti si bese relativno skoro montirao Morimoto+xenon ?

Zbog motorica sam i skidao branik, tek sada kada sam ih vadio sa farovima napolju, mislim da bih se namucio kao pas da sam pokusavao bilo sta sa farovima na vozilu. Dao bih onome ko ih je konstruisao onako, da proba sam da ih zameni. Isti slucaj kad mi je covek vadio motoric iz fara Octavie, na kraju se iznervirao :D , izlomio sve okolo srafcigerom (posto je far bio za bacanje) i dao mi motoric. A taman sam skidanje branika iskoristio za jos par korisnih stvari.

 

Btw, evo bas kolega na drugoj temi pise da mu je napravilo problem upravo ono sto sam za vikend preventivno uradio:

21 hours ago, Ivan said:

Takodje preventivno zastitio donje crevo interkulera (ka turbu) koje se naslanja na ivicu bocnog suspleha (cuo sam da je bilo slucajeva i da se prosece od vibracija).

Tako da eto (mislim) korisnog tipa za Stiliste da provere situaciju kod sebe. Dovoljno je da se namota pun levi i donje crevo od IC do turba je na izvol'te. Proveriti da li ga levi bocni suspleh dodiruje ili se useca u njega. Bolje preduprediti problem nego da ako je vlazno vreme posle bude "srki" :) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam izgleda imao srece sa stabilizatorima. Kada sam kupio kola culi su se stabilizatori kao da ce da otpadne pola automobila na svakoj neravnini pa sam ih brze-bolje zamenio u prvom servisu na koji sam naleteo.

Placena su oba ispod 30e tako da sigurno nije neka zvucna marka.

Ali izgurali su kod mene preko 50 000km i bili su odlicni u trenutku prodaje kola.


Kako - pojma nemam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno maksimalno moguce zaobilazim ne rupe - nego i bilo kakva izbocenja na putu. Tako da se u mom slucaju sve svodi na kvalitet puteva i samih stabilizatora.

Originalni, reparirani, aftermarket, svi su kod mene trajali max 25-30 000 km. Ulice i putevi su nam prilicno losi, rupljivo, lose pokrpljeno, pojedine deonice magistala i autoputa mogu da prodju, lezeci policajci i gde treba i gde ne treba po gradu... Bas ovo sto Mica kaze...

 

1 hour ago, igor0511 said:

Kada sam kupio kola culi su se stabilizatori kao da ce da otpadne pola automobila na svakoj neravnini pa sam ih brze-bolje zamenio

Ovo je apsolutno tacno :D , onako malo sra*e da pravi onakve zvukove je prosto neverovatno. Cim dozvolis da malo prolupa, imas utisak da ce ti ceo prednji trap zavrsiti pod autom :) .

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su bear, mozda malo starije od godinu ipo.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li totalno crkla ili krenula da ide u ljubicasti deo spektra? Cudi me da tako brzo posustane.

Ja sam jurio "CN light" za zamenu, napisah gore, najjeftinije su u Arrow softu, 1900 kinti par.

Palo mi je na pamet da kada sam sve ovo rasturao, mogao sam da mu ubacim i Morimoto projektore, sada su bas bagatela (trebalo bi samo jos da kupim dve H1 ksenon sijalice). Ali jbm li ga, zadovoljan sam trenutnim osvetljenjem, a jedina stvar koja mi smeta kod projektora je ono "renderovanje" na srednjem svetlu, zbog cut off-a. Dodatno sto sam u fazonu "ma prodacu ga ubrzo", a to traje i traje :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad se upali nekad ne, pa onda par dana radila i onda totalno prestala.... a to iznad cut off-a je cudno samo u pocetku, posle naviknes...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle par meseci, opet se malo radilo i uzivalo na zapadu :). Subota odvojena za posetu jednoj od Olimpijskih planina, Trebevicu. Pored prelepe prirode, tadasnje zicare kojom se moglo stici maltene iz centra grada i koja je planirana za ponovno stavljanje u funkciju - poznata i po tome sto su se na njoj 1984. odrzavala Olimpijska bob i sankaska takmicenja. Bob staza je, uz pratecu infrastrukturu, bila inzenjerski i finansijski najzahtevniji projekat. Takodje je u to vreme, osim najstrmije i najbrze, vazila i za jednu od najsigurnijih staza na svetu. U penjanju na planinu natrcah upravo na deo staze:

170620174673.thumb.jpg.bc8b6d907b92d26930cbf82343de0e75.jpg170620174672.thumb.jpg.351d9178a9d1afa4cc4dd35976350faf.jpg170620174675.thumb.jpg.cd98d53a2c820e48fb383364ee7e5881.jpg170620174676.thumb.jpg.14c4c07df74c34650cefde7527e94d43.jpg170620174670.thumb.jpg.27f504bba2e1cdb2c2b1c13eaabeb792.jpg

Nazalost, kao sto se vidi, vise nije u funkciji za prvobitnu namenu. Domacini mi rekose da ih koriste za ekstremne sportove, spust biciklom i sl...

