Jump to content
FAS Goran
Ivan

192A1.000 - Torinska Mamba

Recommended Posts

Juce odradjen mali servis, o izboru i "dilemama" je pisano ranije u temi. Zamenjeni motorni filteri: vazduha, ulja i na ovom servisu i goriva, kao i uvek, stavljeni su UFI.

Posle vise godina koriscenja Selenie WR, od ovog servisa ide Shell Ultra 5-40, da vidimo kako ce se pokazati full sintetika. U skladu sa "modom" na forumu :stuart: , to mu dodje ovako nekako:

110320174537.thumb.jpg.95f1903fed99334e1b19b72d5886986a.jpg

Nakon zamene, normalno da se primeti malo mekaniji rad motora, kao i posle svake zamene ulja. Seleniu WR sam zamenio posle 12 000 km i vec je krenula pred kraj malo da "cekica", a JTD je posrkao nepuna 2 dl na tom intervalu. Pretresen trap i kocnice, sve utegnuto i korektno. Jos cekam neki topliji vikend da zaronim i malo ocistim i usisam kuciste filtera klime i zamenim i taj preostali filter. Da li ce biti Scudo ili neko drugo ***, videcemo :) . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasika za tebe Ivane ;) sve po ps-u. Samo me cudi od kud kod tebe sad Shell, ali dobro..preneces utiske :D

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj Agzicev :D ?

 

3 hours ago, gorank82 said:

Mene odusevljava kako si to lepo uredno spakovao za fotkanje :)

Ubi ti mene ako je tu bilo ikakvog smisla :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, @bane@ said:

Jok nevaži se, nema filter klime 

Onaj...

:D

 

tumblr_oljgbcL5zu1u86z3ko1_400.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Agzicev buduci model iz Fiat grupacije:

1312359400big13.thumb.jpg.aa545e4e6245b1ed1e49593d41cf705e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis, istoimeni :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega Ivane, pozdrav :)
Može li neki utisak o ulju

Sent from my 6016X using Tapatalk

Glupi tel. Elem, kakvi su utisci nakon nekog vremena sa shellom? Ceka me mali servis uskoro

Sent from my 6016X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da ti kazem nakon mesec i po - ne primecujem neku bitnu razliku u radu u odnosu na Seleniu WR. Iskreno, nisam ni ocekivao da cu primetiti neki VAU efekat na mazgetini poput JTD 8v.

Uocio sam malo mekaniji rad (kao i na prethodnim zamenama sa Seleniom WR), za sada ga ne trosi (kao ni WR), ulje je i dalje providno na sipci.

Jedina primetna razlika koja mi je zapala za oko - desavalo se da mi sa Seleniom pri duzoj i jacoj turazi ponekad blago vlazi na usisu (uljne pare, karakteristicno za "sklepano" resenje na Stilo JTD 115). Toga za sada nema sa Shell Helix Ultra, a imao sam bas jedan duzi i zahtevniji put sa dosta (mog namernog) navlacenja u obrtaje.

Kao sto rekoh, nisam ni ocekivao neku drasticnu razliku. Na prelaz me privuklo iskljucivo sto je Helix Ultra full sintetika, za razliku od Selenia WR koje je samo ulje sa sintetskom osnovom. Na stranu sto je jos i preko 200 kinti jeftinije (izadje oko crvendaca za potrebnih 5l). Po meni je Selenia korektno ulje ali precenjeno za ono sto nudi, a uzimao sam je iskljucivo zbog fabricke preporuke. Shell-ov pandan WR-u sa sintetskom osnovom (Helix HX-7) je skoro 40% jeftiniji.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru kolega :)

I ja sam se opredelio za Shell, ista mazga :D 

kum mi savetovao Shell, vidim po forumu da većina prednjači sa istim, pa reko aj da za sledeći mali servis uzmem isto.

