Jump to content
FAS Goran
Ivan

192A1.000 - Torinska Mamba

Recommended Posts

Modello: 192 - Stilo

Marc. Motore: 192A1.000

Motorizzazione: M50 - 1.9 JTD 85KW / 115CV

Colori: 403B - Blu Navy Micalizzato

Colori int. vettura: 151 - Tessuto Blu

Produzione: 2002

Porte: 3P

 

PALI, RADI, IDE :D :

 

130820152983.jpg130820152992.jpgimage.jpeg.6c3253d5432fad462e301fbd35c7b96f.jpeg.jpg130820152971.jpg

 

s220820164157.jpg.5f97729ab335c98af668752280e659a3.jpgs220820164161.jpg.9aea1a94c78c6d8450e4ad7854c06a69.jpg190220163623.jpg190220163619.jpg

 

image.jpg130820152972.jpg160420152554.jpg160420152577.jpg

 

230820131055.jpg 160420152561.jpg160420152571.jpg200720141970.jpg010320152490.jpg

 

Evo da se i ja nakanim da posle toliko vremena ostavim bar neki trag o autu koji me fenomenalno sluzi od 2007. godine, zasluzio je. Nije najstariji :) , ali je Stilo koji je, ja mislim, najduze na forumu. Jos od osnivanja 2009., a i ranije dok smo bili samo podforum na CBC. Udela ima i zafrkancija drugara sa foruma, a red je da ostavim i ja neku slicicu posto komentarisem tudja vozila.

Dakle, pajtosima sa foruma dobro poznata masina, u mom vlasnistvu je od avgusta 2007. Posle duze pretrage po placevima kod nas od koje nije bilo vajde posto je auto tada bio raritet i nepoznanica (po 10-15 u oglasima) - pronasao mi ga je i dovezao drugar iz Verone. Auto je uzet od fizickog lica, tada placen oko 7500 EUR. U opticaju su bili jos 147, Megane, 307 i Focus, iskljucivo dizelasi, naravno. Ali me je Stilo kupio fenomenalnim JTD-om i za to vreme izuzetno atraktivnim dizajnom.

Mogu da kazem da je Stilo potpuno razbio sve predrasude o kojima sam od nasih majstora slusao pre kupovine, a sve informacije sam kupio iskljucivo po stranim sajtovima. Na prvom mestu, izdvojio bih ubedljivo najbolju stvar na ovom autu - a to je sjajni JTD: pouzdan, robustan, potentan, racionalan potrosac u gotovo svim rezimima. Bez obzira na masine koje imam priliku sluzbeno da vozim, motor u kome uzivam u svakom kilometru, bilo da je u pitanju lagani cruise ili jurcanje i preticanje po magistrali. Za moj ukus izuzetno lepo trimovan, sa prijatnom vozackom pozicijom i sa prilicno mesta za svoju klasu. Moja zamerka ide na sedista i neke delove plastike u enterijeru. Generalno nisam imao nikakvih vecih kvarova, auto izuzetno dobro sluzi, a ja mu to vracam kroz sto bolje odrzavanje i kvalitet delova koje sam biram. Sto se tice "cuvene" Stilo elektronike, za 8 godina je zveknuo OCS senzor u suvozackom sedistu(zamenjen simulatorom), flesovana centrala airbag-a i zabrljavila matrica na ekranu instrument table. I to je sve, nikakvih lampica, fantomskih gresaka, pistanja i ostalog... Uglavnom se zameni po nesto na trapu (zbog nasih vajnih puteva), najpre stradaju stabilizatori, reparirane su prednje viljuske (sileni i kugle), zamenjeni zadnji silen blokovi, reparirane zadnje kocione celjusti. Stavljen levi originalni nosac motora, reparirani alternator i anlaser, izmenjan deo PK kruga, kao i 2 grejaca. Sve to vodim vise kao redovno odrzavanje, jer je uglavnom radjeno unapred. Jedini pravi kvar koji me je iznenadio za sve ove godine i koji je mogao da me ostavi negde je RPM senzor, naravno zamenjen novim. Redovni servisi naravno originalnim filterima i Selenia WR, na oko 10 000 km, EGR blindiran odmah po kupovini auta.

