Jump to content
FAS Goran
Brdja

Fiat 500L - nastavak za sipanje dizela

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Na jednoj pumpi je pumper zaboravio da mi vrati nastavak za točenje dizel goriva. U 500L ulazi samo debela točilica.

Dešavalo mi se da na mnogim pumpama nemaju ovaj nastavak, pa ne mogu da mi natoče Euro dizel (običan). Za ove nove, skuplje, sa aditivima je pumpa sa debelom točilicom, ali njega neću da trošim :)

 

Da li negde može da se kupi ovaj nastavak? I gde?

 

Hvala unapred za odgovore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stojanov sigurno nema, kod njih sam proverio. Probaću i kod ostalih.

Da li neko zna kako ovo da nađem na Netu? Ja nisam uspeo da pronađem nešto što mi liči na moj stari...

Edited by Brdja

Share this post


Link to post
Share on other sites

O kakavom nastavku pričaš?

Vozim dizela i sipao sam i jeftiniji i skuplji bez ikakvog nastavka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U rezervnom točku je, uz ostali alat, došao i taj neki nastavak. Kao plastični levak. Nešto kao na ovoj slici:
 

cxcv703.jpg
 
Žuti pištolj iz ove pumpe, recimo, ne bi ušao u 500L, a verujem da bi crni mogao:
 
cxcv704.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom sipam aditivirani na MOL-u, a kad moram sipam bilo šta sa MOL-a ili OMV-a i nikada mi nije trebao nastavak, čak ni na nekoj raspaloj pumpi kod Skoplja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada kažeš debela točilica, na šta misliš?

Ako misliš na vrh točilice nelogično mi je da ti tanka ne ulazi a debela ulazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, vrh pištolja (točilice).

Ulaz rezervoara ima neki patent i metalnim mehanizmom je zatvoren. Kada se "priđe" debelom točilicom, taj mehanizam se otvara. Tankom možeš da guraš koliko hoćeš, neće se otvoriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakav mehanizam nego ima oprugu koja pritiska klapnu.

Prstom možeš da je gurneš, al pazi da ti ne uhvati prst.

Sigurno može da uđe tanji pištolj, samo treba malo prakse.

 

Ja bih poludeo da svaki put vadim iz gepeka taj nastavak i da ga vraćam, a on još i smrdi na naftu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isto dobio taj plasticni nastavak, na dosta pumpi mi traze to da bi mi tocili, mada na nekim moze i bez toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš gledam jutros kada sam sipao na Mol-u. Pištolj za obični ED i za EVO dizel je iste debljine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno će u nekom trenutku sve biti izjednačeno (po nekom već standardu, verujem).

Do tada ili imaš nastavak ili pumpa ima nastavak ili sipaš skuplji, aditivizirani dizel :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

te debljine su valjda imali razlike benzin i dizel ali zasto dva dizela imaju drugacije ne znam....znam da na nekim pumpama postoje brzi pistolji za kamiondzije i kod njih je veci promer......ne mislim na vozace

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi 500L-ovi imaju isti taj "capless gas tank", ali levak iz pomoćnog točka nije potreban čak ni u slučaju tanjih promera završne cevi točilice. Jednostavno gurneš vrhom pištolja-točilice u gornji deo otvora rezervoara, i otvoriće se. Taj levak jedino koristiš kad želiš da npr. sipaš naftu iz kante, kod kuće.

 

Ja sam levak za ovo vreme samo jednom koristio -- kada sam sipao fuel injector cleaner iz flašice u kojoj dolazi. Ali jasno, ne zbog toga što nisam mogao da otvorim poklopac, već da bi ga nešto držalo da se ne zatvori dok sipam.

Edited by Deda Jung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaću sledeći put kada budem sipao da li može tankom točilicom da se sipa. Javim ovde rezultate :)

Edited by Brdja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam uspeo. Neće tanka točilica u 500Lovu rupu.

Čak i pumper kaže: "čekaj, gde guraš, nema šanse bez levka".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mora da moze, samo polugicu pomeri, pre ce da bude deblji ulozak, kao sto je na d2 bio, da ne moze da udje. Na ED i BMB je tanji ulozak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo bi to bilo genijalno rešenje da svaki put kada sipaš gorivo moraš vaditi nastavak?? Kao što deda reče to je za kantu. Hoće nekad teže da ide al to nije razlog za nastavak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje sipam bez nastavka -- Mol, NIS, OMV, Eko, Knez Petrol, Makpetrol (Makedonija), RT Petrol (Makedonija), Zlatni timok (Svrljig), Daki Petrol i neke pumpe po Grčkoj. Uvek bez nastavka. Jedino da ne vozimo isti auto. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...