Jump to content
FAS Goran
Sale2810

Beograd - Vrnjačka Banja

Recommended Posts

Pozdrav drugari...
Idem u Petak u V.Banju...jel isao neko skoro ka tamo? Ja nisam do sada imao prilike da idem tamo.
Pa ako moze mala pomoc,kako i kuda do tamo?
Hvala Unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta te zanima? Pici auto putem do Pojata, tu se iskljuci za Krusevac i samo pravo. Kad dodjes na skretanje za Ks ne skreces nego vatas tranzit za Kraljevo ( samo pravo). Kad prodjes Trstenik imas veliku tablu za Vb, tu skreces levo i za 2km si uso u banju. Kad se iskljucis sa a.puta samo strogo pazi na ogranicenja, inace put je odlican i brz. Od Pojata imas 40-ak km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je objasnio Mića. Auto putem pa se isključiš na skretanju za Kruševac i samo ideš pravo, ne možeš omašiti. Prvo ćeš proći kroz Ćićevac i onda posle nekih 15-ak km dolaziš do prvog kružnog toka. Tu nastaviš pravo, pa ćeš imati još 2 kružna toka na kojima isto nastavljaš pravo i onda posle nekih 20-ak km bude skretanje za Trstenik desno, ti opet nastaviš pravo ka Kraljevu. Kad i to prođeš posle 10-ak km videćeš tablu na kojoj stoji Vrnjačka Banja levo, Kraljevo pravo, ti naravno skreneš levo ka banji i odatle imas 2-3 km do centralnog parkinga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto Mica i Axic rekose mozes na Pojate, a mozes i na Batocinu preko Kragujevca, Kinica, Mrcajevaca, Kraljeva do Vrnj. Banje.

A mozes Batocina, Kragujevac, pa kad se spustis niz ono brdo Vuckovica na izlazu iz Kg-a kod motela "Euro Gaj" levo na Gruzu, Belosavu, Vitkovac, Cukojevac, Stubal, Ugljarevo pa na izlazu iz Ugljareva desno, postoji tabla ne mozes da pogresis.

A mozes i na Mladenovac pa Kragujevac pa od Euro Gaja ili levo na Gruzu ili desno (pravo) na Knic.

Ala sam ga objasnio kao Google maps.

Edited by paun ts

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo me,ja zakucao malo popodne...sad se probudih.

Hvala vam ljudi,znaci auto put najbolja opcija.

Imam navigaciju,ali mislim da je bolje da se malo raspitam i da opet imam predstavu gde i kako nego da se sto posto oslonim na navi...

Koliko ima km od prilike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih oko 240 - 250. Od toga jedno 170-ak imaš auto put, ostalo put na kojem možeš voziti 60-80.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda mu to dodje malo dalje nego kada bi isao magistralom... Nesto sam gledao na netu...

Kada se ide magistralom, ima oko 200km...bar tako tamo pise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja cu da idem auto putem...jer verovatno se brze stigne...a vreme je novac

Salim se...

I ja sam pre za tu variantu...nego da idem na ovu stranu...plasim se puta kakav je. Prvi put idem tamo,pa moram lepo da se raspitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja magistralu izbegavam zbog radara, šlepera, nemogućnosti preticanja, idiota koji koče na svakoj i najblažoj krivini.  Što se tiče vremena meni treba oko 2 sata iz Bg do Kruševca, auto putem vozim 110-120 km/h većinu vremena. E sad ti računaj da ne ulaziš u grad tako da oko 2 i po sata će ti trebati do Vr. Banje. :) Put je odličan, nema rupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala kolega,ti mi je jako bitno... Da je put dobar...

Sta znam...meni je neki prosek na auto outu 120-130,mozda nekada i brze...

Tako da ispada bilo koja druga opcija sem auto puta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim i drugi put. :cheers: Lepo se provedi i ako imaš vremena preporučujem posetu etno kući Gočko. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imam,onako...hteo sam da pitam gde bi mogao da odem,da vidim nesto a i da se lepo pojede

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja ubacim koju :) Imam određene potrebe da idem redovno u VB :D i idem bar jednom mesečno ;) 

 

Postoje četiri glavna pravca sa nekim "podpravcima". 

