Jump to content
FAS Goran
Sale2810

Beograd - Vrnjačka Banja

Recommended Posts

E cek, taman si mi ti najstrucniji za sledece pitanje ;) , gore je i Dovla pominjao.

Ides li kroz Vitanovac i Ratinu pa levo na magistralu Kraljevo-Trstenik? Ili vidim i da ima neki put levom stranom Morave, tuda nikad nisam isao, to je neki lokalni put, u kakvom je stanju?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da ides Vitanova-Ratina a zatim skrenes levo za Vrnjacku Banju.Ili u Vitanovcu da skrenes levo pa kroz okolna sela ka Vrnjackoj Banji sto je kraci put za 10km,ali sada ima dosta traktora po putu zbog poljoprivrednih radova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nesto nije u redu sa putem preko Vitanovca ili ... ? Cisto da znam ako krenem skorije na tu stranu.

 

 

 

 

 

To je taj put sa leve strane Morave i on je u dobrom stnju, nego sam napisao pravac prema Mrcajevcima zato sto je malo jednostavniji za one koji ne poznaju put Gruza, Vitanovac pa dalje ka Banji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari...a moze li mi neko onako ukratko objasniti kuda do V. Banje ali magistralom? Jer postoji sansa da idem i Tim putem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na Ibarsku:

Ides do Kraljeva (Ljig, Cacak, Mrcajevci). Imas skretanje za KV, ulazis u grad. Pitaj negde kako do mosta preko Ibra. Predjes most, ides levo. To je put za banju. Posle 30km ti je skretanje. Prepotucujem navigaciju od ulaska u Kraljevo. Srecan put!

Do Kraljeva ima oko 150+ km

Edited by saleZunto10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok...imam navi,ali opet pitam,jer ne bi se bas oslonio na navigaciju.

U principu se ulazi u Kraljevo...

Hvala Sale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale...jel skretanje za Kraljevo pre kruznog toka ili mora da se ide do kruznog toka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ces preko Kv, onda cim prodjes Luk oilovu pumpu sa desne strane (kad se spustis sa mosta iz pravca Cacka) skrenes levo, vozis pravo i prelazis prugu. Nailazis na semafor i tu skreces levo i ulazis u grad, groblje ti je sa leve strane. Ides pravo i na trecem semaforu skreces desno ( velika raskrsnica, imas skretanje desno i nastavak polu levo). Nastavljas pravo, stizes na most preko Ibra i tu skreces levo. Nastavljas pravo samo i to ti je put za Krusevac i Vb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale...jel skretanje za Kraljevo pre kruznog toka ili mora da se ide do kruznog toka?

 

Ne znam tačno na koji kružni tok misliš, jedini na tom putu je u Čačku. Daklem:

 

- Ideš Ibarskom do Čačka, na kružnom toku nastavljaš pravo, ka Mrčajevcima, Kragujevcu, Kraljevu, Novom Pazaru itd...

- Na izlazu iz Mrčajevaca imaš raskrsnicu, levo Kragujevac, pravo Kraljevo. Posle nekih 30-ak km i nekoliko sela, silaziš sa nekog mosta, sa leve i desne strane su lukoil pumpe, desno je takođe i Tempo. Prođeš te pumpe i prvo skretanje levo je ulazak u Kraljevo, pravo se nastavlja za Novi Pazar.

https://www.google.rs/maps/@43.737478,20.669765,3a,75y,123.73h,75.84t/data=!3m4!1e1!3m2!1s-kk869MB_rwUauAB_XrC1g!2e0

 

Silaziš u grad, prelaziš prugu, ideš do semafora, onda levo i po uputstvima koja je dao MS PK.

