Jump to content
FAS Goran
Ivan

192A1.000 - Torinska Mamba

Recommended Posts

@Kuvalja

Da, da, bio je taj sundjer i kod mene, nema potrebe da slikas:

17 minutes ago, Ivan said:

Dalje, takodje iznad nogu suvozaca (iza kasete) je poklopac koji mora da se pomeri, kako bi se izvukao filter klime. Na Stilu je to bila plastika sa tankim slojem sundjercica preko. Na Sportu opet lep sloj izolacionog materijala

Ma cisto sam slikao dok sam sredjivao enterijer, pa da uporedimo. Meni je razlika u voznji i izolaciji bas primetna, caskali smo ranije, a mozda nekome bude interesantno da pogleda.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam pricao pre jedno x godina da je velika razlika u voznji izmedju stila i brava smejali su mi se :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, platforma i mehanika je maltene ista... Dobar deo elektronike takodje, plus je sto je lepo ispeglana.

Ali je najveca razlika u enterijeru i voznji. Bas su se potrudili da ispeglaju brljotine sa Stila o kojima sam pricao i dok sam ga vozio i da mi je to najveca zamerka na onako robusnom automobilu. Dodatni plus je i sto je Sport enterijer, tako da je bas lep ugodjaj vec i kad se sedne unutra.

Generalno deluje mnogo kvalitetnije i ususkanije u voznji i iza toga stojim :D . A Stilu spomenik i dalje dizem kako je perfektno sluzio punu deceniju ;) , nadam se da ce ovaj visevazdusni :) posluziti bar kao deo toga.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovde na temi smo ranije caskali i pominjali razliku (tj. ja sam inicirao pricu posle kupovine, kada sam poceo da primecujem razlike bukvalno vec posle par stotina metara). Pa neka ostane par fotkica kad sam vec radio i uslikao.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da su modeli posle 2010te il kad je vec restyle bio dosta bolje zvucno odradjeni. Moj i modeli pre toga nisu nesto bolji od stila.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ima i iznad vozacevih nogu sundjer, kod mene.
E to posle 2010 je mozda fora, ja sam pricao o 2007 kojeg drugar ima, takodje sport.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutin i ja smo jedno vreme merili dB u kolima, desavalo se da je njemu tise unutra kad je hladan nego meni kad je zagrejan motor. Nije neko poredjenje al eto jos jedan dokaz za izolaciju. Tako da, sigurno ima razlike izmedju restyle i ovih prethodnih modela.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Kuvalja said:

E to posle 2010 je mozda fora, ja sam pricao o 2007 kojeg drugar ima, takodje sport.

A imaj u vidu i da sigurno ima razlike i izmedju mog Stila sa pocetka produkcije i tvog Stila pred kraj proizvodnje ;) .

Zato svo vreme potenciram Stilo pre restyle vs restyle Sport - bas primetna razlika u voznji.

+ benzinac = mir & tisina :) 

 

@Dezurni

Aj' sto mere u centimetrima, nego pazi ovo:

1 hour ago, dekirs said:

desavalo se da je njemu tise unutra kad je hladan nego meni kad je zagrejan

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dekirs said:

Milutin i ja smo jedno vreme merili, dešavalo se da je njemu tiši unutra kad je hladan nego meni kad je zagrejan. Nije neko poredjenje al eto jos jedan dokaz

@Dezurni ako izvlačite iz konteksta onda idite iz krajnosti u krajnost obojica.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/20/2018 at 12:18 PM, Ivan said:

Znam da smo negde caskali, pa trazim gde je ;) ... I ja sam to pominjao i naglasavao kao primetnu razliku u voznji, pa evo cisto da dodam i neku fotkicu, da ne ostane prazna prica sa moje strane...

190820185810.thumb.jpg.f06a9ad5cbe2a58ade65a48af677184f.jpg 190820185811.thumb.jpg.2e8c8e637d52042b6590db8e9b4ed5fc.jpg 190820185814.thumb.jpg.9b741b8dc3979e1d641a6e42e5c3f5d2.jpg

 

Detaljno sam cistio i ispod zadnjih sedista - ista prica, mnogo bolje izolovano nego na Stilu. Takodje sam primetio prilicnu razliku u izolaciji ispod tapacira poda. Za razliku od Stila, na Sportu je sloj nekog vrlo tvrdo presovanog sundjera od nekoliko centimetara, da sam ga (sa strane skinutog praga) jedva podigao i prisao da odozdo postavim donji deo stopera.

Sredjivao sitnice, pa da dodam jos koju slicicu apropo izolacije :) . Izmedju tapacira poda i boka vozila prilican sloj presovanog sundjera preko koga je sloj gume:

 

040920185870.thumb.jpg.3ac409b281d979d5dd7429aacb945344.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj zajebavati da i tu ima?
Ti si jbt minimum dva segmenta otisao vise sa kupovinom brava.

