Jump to content
FAS Goran
Ivan

192A1.000 - Torinska Mamba

Recommended Posts

E, do *** - ja moju bacih, a vidis mogao sam i da zaradim...

Jos bila u odlicnom stanju, uvozna, kvalitet bato...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teram ja i sluzbenjake benzince, odrastao na benzincu, nikada nisam bio zadrt po tom pitanju. Ova navala dizelasa je krenula pre 15-ak godina kada su se pored TDI, kod nas masovnije pojavili napredniji CommonRail - HDi, UniJet i ostali... Opet kazem, meni je od pogonskog goriva bitnije da ima turbinicu, sto kaze i potpis :) .

Kod MultiAir me iskreno vec na prvih par stotina metara iznenadila lakoca voznje - zbog primetno veceg obrtnog u odnosu na T-Jet npr., moze da se vozi maltene i kao dizel, kada je to potrebno naravno. Sto uopste nisam ocekivao - lagani polazak bez gasa, mozes da milis prvom ili drugom u koloni, odlicno ubrzava iz niskih obrtaja (obrtni momenat je maltene blizu mog bivseg JTD-a, i to na nizim obrtajima)... Znaci mozes da koristis sve prednosti dizela, a opet imas lep osecaj snage u velikom rasponu obrtaja. Normalnom voznjom deklarisana potrosnja je oko 0.5-0.6l veca nego na 1.9 JTD u svim uslovima. S druge strane, vidim da se lepo za'uktava :) preko 3.5-4k rpm, ali necu da ga gazim dok ne uradim veliki servis. Zato i cekam da ga malo izvozam na slicnim relacijama kao Stila i sprzim par rezervoara goriva za neki koliko-toliko merodavan sud i bilo kakvo pisanije po forumu. 

Uglavnom sam prezadovoljan izborom, bas komentarisem sa drugarima da je totalno lud motor :) - kao kombinacija turbo-dizela i obicnog turbo-benzinca. Inace je bio motor godine 2010., a meni ostaje da vidim koliko ce se pokazati pouzdan kao polovnjak. Uz sve to, naravno idu i standardne osobine benza - tisina u kabini, bez trunke vibracija, lep zvuk masine i izduva u obrtajima, Euro5 ali bez smora u vidu DPF, itd...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan ali obavezno u rezervi nekoliko litara ulja u gepeku. :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcemo, ne ocekujem sigurno robusnost JTD-a. Za ono cudo se hauba otvarala za dolivanje tecnosti za brisace :) .

"Rizikovao" sam svesno jer mi se svidela vozna dinamika, sve vise sam bezao od auta sa DPF, a u neku ruku mi je i drago sto nisam poslusao vecinu okruzenja koja je navijala samo za dizel.

Slicna situacija kao kada sam pre 15-ak godina odusevljen novim sluzbenim HDi-evima krenuo polako da se raspitujem za neki CommonRail dizel za sebe i tada izuzetno atraktivni 3v Stilo. Vecina komentara majstora je bila - "Neces valjda dizel, pa jos to 'talijansko djubre?"... U koje se danas kune pola Srbije :D .

Malo sam istrazivao, popricao sa Goranom koji ga je proverio i provozao, poslusao osecaj koji sam imao kao i kod kupovine prethodnog auta, pa cu videti kako cu proci.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamba danas bila kod yuhice i dobila onaj modul za dnevno svetlo kao 40% dugog svetla, pali se automatski kad su svetla ugasena posle nekih 10ak sekundi, dok se punjenje alternatora stabilizuje. Reko da pristedim xenone a i mislim da bih im doakao brzo sa paljenjem auta dok su ukljuceni, ako ih ugasim, cesto sam zaboravljao da ukljucim svetla. Kad ukljucim kratka svetla sve se vraca u normalu, super je forica.

Zakazan i mali servis, nastavljam sa shellom ultra 5-40 i ufi filterima... za sad sve 5 :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Imenjace, drugu temu nemas, pa reko da te pitam u tvojoj bivsoj, kad predstavljas novi auto? 

@cane

Cane, neka je sa srecom kupovina Mambe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cane

Da te ne cimam telefonom, javni mi ono sto sam te pitao ;) - je li u onom plasticnom kucistu ostala kuka za vucu ili ne? Odjednom mi se kuci pojavise dva komada, ako treba da ti doturim za ne daj Boze... Ako ne, da poklanjam.

 

On 08/06/2018 at 10:37 PM, Ivan BG said:

@Ivan

Imenjace, drugu temu nemas, pa reko da te pitam u tvojoj bivsoj, kad predstavljas novi auto?

Black Mamba under construction ;) .

U saradnji sa nasim Goranom utegla se mehanika kako Bog zapoveda, a koliko posao i porodica dozvoljavaju prelazi se na slatke detalje :) :

100620185474.thumb.jpg.a8c232f1595ae5fb0a32b84a2f33f2ea.jpg 110620185478.thumb.jpg.1ba769f971fb20305fd78d368341b57e.jpg

 

I kako moze da bude moja bivsa, kad sam ja osnivac teme :stuart: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti deo po deo auta predstavljas:lol:

Nalepnica FIAT za znak pozadi,napred ili cepove felni?