Semafor na ulasku u grad, gde ides levo:

https://www.google.rs/maps/@43.728647,20.681507,3a,75y,150.27h,76.65t/data=!3m4!1e1!3m2!1sIBD1HV13vTmjewXGQ8Rc8Q!2e0

posle skretanja ideš pored groblja

https://www.google.rs/maps/@43.728205,20.682676,3a,75y,102.82h,89.51t/data=!3m4!1e1!3m2!1sdkAc7kb_Aq6fN-JainfU4A!2e0

zatim, autobuske...

https://www.google.rs/maps/@43.728047,20.689077,3a,75y,85.84h,71.78t/data=!3m4!1e1!3m2!1sSGo8BTTiQ93bsnE6J1Uo3A!2e0

zeleznicke...

https://www.google.rs/maps/@43.727415,20.691588,3a,75y,85.84h,71.78t/data=!3m4!1e1!3m2!1st1abUbG4DpGIGxTLIuG6bw!2e0

ovde skreces desno i izbijas na most:

https://www.google.rs/maps/@43.725533,20.695654,3a,75y,95.08h,70.36t/data=!3m4!1e1!3m2!1si7qIjHQmF7KX7K_CuY7DIA!2e0

Edited by saleZunto10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja magistralu izbegavam zbog šlepera, nemogućnosti preticanja, idiota koji koče na svakoj i najblažoj krivini.

A ja magistralu obozavam zbog preticanja, krivina, slepera, sibanja ovih koji koce na svakoj krivini :D .

 Covek je verovatno vec stigao, al i od mene + za magistralu zbog preticanja i zanimljivijeg puta :D , a - za autoput i monotonu voznju :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uvek pre Kv svratim u Mrcajevce tako da uvek idem preko Mladenovca i Topole, put nije toliko strasan, ali je meni obavezan zbog Topole i krivina, tu sebi dam oduska :D

Opet kazem, meni je npr bitnije da ja licno uzivam u voznji, auto put smara previse a u svakom slucaju se stize za nekih 2h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi...sad se vratih...

Isao magistralom...put je dobar, bilo guzve kada sam isao...ali kada sam se vracao,muski sam ga peglao.

Hvala svima na detaljnim objasnjenjima.

Sutra cu malo detaljnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guzva je petkom, standardno, milina za preticanja :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Ivane,jeste...milina,ali ima milicije mnogo. Radari samo prste...

Inace,Beli stilo me pratio jedno odredjeno vreme a onda je odustao

Inace,kad sam vec tamo 66d9313911de52a4d72f9885bdee3e3a.jpg

Vreme je bilo ekstra,tamo je moglo da se seta u majci...dok je u Bg padala kisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uvek idem na Mladenovac, Topola, Kragujevac, UGLJAREVO, Banja. Namerno sam ga napisao velikim slovima jer cini mi se da niko nije pominjao taj put, izvinjavam se Sikteru ako sam promasio njegov post jer znam da on koristi taj pravac... 175 km mi je od zgrade do kuce u banji. Inace ja sam iz banje, moji tamo zive.

Put je bre krajnje jednostavan, u delu oko Mladenovca do Topole je losiji asfalt, ostalo je sve ok, nema guzve, nema policije, ima krivina za osmeh na licu... Od Malog Pozarevca se bukvalo, ali bukvalno ide samo pravo,glavnim putem, pravcem, sve do malo ispred Kraljeva gde ja skrenem ka Ugljarevu i onda odlicnim asfaltom idem do skretanja desno za banju. Sikter tu tera pravo :) Predje se Morava, izlazi se na magistralu ali bukvalno ispred banje

Jednom prilikom sam stigao iz dvorista do bubanj potoka za 1h 45 min uz veliki rizik za oduzimanje dozvole.

 

Banja je lepa leti, kada je guzva, filmski festival, karneval, love fest...

 

IMG_20140809_223201.jpg IMG_20140809_235506.jpg 

 

Preporucujem Etno Kucu, kod pijace, svi znaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pričali smo o tom putu, samo nismo pominjali Ugljarevo, nego samo da se u Vitanovcu skreće i ide preko sela dok Morava dolazi sa desne strane.. Inače i ja skrećem isto gde i ti, ne produžujem pravo, jer je lošiji put.. Generalno, tvoja maršuta je baš za uživanje u vožnji, ima lepih pejsaža, krivina, pravaca, i generalno je solidan put. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...