Samo što sam ja od filtera uzeo Knecht, neki popust preko poznanika u Wintu B)

Prošli servis, kad nisam imao pojma o masi stvari mi je drugar sipao seleniu, a filtere pojma nemam koje je stavljao :D

Prešao sam 10kkm +/- par stotina i već se čuje čekićanje dok je ladan motor, nalik na VW zvuk :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel moze kolega ovo ulje 5w-40 i na 1,3 multijet motor (punto 3 je u pitanju 2004 god.) ili da se sipa 10w-40 ............ presao je 260.000 i ne trosi nesto od servisa do servisa .......... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam, za te prve verzije 1.3 MultiJeta preporuceno je bilo 5-40, a u verzije sa DPF obicno ide 5-30. Pretpostavljam da u to godiste ide 5-40, ali najbolje proveri fabricku specifikaciju za svoj auto. Na ovom linku imas i Shellov Oil Selector:

http://www.shell.com/motorist/find-the-right-oil.html#iframe=Lw==

 

Za Stildzu ide i Helix HX-7 5-40 kao jeftinija varijanta, Helix HX-8 5-40 i Helix Ultra 5-40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.3 D Multijet (PUNTO) (DT) (2003-2006)

Application Recommendation Capacity (ltr) Data Sheets
Engine (DT) Premium Helix Ultra 5W-40 3.0    
Alternative Helix HX8 Synthetic 5W-40    
Manual Transmission Spirax S6 GXME 75W-80 2.0    
Differential From Gearbox      
Coolant (50%) Refer to Local Shell Distributor 6.0    
Brake Fluid Refer to Local Shell Distributor      
Constant Velocity Joints Gadus S2 V220AD 2      
Power Steering Spirax S4 ATF HDX

 

 

hvala puno , trebalo bi da je to - to ............ ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu ;) . Sto se cena tice:

On 7.3.2017. at 8:30 PM, Ivan said:

Uzeto kod "Auto Mike" u Zemunu, mozda ce jos nekome biti interesantno, trenutno imaju popust 10% na Shell ulja preko prijave na sajtu. Tako da 4+1l Helix Ultra izadje cca 3450 din, a ako nekoga interesuje Helix HX7 5-40 varijanta (sintetska osnova, po katalogu je i namenjeno za JTD), 5 l je oko 2900 din.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle prilicno vremena slatke voznje, duzan sam bio da jedan ceo vikend posvetim Mambi. Cekao sam da uspem da odvojim vremena za na tenane uzivanje u sredjivanju par sitnica. Okidac za pocetak radova je bio levi xenon, koji je lagano odsvirao svoje i pre par dana krenuo da ide u ljubicasti deo spektra. Automatski mi je "pala klapna" jer za tu stranu da bi se sve pedantno proverilo i upakovalo ipak mora branik dole, tako da sam resio da iskoristim i odradim sve sto mogu kada vec skidam oplatu. Pa da krenemo redom...

- Na moju zalost, leva ksenonka iz "WellDone" kompleta je krenula u out. Sve u svemu, prezadovoljan sam jer je set radio posao bez greske punih 8 godina i od pocetka primene novog zakona se koristio kao dnevno svetlo. Za svaki slucaj sam uradio "dijagnostiku" i zamenio balaste, cisto da potvrdim da je sijalica u pitanju. Evo izvadjene sijalice, u jezgru se vidi da je kaputt:

060520174578.thumb.jpg.1a4d8c4e1a9227e86460cfe7a62557e7.jpg

Krece igranka oko pronalazenja nove sijalice (da li je AC ili DC) - u specifikaciji i na balastu pise samo radni napon i snaga na izlazu. A svako od servisera i prodavaca koje sam pozvao je imao svoju teoriju da li je u pitanju AC ili DC set - "dodji pa cemo probati":

020520174566.thumb.jpg.039dae8e45b929f1aaafd22cc7e9a99e.jpg020520174567.thumb.jpg.51fd3052b7b626d0897928329285ef50.jpg

Po kucistu lici na stariji i losiji DC, ali je 2009. kostao oko 220 EUR i bio vise nego duplo skuplji od Bear i slicnih. U se i u svoje kljuse, uspem da iskopam da "WellDone" nikada nije ni pravio DC setove, vec samo AC (koji okrecu polaritet na sijalici). Jurio sam iskljucivo "CN light" 4300K sijalice, nasao sam i pazario jednu kod kolege Yuhice za 1200 kinti posto sam hteo da utvrdim kakav ce snop davati i kako ce se upariti sa bojom drugog fara. Posto se na moje iznenadjenje odlicno uklopilo, uzeo sam samo tu jednu, ako nekad krene da zeza ova na desnom faru, lako cu je zameniti posto je pristup mnogo laksi. Jos jedna potvrda koliko "WellDone" dobro drzi boju i maltene ne odstupa od tih 4300K za svo ovo vreme. Ko hoce par, ima "CN light" u Arrow Softu za 1900 kinti, prvi utisak je da je solidna sijalica, dobar snop, pogodjena ziza Voltinog luka.

