Jump to content
FAS Goran
77mario

Fiat Nuova Croma MJet 150 - trokira (čuka)

Recommended Posts

Imam cromu 2010.g. 150 ks. Imam ju 5 mjeseci. Do sada sve super. No jučer upalim auto, inace čekam da se lampice ugase, ovaj put ne znam iz kojeg razloga nisam nego ga odmah upalim. Te krenem i počne auto trokirati, zacukuvati. I tako nekih 5-6 sec i poslije ok. Ali primjetih da na niskim okretajima 1000 -1500/1600 okretaja zatrokira. Kad ga dignem na okretajima ide super, kako i treba. Ima li tko kakvo mišljenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje neko razmišljanje a u opšte ne mora da znači priseti se kada si i gde sipao gorivo da nema slučajno vode, nešta me navodi na razmišljanje gorivo & vazduh u sistemu i sl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao prije 15 dana pun tank. Danas mi se upalila rezerva i natočio. Znaci ne pokazuje mi nikakvu grešku, sve se lampice pogase. Normalno upali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešta me podseća na gorivo ali ne mora da znači, sad ne znam ima li ona senzor za prisustvo vode u gorivu, sad ako ga ima trebao bi da registruje vodu. Ima tu još stručnijih članova od mene javiće se još neko 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda se jos netko bude javio. Prošli put sam točio prije 2-3 tjedna pa nije cukalo do sada. Mozda je sada došlo gorivo na min pa je voda došla do izražaja. Ako je uopće ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam se išao voziti, i lagano trokira do nekih 1800 o/min. Poslije vuče normalno. Sad sam stavio tabletu za gorivo i točio još goriva pa ćemo vidjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tableta koja se ubaci prije točenja. Kao pospješuje rad, cisti dizne, štedi gorivo itd.

Sta mi savjetujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao da se jače čuje neki zvuk Zvuk kao kad skineš zračni filter a auto radi. Tesko mi to opisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene podseća na dizne. A čuje li se neki izražajniji zvuk iz motora u momentu kada zatrokira, kao da nešto štekne? U svakom slučaju, treba na dijagnostiku povezati, pa videti pritisak goriva i kakve vrednosti su na diznama... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sad toliko lagano trokiranje da ga gotovo ne osjetiš. Tek kad ga opteretiš motor, recimo prebaciš iz 1. u 2. brzinu i na 1000 o/ min stisneš jače gas. I onda lagano osjetiš. I kad dodje na 2000 o/ min povuče ko lud.

Evo čekam poziv kad mogu na dijagnostiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se malo umesam.

Taj motor ima one zloglasne klapne u usisu.

Meni to lici na njih,one su bas losa stvar kod tog motora.

Ne bih da te mracim,ali kreni od najprostijeg pa idi dalje.

I jos jedno pitanje,izbacuje li ikakvu gresku,makar neku privremenu dok se ne smiri auto?

Reci mi i ovo,ako nabodes pun gas,ima li trzanja dok povlaci?

Probaces da ides malom brzinom,recimo 50 u 4-5 brzini prenosa i nabodi PUN gas i drzi!

Vrlo je moguce da ce neravnomerno puniti tj ubrzavati sa nekim zastojima.

 

I ima jos jedan elektronski deo ne mogu da se setim kako se zove,regulise svasta nesto,trebalo bi da je trouglastog oblika(u nekim slucajevima i kockast zavisi kako na kom motoru) i onda on krene da crkava.Nalazi se sa strane na motoru blize akumulatoru.

On je kod nas oko 150 evra.

Edited by asterix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo na niskim okretajima zatrokira ali to se jedva osjeti. Recimo tako kad vozim u 4. Brzini 50 na sat i dam pun gas. Onda malo zatrokira dok ne dodje na 1800 o/min. Ali to se trokiranje jedva osjeti. Ali mi smeta. I onda povuče kao lud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda malo glupe pitanje. Moze li filter zraka utjecati na trokiranje? Pošto je 9000 km prošlo od servisa?

 

Asterix sad sam išao sa posla i napravio kako si rekao, 50 na sat 4. Brzina i gas do poda. I zatrokira. I onda krene kao lud. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda malo glupe pitanje. Moze li filter zraka utjecati na trokiranje? Pošto je 9000 km prošlo od servisa?

 

Teško da može na taj način da utiče. 

 

Pravo zbori asterix, niko da pomene usisnu granu. Kakva ti je potrošnja goriva? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...