Jump to content
FAS Goran
Ivan

192A1.000 - Torinska Mamba

Recommended Posts

A dje je mu*o ovaj scudo filter:D

Sad cekam tvoju procenu-ocenu pa cu i ja na sledećem servisu taj ultramega giga:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao je nas cenjeni kolega Kuvalja (i sa njim sam se konsultovao), on je takodje sipao Ultra, doduse u 16v MultiJeta.

Malo sam tamburao po netu, konsultovao majstore, malo sa drugarima sa foruma tako da cu i ja preci na Ultra. Zanima me iskljucivo hoce li se primetiti neka razlika sa full sintetikom.

Kome je bitna i cena, Selenia WR po meni drzi neopravdano visoku, slepajuci se na Fiatove M2 i N2 homologacije. Najjeftinija je u Slodesu, 4650 din za 5 litara, a po radnjame se vrti oko hiljadarke za litar. Shell-ov pandan WR-u je HX7 (sintetska osnova) i na akciji je 1700 din (za 5l) jeftiniji od Selenie. A za 1000 din manju cenu od WR dobija se Shell Ultra full sintetika, pa hajde da probamo sta ce reci UniJet :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, @bane@ said:

A dje je mu*o ovaj scudo filter:D

Za Scudo je zaduzen @Axic  :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ga takodje, uz Motul i Meguin, dosta ljudi hvali.

Istrazivao sam malo, konsultovao se sa ljudima i odlucio za Shell Helix Ultra. Plus mi je ovlasceni za Shell usput, imao je i ovaj popust...

Iskreno, nisam bas imao volje da toliko detaljisem, verujem da sta god od ovoga 5-40 sipas (ukoliko nemas DPF, naravno), ne mozes da se pogresis. Vise me zanima kako ce se Unijet ponasati sa full sintetikom i da to nije Selenia (citaj Petronas).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bi se ponasao, sta ocekujes?
Ni wr ne trosi i mirno radi i sta ti ja znam. Ne verujemda se motor razume u osnove ulja odkojih su pravljena :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto, konkretno me zanima hladan start, mekoca rada (na traktoru :D), ponasanje kroz ceo interval zamene, da li ce ga trositi, eto recimo neke od stvari... 

Shell preporucuje Helix HX-7 5-40 (koji je sa sintetskom osnovom neki pandan WR-u) za JTD, a kao premium varijantu i za temperature ispod -15C ili Helix HX-8 ili Ultra.

Ja napisah da hocu da pokusam da primetim hoce li generalno biti neke uocljive razlike sa full sintetikom, a ne da ce sad Stilo da poleti sa ovim uljem :D .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da to nisu razlike koje ti bukvalno možeš osetiti u radu, jedino može biti male razlike u potrošnji ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Milutin-NS said:

Ja se razmisljam o Meguin za sledeci put...

I ja sam o tome razmišljao, hvalili mi oni moji Kragujevčani puno, ali ne znam gde to uopšte ima u NS? Ja nisam video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, LM, Meguin, Motul - bukvalno da nisam cuo nista lose za ta ulja...

Mada kada vidim sta sve ljudi sipaju i na koliko (ne) menjaju... Sve vise sticem utisak da mi ovde nismo normalni, slozicemo se :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko posto je Motul ? Kapiram da je nekako Selenija jedna od skupljih ulja 1000+ po litru nije malo..

Sent from my Havaji P9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se oko 10 EUR za litar, tako nesto.

Za ono sto nudi i kada je napravljena, Selenia WR i jeste skupa. Jeste da ima neophodne M2 i N2 sertifikate, ali mislim da se na njih i "slepa" (kao sto i ostali proizvodjaci imaju svoje ugovore sa drugim kompanijama). Zato sam i hteo da probam nesto novo, nesto divlje :) .

 

26 minutes ago, nesa 169 said:

Mislim da to nisu razlike koje ti bukvalno možeš osetiti u radu, jedino može biti male razlike u potrošnji ulja.

Moja cula su istancana za ovako visoko sofisticirane sklopove na Fergusonu :stuart: .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, nesa 169 said:

I ja sam o tome razmišljao, hvalili mi oni moji Kragujevčani puno, ali ne znam gde to uopšte ima u NS? Ja nisam video.

 

Nema u NS. Ali imam druga koji radi u firmi Elan iz Kg koja radi meguin i direktni je uvoznik ulja iz Nemacke. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan
Pisi utiske kada sipas Shell :)
Reci mi samo Shell Helix Ultra to im je kao najbolje ulje u ponudi ?
Mislio sam to da sipam, 5w40 za mog malog 1.6 mjeta posto sam izvadio dpf, kapiram da je to ok?

Sent from my Havaji P9

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma Selenia zaostala u razvoju,kao i Fiat.Svi napreduju,a oni stoje u mestu,Selenia WR je oko 920 dinara,koliko je i Castrol EDGE,a iMagnatec je otprilike toliko

Shell je vrhunsko ulje,nisi pogresio

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs

Tako je, Helix Ultra im je vodeca serija, sa PurePlus tehnologijom. Od full sintetike imaju jos Helix HX-8, koje se relativno skoro pojavilo u prodaji ovde kod nas i jeftinije je oko 40 din po litru od Ultra.

Za novije MultiJet sa DPF po Shell katalogu preporucuje se iskljucivo Ultra 5-30. Mada vidim da ljudi cupaju DPF i toce 5-40 (tj. kao i na nasim starijim bez DPF).

Kacili smo i u temi o velikom servisu (ako nisi video) Shell online selektor ulja za modele vozila, pa mozes da "pronjuskas" za sta koje ulje preporucuju:

http://www.shell.com/motorist/find-the-right-oil.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, izbacuje mi 5w30 ultra professional za mog. E sad zanima dal to ulje ide svakako i ako je izvadjen dpf ili moze i 5w40.
Tj. Da li ima jos neke razlike izmedju 30 i 40 osim sto je 30 za dpf.

Sent from my Havaji P9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno Ivane :clap:

 

A za onaj filter kabine poyy za @@bane@ i ostale koji bi izrimovali. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs

Ako te zanima malo detaljnije (ima tu jos poprilicno stvari osim viskoznosti), ubaci u pretragu na Stalker blogu o uljima, pisalo se upravo i o toj varijanti sa skidanjem DPF, npr. jedna od tema:

http://motornaulja.blogspot.rs/2010/01/10-najcescih-pitanja-o-motornim-uljima.html

Ne uzimam bas sve zdravo za gotovo, ali ima interesantnih stvari da se procita ako ugrabis vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...