Koja je inace boja? Crvena ili neka ljubicasta,pitam jer kod mene na svim vuce na ljubicastu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uzeh stiker za prekidac gepeka pozadi, ovo ostalo se drzi. Kvalitet fabrickih znakova im je odavno poznat, tako da mi ne pada na pamet da bacam pare za nesto sto je samo pitanje vremena kada ce opet da podlupi, a pogotovo ne da menjam ispravan prekidac. I na Stilu sam se 2 puta pravio pametan i kupovao OEM znak napred (koji btw nije ni malo jeftin s obzirom koja je glupost u pitanju), racunajuci da ce trajati. Na kraju sam porucio custom stiker od Petra koji se nije mrdnuo godinama.

A boja je standardna crvena, novi Fiatov logo od 2007. pa naovamo (ljubicast postaje zbog kvaliteta :)). I slova su custom "zadimljena" posto je auto crn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bas je lose odradjeno.

Moracu i ja isto tako da odradim.

U pravu si ja sam kod Petra uzeo zadnji znak i za poklopce blade felni za stila.

Posle 3 godine i dalje su bili ko novi,a verujem da ce kod novog vlasnika trajati jos toliko....

Btw Jel ti auto ima fabricki vufer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecom nema, standardna fabricka mjuza mi je skroz OK. Nisam neki zaludjenik za zvukom, a i ne "odvrcem", tako da bi samo bez veze zauzimao gepek (za moje potrebe, naravno). Oprema je maltene kao da sam ja birao, visak su mi i prednji parking senzori i "Stop&Start" koji gasim cim krenem. Tempomat upalio cisto da vidim da li radi :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, totti said:

Kako bre bilo šta može da bude višak emoji3.png

Ima ta lista par stavki kod mene :) ... Tj. sve ono sto ne koristim ili mi smeta - apsolutno mi je nepotrebno, da ne nabrajam.

Ipak sam old school i pobornik vozackih autica, a ne ovih izdignutih kreatura gde je bitna uglavnom konektivnost i dijagonala ekrancine... I to sto sam stariji, sve vise i vise :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Ivan said:

Srecom nema, standardna fabricka mjuza mi je skroz OK. Nisam neki zaludjenik za zvukom, a i ne "odvrcem", tako da bi samo bez veze zauzimao gepek (za moje potrebe, naravno). Oprema je maltene kao da sam ja birao, visak su mi i prednji parking senzori i "Stop&Start" koji gasim cim krenem. Tempomat upalio cisto da vidim da li radi :) .

Nema ni kod mene a stvarno je zvuk odlican.Mislio sam da ga ugradim al ne videh konektor u autu niti neku semu ugradjivanja ni na nasem ni na nekom stranom forumu.

Slazem se za start stop da je visak al za prednje parking senzore ti zavidim :)

Mene realno odusevljava hill holder,ovo ostalo i ne koristim,tempomat pogotovo,jednostavno nemam naviku i kada ga ukljucim to je 5.min da malo odmorim nogu a peglam duze destinacije....Navika.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/11/2018 at 9:05 PM, dekirs said:

Zbog tog fiatovog kvaliteta sada imam ljubicasti znak na volanu emoji23.pngemoji23.png

Na svim Bravoima koje sam video znak na volanu je ljubičanstven! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, bane1321 said:

Na svim Bravoima koje sam video znak na volanu je ljubičanstven! :wub:

 

To mozda kod ovih kosilicara sa malim kubikazama. Na Bravou sa pravom kubikazom i znak je cak crveni! :P

 

18 hours ago, Ivan said:

 

100620185474.thumb.jpg.a8c232f1595ae5fb0a32b84a2f33f2ea.jpg 110620185478.thumb.jpg.1ba769f971fb20305fd78d368341b57e.jpg

 

 

U sledeceoj epizodi ocekujem recimo predstavljanje...hmmmm....podkrila :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, da kad smo kod brisaca, moram jos i to da porucim i zavrsavam sa eksterijerom :) . Caskali smo negde, kod Makija je bilo bas povoljno, polovan iz originala.

Imam fabricki Valeo, ali sa necega drugog iz game, izbi mi oci.

2 hours ago, Milutinac said:

Au polako, to otkriva previse. To cemo za 2019. :D

Naravno, prvo ide kamuflaza, kao testna mula :) . Ma banuh na brzaka na jedan skup da se nesto konsultujem sa Kuvaljom, pa smo svi zajedno razgledali gde je sve savijan i varen. Jos da navratim kao covek i ponesem da castim za kosacicu. Mada, posle JTD-a, ovo sto se jedino cuje spolja vise mi zvuci kao trimer za travu :D .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...