Sad ispade da stilo ni tu nema jel da?
To znaci da delta ima jos vise od brava?
Kakvi su onda neki premium brendovi?
Ja i dalje tvrdim da je u mom stilu bolja zvucna izolacija nego u bravu, osim sto ima bucniji motor i za nijansu vise vibracija ali zato je makar manji potrosac sa vise snage i daleko vecom pouzdanoscu, ustvari ne znam jos kako se pokazao taj 1.4 da li je uopste pouzdan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja i kuvalja ........... ma nema veze ali moram da kazem da se slazem sa njim ............ :thumbup:. svi ste pokupovali te bravo i sad jbt. ispade to najbolji auto ikada napravljen , evo ja ga ne bi vozio da mi ga neko pokloni -- tacnije uzeo bih ga i prodao u roku dana , a mog stila ne bi menajo ni za jednog ............ ;). vozio sam do sada 10-tak komada sto dizela sto benzinaca jer su se svi napalili na taj auto.

 

a da slobodno svrati da vidis kakvu izolaciju ima moj stilo svuda pa i u krilima - tepihe u zadnjim rubovima i kakav mu je fabricki patos - jos uvek.

kakva sedista ima i kako ide ............ stilo je bre zakon za brava u svakom segmentu a stariji je auto ............ :P.

moj stilo je sa pocetka proizvodnje 2002 god.

 

ko god je kupio ovde brava na forumu (ili bar vecina - citam teme i pismen sam) prvo ga je popravljao do besvesti da bi mogao normalno da ga vozi i sad ispade auto do ja..ja - bez ljutnje sto sve ovo kazem........... :rofl:.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, bole-stilo.jtd said:

svi ste pokupovali te bravo i sad jbt. ispade to najbolji auto ikada napravljen

Kakva crna ljutnja ;) , samo si u zabludi ako mislis da polemises sa nekim napaljenim tinejdzerom koji je kupio svoj prvi auto najbolji na svetu. Vec sa covekom od skoro 4 banke i aktivnim vozackim stazom od 22 godine. Niti kudim ono sto sam prvi slatko vozio, niti dizem u nebesa bilo sta - kao i vecina nas ovde, vozim za nase uslove apsolutno prosecan auto (kao i prethodni), a ne Maybach.

Prica o izolaciji i ususkanosti je krenula sa moje strane kada sam cisto uporedio bivsi i trenutni auto. I i dalje stojim iza toga da je to daleko od subjektivnog utiska. Posto ima ljudi koji ne smatraju tako (sto je apsolutno ravnopravno kao i moje misljenje), okacio sam ranije par fotki dok sam cackao oko auta, cisto u prilog razlikama koje sam uocio i da potkrepim pricu. Da drugarski prokomentarisemo razlike 2 uzastopna modela, a ne da bih se sa bilo kim svadjao, merio ciji je veci ili terao neki inat, daleko bilo.

A ako eventualno bolje procitate, zadnji post nije bio bilo kakvo poredjenje - posto sam imao priliku, fotkano je kako je tu izvedena izolacija. Bez ikakvih komentara, poredjenja sta je gde i da li je 2 klase ispod ili iznad. Valjda nije problem da na sopstvenoj temi okacim najobicniju "tehnicku" fotku? A moje pre svega pozitivno misljenje o Stilu kao modelu je izneto na prethodnih 40 i kusur strana. Kao i svaki auto, sa svim svojim vrlinama i manama koje sam mozda i uocio za samo 10 godina eksploatacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja i ti smo se videli licno i znas da sam stariji od tebe i imam mnogo duzi vozacki staz , ne ulazim u polemiku dalju jer auto je po meni losiji od stila u svemu -- i opet napominjem da je to moje licno misljenje. na svojoj temi pises sta ti hoces normalno ........... od mene drugarski pozzz .......... ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo jtd pa Stilo mjet 120ks pa Bravo najtisi, ne vidim zasto se vodi uopste polemika oko toga.. (gledamo naravno automobile koji su 100% ispravni-zamajac, nosaci motora itd..) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bas treba da procitas svoj post na koji sam ti ja odgovorio, post sadrzi i citirani deo gde se porede dva auta a onda na to kazes da dodam.....
To ne znaci da je i dalje poredjenje dva auta?
Zvuci kao e vidi ovaj i ovde ima, kao da je tvrdnja da prvi to nema (a naravno nemas slike da nema), i onda po tome zakljucujem da ovaj nema a ovaj ima, pa da bi onda realno delta trebala da ima jos vise, a onda i tipa audi jos vise, sto znaci da u audiju ni ne znas da se vozis, tj ubedjen sam da sedim u svom dobro ususkanom stanu.
A sto znaci da ako stilo tu uopste nema izolaciju sta je onda sa puntom, on jos ima dva kineza sa cekicima koji ti dodatno lupaju da to zvuci jos uzasnije....

Nadam se da moze da skontas o cemu pricam, nista zlonamerno ali taj post prosto zvuci kao da ti sad na silu podjebavas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...