To je ono cega se secam iz glave, o svemu sam pisao na opstim temema, da ne duzim vise - ja prezadovoljan (bez zamajca, kvacila, dizni i ostalih skupih kvarova, auto i dalje radi kao satic). Pre nekih godinu i po, razmisljao sam o zameni za Nuova Bravo ili AR 159, cak i novoj Kia Pro_Cee'd 2014, delom na kredu. Ali je onda dosao mnogo lepsi povod i mnogo bitnije i vece zivotno ulaganje, tako da sam prezadovoljan Stilom odlucio da ga zadrzim jos neko vreme. Iz tog razloga, prosle godine je uradjen 2. veliki servis kod mene delovima iz originala, kupljen nov Exide Premium 77Ah akumulator, 2 nove Dunlop Sport BluResponse gume i zamenjeno plasticno crevo usisa, kako bi auto i dalje bio tip-top.

Sto se izgleda tice, u planu je - nista :) . Auto je posle par menjaza velicina i felni, vec duze vreme na fabrickim 16'' GT felnama i tako ce verovatno i ostati - za mene idealan kompromis izgleda, udobnosti, cene odrzavanja i cene novih guma. 2009. sam ugradio 4300K "WellDone" xenon set kod Vlade Triona. Do danas i sijalice i balasti sluze bez greske, a koriste se svo vreme kao dnevna svetla. Vlada mi je tada napravio kombinaciju, tako da sam uz minimalnu doplatu uzeo nove farove.

Ima Abarth kacketic, odradjen debadge pozadi. Skoro je zatamnjen sa Llumar ATC 35 (65% zatamnjenja) i to je to sto se tice eksterijera, skroz stock izgled. Obezbedjen je sa alarmom i Zederom (koji je za danasnje uslove cist visak). Eventualno mozda ubacim Morimoto Mini H1 bixenon projektore, ali vec imam odlicno svetlo pa to stoji odavno kao opcija.

Sto se tice enterijera, tu sam se za sve ove godine pomalo zezao da mi auto ne dosadi. Tako da uz sve njegove standardne zezalice, ima naslon za ruku, kozni volan sa MF komandama, ConnectNav+ fabricku navigaciju... Evo i par slika:

 

040720152808.jpg040720152805.jpgIMG_1325.jpg010520141700.jpg030520141725.jpg

 

IMG_1325.jpg020520141713.jpg260620141920.jpg310520141803.jpg040620141832.jpg

 

To bi bilo to u nekoliko pasusa, auto je dugo kod mene, pa otuda i ovaj duzi post. Ako se jos necega setim dopisacu, a i staviti mozda po neku stariju slicicu sa putovanja ili kako je to ranije izgledalo.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno da je predstavljen Stilo. :thumbsup:

 

Jeste da je poduži post ali sve napisano je vredno čitanja. :clap::unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sam ovo manje više znao pošto nema teme koju nisam pročitao na forumu na kojem sam od 2010. (a možda i pre), ali merak mi je da prokomentarišem, mažen i pažen auto mora dobro da služi. Tvoja navi ima očuvane dugmiće, moja ima 3-4 tastera koji su izguljeni i moraću nekako to da rešim, moj cd player je bio nov, zato ga i ne prodajem...takođe odavno planiram da stavim te čuvene morimoto ali nikako da dođu na red! Opasno mu stoje te felne, gume i zatamljena stakla. Ja tu ništa ne bih dir'o možda samo možeš eto te projektore i dnevna svetla u duga, da ti limuzina bude perfektna...Hoćemo li na po 4 monroe ovih dana ili i dalje biraš? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican,ali bas bas dobar primerak stila.

Ja nista tu ne bih dirao!

:unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep autić samo 2 stvari :) Meni kao nekome ko obožava Alfe nikada neće biti jasan taj "debranding", kao lepši je auto bez znaka :D Drugo što mi je, da kažem, zasmetalo je ta cevka što viri ispod zadnjeg branika, ko da imaš neku vodovodnu instalaciju ispod auta :D :D Zar ne može to nekako lepše da se reši, nekim lepim i diskretnim ukrasnim završetkom auspuha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Ili da se skrati.

 

Kolega odlican prevoz   :unworthy:

 

Boja jeste teska za odrzavanje ali je perverzija.

 

Juce kod mene u kraju videh Grande Punta mjet, 17" neka bas retka a fabricka, kacket, pragovi znaci zlo kako izgleda u boji bas kao tvoj stilo. Perverzija uzivo :laughing:   (sory na off)  cisto zbog boje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na komentarima i predlozima ;) .

