Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
boxter_floyd12

Fiat Punto 1.3 MJet - naknadna ugradnja ''coming home'' modula

Recommended Posts

Fiat punto classic 1.3mjet
 
Kao sto naslov teme kaze kupio sam coming home modul i imam problema oko povezivanja.
 
Coming home modul sluzi da nakon sto se auto zakljuca daljincem (ili otkljuca) svetla upale na nekoliko sekundi ( ovaj modul ima trimer i podesavanje je od 15 do 45sek). U Puntu imam alarm sa centralnim zakljucavanjem (fabricka centralna) i modul sa auto alarmom koji su mi oni ugradili kada sam kupio auto i ne znam koja je marka.

Alarm:
 
cxcv725.jpg
 
Coming home modul:
 
cxcv726.jpg
 
Sve sam povezao prema semi ( B)

Stim sto na alarmu nemam +12 i -12 central locking pulse nego imam napon od 2,9V taj puls za zakljucavanje i otkljucavanje (na alarmu zeleno crvena ,zeleno zuta i plavo crvena, plavo zuta) gde dve plave zakljucavaju a dve zelene otkljucavaju (ili obrnuto ne secam se).
Na njih sam vezao braon i plave zice sa modula. Plave na minus a braon na plus. Narandzastu i zutu ne korsitim po semi ( B). A koristim narandzasto crnu i zuto crnu koje su +12V i sluze kao izlaz. Njih sam vezao direktno ispod haube na + od maglenke stim sto za maglenke imam samo jednu zicu koji pali i jednu i drugu maglenku pa sam na nju vezao narandzasto crnu.

 

Problem je u tome kad sve tako povezem maglenke rade konstatno bez obzira da li ja zakljucam ili otkljucam auto.

Predpostavljam da to ima veze sa tim sto nemam tih 12V + i - puls od centralne brave, ali u upustvu pise da moze da se veze i na vrata (kada se otvore ili zatvore da on upali) to nisam probao jer predpostavljam da treba da rasturim pola auta.

 

Moje pitanje je da li neko ima resenje za ovaj problem i kako bi to mogao da uradim. Hvala unapred. 
 Malo bolja slika seme: 
 
cxcv727.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde sam pogresio u objasnjavanju problema. Ja imam tu funkciju o kojoj ti pricas a to mi pali kratka svetla.

Kupio sam modul koji vrsi tu funkciju na daljinsko otkljucavanje i zakljucavanje i hocu kad otkljucam da mi se maglenke upale na odredjeno vreme i isto to kad zakljucam auto. Zelim takvu funkciju a ne blicanje. To je funkcija ovog modula sto sam kupio ali imam problem sa povezivanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...