- Sledeca stavka je bio motoric fara koji je otkazao poslusnost. Naostrio sam se za popravku posto sam bio ubedjen da je u pitanju potenciometar, medjutim izgoreo je 1021 integralac koji nisam uspeo da pronadjem u toku dana:

060520174580.thumb.jpg.3a37eada5c0a3beca6cf8ffcbe3efa0b.jpg060520174581.thumb.jpg.7ce28234deb4e3d5b40319eeae28baf1.jpg060520174582.thumb.jpg.ede9ae90ea615bdc8aa2fc25b96a8143.jpg

Tako da je donor bio far sa Octavie (motori su isti, na Fiatu je "Bosch", a uzeo sam "AL"), preko drugara polovan motorcic za 400 kinti. Nivelacija opet 100% u funkciji za oba fara. Zamenjene su obe sijalice migavaca koje su krenule da se ljuste (da mi ne bi prljale unutrasnjost fara), kao i dve sijalice pozicije koje su pocele da crne. Nista od toga nije pipano godinama jer je sve bilo u funkciji, zamenih to preventivno kada vec skidam farove.

 

- Ispregledao i ocistio hladnjak klime (sta je sve na putu to je cudo jedno) i sa karakondzulom skoknuo do komsije na kontrolu pred leto:

050520174569.thumb.jpg.daac0d01f70dbd3bcd5f23735f7ff4d6.jpg

 

- Kompletirao mali servis sa preostalim filterom klime, posto sam hteo da pre stavljanja novog, usisivacem ocistim kuciste filtera u kabini. Poslusao sam @@bane@ i @Axic i kupio "oducS" :D , sa aktivnim ugljem je uz forumski popust 600 kinti u Euroautu:

060520174575.thumb.jpg.0ad730b3db5b0ff502d37f3f6c5aa29e.jpg

 

- Iznad selne je nabubrelo "S" crevce koje ide na gornji deo termostata, pa sam ga preventivno zamenio, da slucajno ne bude belaja. Nisam hteo da uzimam polovno, a ovi sa zamenskim delovima po radnjama nemaju pojma o cemu pricam. Da se ne bih zezao, skoknuo sam do Bogunovica i uz ljubaznost Milanceta jedva pronadjosmo jedno na stanju od novog Brava. Cena prava sitnica, 1780 din za 15 cm savijene gume (koje zaboravih da slikam), ali nisam imao zivaca da istrazujem:

290420174563.thumb.jpg.2d5c937725befbdae3bc4ac69eb50a22.jpg

 

- Kad sam vec odvojio vreme, zamenih i desni stabilizator koji je krenuo da dobija luft, za mesec-dva bi totalno prolupao. Prosli put sam zamenio oba u paru, "Ruville", levi se dobro drzi, na desnom je prokuckao donji zglob posle oko 25 000 km. Ovaj put uzeo sam da probam "Delphi" koji mi je preporucilo vise ljudi, trenutno su u Euroautu na snizenju i sa forumskim popustom samo 800 kinti, ako nekom zatreba info:

060520174574.thumb.jpg.61a7e0159ed8ef232bbf724baf075c74.jpg

 

- Skinuo plasticna podkrila, ocistio odvode od nakupljenog djubreta. Takodje preventivno zastitio donje crevo interkulera (ka turbu) koje se naslanja na ivicu bocnog suspleha (cuo sam da je bilo slucajeva i da se prosece od vibracija).

- Upucani farovi, prvo "zid" metoda, pa sitne dorade na putu, cilj je naravno sto bolje videti ali ne smetati ljudima koji idu u susret. Zadovoljan sam novom sijalicom i kompletnim svetlom.

 

I to bi bilo to, malo duzi post i lepa zanimacija za vikend, refresh auta sa uzivanjem. Zadovoljstvo je bilo provozati ga sinoc posle radova :) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

:clap: za radove, ponajvise za odabir filtera kabine. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...