Kao sto sam vec rekao, nisam vise u godinama da bih se bavio nekim detaljnijom stylingom, niti me to toliko zanima. To je jedan od razloga zasto auto nije ni bio predstavljen do sada, jer sam uvek bio u fazonu da je vrlo blizu fabrickom sportskom izgledu (sto mi je i cilj) i da nema sta posebno da se vidi. Vise je to bilo zbog zafrkavanja kolega, zato sto i sam prokomentarisem tudja vozila, a i da o autu ostane bar neki zapis i poneka fotka na jednom mestu, a ne rastrkano po forumu.

Sto se auta tice, ono sto je meni najvaznije i u cemu uzivam je da je tehnicki utegnut i da sa njim mogu da zapucam na put u bilo koje doba dana ili noci ili da ga kad god pozelim razvucem u ostrijoj voznji. Generalno kod automobila volim ususkan enterijer sa dosta opreme i gadget-a. A ova "sminka" spolja je opet u sluzbi funkcionalnosti i udobnosti u voznji - 4300K ksenon, 16'' felne (vracen sa Blade 17''), folije 65%...

Sergio, sta znam, meni se svidja debadge zadnjih vrata na Stilu, imalo mi je puno sljastecih elemenata (oznaka) pozadi, meni se svidja ovako diskretno, bez natpisa i nalepnica po autu (kolege znaju da mrzim cak i ramove tablica :) ). Sto se tice izduva, sve je fabricki, bez problema od kako je auto kod mene i verujte mi da mi to ama bas nikad nije palo na pamet da cackam. Tako ce verovatno i ostati, a cevka kad se uglanca i nije tako losa :D .

Gore sam zaboravio da napisem, 2012. su zamenjeni komplet diskovi i plocice, kao i termostat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PALI, RADI, IDE :D :

 

160420152567.jpg     

 

Ovo je jedan beogradski medenjak!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto krijes km ?

 

Da ne cuvas mozda da nas iznenadis sa 7om cifrom  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ovako dobar Stilo sam i očekivao od tebe - to ti je komplment :)
Kada vidim tvoju fotku motornog prostora dođe mi da uzmem četkicu za zube i da polako krenem da ribam ovaj moj.
Motorni prostor ti je kao da je juče iz fabrike izašao.
Ovako se održava auto sa ljubavlju!

Jedno pitanje, ako nije indiskretno. Zašto si prekrio kilometražu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sergio, sta znam, meni se svidja debadge zadnjih vrata na Stilu, imalo mi je puno sljastecih elemenata (oznaka) pozadi, meni se svidja ovako diskretno, bez natpisa i nalepnica po autu (kolege znaju da mrzim cak i ramove tablica :) ). Sto se tice izduva, sve je fabricki, bez problema od kako je auto kod mene i verujte mi da mi to ama bas nikad nije palo na pamet da cackam. Tako ce verovatno i ostati, a cevka kad se uglanca i nije tako losa :D .

 

A viđu ovog bedžinga:

 

cxcv782.jpg

 

:harhar:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:fun:

Jedno pitanje, ako nije indiskretno. Zašto si prekrio kilometražu?

@Sale, joshibeast

Ma jok, auto je kupljen sa smesnom kilometrazom od fizickog lica i cak i danas ima manje od ogromne vecine koja se kod nas kotrlja.

A ova slicica je sa moje "Uradi sam" teme o ugradnji navigacije, pa sam (posto te teme cita dosta neregistrovanih ljudi sa strane) sklanjao podatke tipa aktuelnih telefona, kilometraze ili generalno svoje i tudje brojeva tablica.

Nista drugo nije u pitanju, moji pajtosi sa foruma znaju sve o autu, X puta smo na druzenjima gledali servisnu knjizicu i knjizicu koju ja interno vodim, komentarisali cene, intervale zamene, predjene kilometraze... Tako da nista nije tajno ;) .

 

@Ena

Vidi nje :D , visis ovde, a nema mnogo te tvoje egzotike kod nas. Veliki pozdrav za Veronu i Sarajevo ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne preteruj, ubrzanja sa JTD su do 3G :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav i za tebe i tvog Stilisu sada trenutno iz Sarajeva. Mozda uskoro naletim i uzivo sa svojom egzotikom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice mi zadovoljstvo da ugostim ekipu ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...