Izlazak na najlepsi vidikovac je nekih 1 km iza ovog dela bob staze - vreme je bilo promenljivo, sunce ispred nas, slikano telefonom, tako da slike nisu najbolje. Prelep pogled na grad-domacin ZOI '84:

170620174656.thumb.jpg.50f6f7063e2794f6255a95a7abe7a17c.jpg170620174660.thumb.jpg.98c2a68349fbd4fb85b08833e587222a.jpg170620174661.thumb.jpg.7f7ffdaec43dfec281e3f60bacceb19e.jpg170620174664.thumb.jpg.9fa915309880616955cdea14d5ca8e77.jpg170620174667.thumb.jpg.3c731610af7c449bac1daddc148090b5.jpg

 

Par slika sa jos jednog vidikovca pri spustanju ka gradu, iznad Skenderije, sa dosta manje nadmorske visine. Na prve 2 slike se vidi Twist Tower, Ciglane, hala Zetra, Kosevo, brdo Hum. Treca slika je pogled preko Grbavice na novi deo grada i izlaz ka Mostaru. Poslednja slika (zumirana zbog krosnji drveca) je iz parka na Vracama - vide se cuveni Holiday Inn, Unitic soliteri, parlament i Sarajevo City Center. 

170620174683.thumb.jpg.c88e7365595434489860a8c0fa5197a9.jpg170620174680.thumb.jpg.b2d30e616569c6e3430a62dbfcb25539.jpg170620174681.thumb.jpg.f156a44c3e7adb9268037bc445f6f9fe.jpg170620174685.thumb.jpg.db8bb5c717be170921a2ace6e60de31a.jpg

 

Na Trebevicu smo samo prosli pored novih zdanja, hotel "Pino", etno-kompleks "Brus" i "SunnyLand", ali poseta njima ostaje za neku drugu priliku, ako se ugrabi vremena. Basta SunnyLand-a ima prelep pogled na grad (nismo ulazili, slika je naravno sa neta):

sunnyland-sarajevo.thumb.jpg.48a3818faacebd6af7923329e1b1feba.jpg

 

Stilo je besprekorno odradio posao i ovaj put, stvarno uzivam kada je sve utegnuto, dobra svetla, dobre gume - da i pored dobrim delom loseg vremena, mraka, pljuskova, izuzetno velike vlage opet uzivas u putovanju.

Moram jos jednom da pohvalim CrossClimate i njihovo ponasanje na mokrom, oduseve me svaki put (a u tome su na testovima bile bolje i od letnje i od zimske Michelinke). Iako je sinoc u povratku za BG bilo dosta kise i pljuskova, kolotraga punih vode, sjajno se bore sa svim tim. Nigde akvaplaninga ili nepredvidjenog ponasanja pri promeni putanje ili kroz kolotrage, samo "zacvile" kada krenu da ispumpavaju vodu ispod sebe. Dok su se ljudi vecinom drzali kolone, sa lakocom sam preticao i stigao kuci za nepunih 5h, sa sve tankovanjem goriva, granicom, putarinom i dve kratke pauze. Cena Q-Max Eurodiesela na "Petrolu" je bila 1.89 KM (oko 115 din), po toj ceni smo otisli i vratili se za 26 EUR :D .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shell Helix Ultra 5-40, na trecini servisnog intervala, tj. malo jace od 3500 km:

 

080720174737.thumb.jpg.9a491d1d8fd1b991e1b20b42fed655dc.jpg

 

Potrosnju za sada ne primecujem, nivo je na 3 kockice od maksimuma koliko je bilo i kada je zamenjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je isto to ulje već sutradan bilo crno :D

Sent from my 3310

Mislim, posle zamene :D

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_1325.jpg.74c1382ed717e0445966ca5763ca804b.thumb.jpg.15ac8830bfbeeedc3994901150bf25aa.jpg

 

Kokpit Mambe nocu... I iz zezanja u slabijoj rezoluciji snimih par glasovnih komandi na ConnectNav+ (inace se glasom moze upravljati svim funkcionalnostima - radio, MP3, navigacija, telefon):

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...