 

1) Ibarska - ovo mi nikada neće biti jasno zašto neko ide ovuda ali eto idu ljudi... valjda zbog putarine :) 

 

2) Autoput do Topole, pa onda magistralom preko Kragujevca ka Kraljevu. Ovim putem ljudi uglavnom idu da uštede na putarini, a i najkraći je put. Mislim da ima oko 180km u jednom pravcu. Ja ga lično ne volim, išao sam jednom, put nije bio nekog sjajnog kvaliteta, platio sam kaznu na najretardiranijem mestu tako da me izašla skuplja Dara nego mera, ali eto... U zavisnosti u koje doba dana ideš putovanje je od 2:15-3 sata. 

 

3) Autoput do Batočine pa preko Kragujevca ka Kraljevu. Ovo je put koji je prema mom mišljenju najoptimalniji. Dužina je 200km, posle autoputa je sasvim korektan put, nema mnogo naselja pa se može normalno i voziti. Ima jedno mesto malo pre Kraljeva - Vitanovac, tu se može skrenuto levo pa ići preko Stubala do Vrnjaca i izbijaš baš kod skretanja za VB. Na mapi to možda deluje kao loš put, ali osim toga što je malo uži ti nema nikakvog problerma. Može se normalno voziti, uglavnom nema policije, a i kraće je nekih 10ak km. Ako ti je to komplikovano, onda normalno u Vitanovcu produžiš samo pravo i u Ratini ideš levo (imaš putokaze ne možeš promašiti) i to je to. Vreme stizanja je 2-2:30 sati. 

 

4) Autoput do Pojata pa pored Kruševca. Ovaj put takođe ne razumem zašto bi neko išao. Dužina je oko 250km (dakle duže za 50km nego put pod 3), putarina je dosta skuplja nego do Batočine, a i vreme stizanja nije ništa kraće 2:15-2:30. 

 

 

Meni generalno u odabiru puta ne igra ulogu ni ušteda na putarini ni uštade na gorivu... interesuje me samo jednostavnost i brzina putovanja. Put 1. mi ne pada na pamet, put 2. je ok za maksimalnu uštedu, put 3. mi je optimalan, a put 4. ne znam ni ja šta je... jedino ako voziš 200km/h na autoputu pa dobiješ tu nešto na vremenu, ali je i dalje 50km duže. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala Dovla...to je to...to mi treba. Definitivno put pod brojem 3.

Sutra idem pa javljam utiske.

Meni je bitno u principu da se sto brze stigne i naravno da je put ok.

Putarine i gorivo mi nisu presedni.

Hvala vam ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(EDIT: ispisah pre ovog Dovlinog posta, a nisam postovao, pa neka stoji i ovo... A apsolutno se slazemo za optimalnu rutu ;) )

 

Pa svaka od gore pomenutih ruta se razlikuje za oko 30-40 km, a vremenski skoro pa isto. U principu zavisi sta volis, je recimo mrzim autoput :) . Kao sto kolege rekose, svodi se uglavnom na 3 varijante.

Najopustenija opcija ti je autoputem do Pojata, pa magistralom do Banje. Oko 240 km, nesto visa putarina, dosadno, a meni se deo od Krusevca do Trstenika uvek nesto oduzi jer je monoton put.

Varijanta kojom ja putujem ako idem na tu stranu je autoputem do Batocine, pa na Kragujevac i Vitanovac. To je oko 200 km, solidan i interesantan put. E sad bih iskoristio priliku i pitao kolegu koj je vise upucen od mene posto nisam prolazio neko vreme tuda:

a mozes i na Batocinu preko Kragujevca, Kinica, Mrcajevaca, Kraljeva do Vrnj. Banje.

Cemu ruta preko Knica, Mrcajevaca i Kraljeva i pravljenje potkovice? Nesto nije u redu sa putem preko Vitanovca ili ... ? Cisto da znam ako krenem skorije na tu stranu.

 

Treca varijanta je autoputem do Malog Pozarevca, pa Mladenovac, Topola, Kragujevac i dalje isto... Putarina je citavih 90 din, ali je put od Mladenovca do Topole blagi uzas (ponekad idem tuda ka Zapadnoj Srbiji ako je guzva, kao alternativa preopterecenoj Ibarskoj magistrali). Cini mi se da do Banje ovom rutom ima oko 170-180 km.

 

Ja magistralu izbegavam zbog šlepera, nemogućnosti preticanja, idiota koji koče na svakoj i najblažoj krivini.

A ja magistralu obozavam zbog preticanja, krivina, slepera, sibanja ovih koji koce na svakoj krivini :D .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Put kojim ja idem u Ts, prolazi pored Banje i odlican je. Mozda najjednostavniji put bg-batocina-kragujevac-vitanovac-banja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...