Jump to content
FAS Goran
markoobr

Grande Punto 1.2 Radio se ne gasi kada ugasim auto

Recommended Posts

Cao drugari, imam jedan problem. Kada ugasim auto, radio mi ostaje i dalje upaljen i moram rucno da ga ugasim na kruzic, to se isto desava i kada palim auto, onda moram i rucno da ga upalim. Da li mozete da mi kazete kako da kada upalim auto, da se upali radio, i kada ugasim auto da se i radio sam ugasi? :D Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš na njemu da podesiš hoćeš da ti se gasi čim prekineš kontakt ili posle 20 minuta. Nemoj da brineš, nikako ne može da ostane uključen i istroši akumulator! :smoke:

 

Imaš ovde negde na forumu celo uputstvo za radio na GP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da malo detaljnije objasni ovo oko gasenja radia? Pokusao sam sa iskljucivanjem opcije 20min gasenja, skidao klemu, isao na restore setings al' se prokletinja uvek ugasi posle 20min. Moram rucno i da ga palim, ne reaguje na kljuc. Bas iritira:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na Bravu je tako. Mislim da je to fabricka zastita kada je auto ugasen da zastiti akumulator od vucenja struje (opravdano i ok). Znam da ima opcija za automatsko startovanje radia kada se da kontakt/upali auto, ali ne verujem da ima da se rucno podesi da se ne gasi posle 20min kada je auto ugasen.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pored gasenja na 20 min, ne rade ni komande sa volana, ne radi ispis podataka sa radija na tabli ispred vozaca, podesavanje iluminacije i sl... Onda sigurno radio nije povezan na CAN magistrale, tj. nema komunikacije sa BodyComp-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam klot verziju, nemam ni komande na tabli niti ispisuje podatke sa radia:lol: Koliko je komplikovano, jel mogu  u kucnoj radinosti ili da vozim kod elektricara? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane pa ako mu nema komunikaciju sa body zar onda ne bi trebalo  da radio traži kod? 

Radio  kao normalno radi  samo što se automatski  isključuje?  Ništa se tu bez diagnostike ne može mada ne isključujem i da je netko pre nešto pokušavao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Zvezdo said:

Ivane pa ako mu nema komunikaciju sa body zar onda ne bi trebalo  da radio traži kod? 

Radio  kao normalno radi  samo što se automatski  isključuje?

Koliko sam ja cackao, kada je uredjaj na CAN magistrali i ima mogucnost komunikacije sa BodyComp-om, tek onda trazi Code?

Ovako se ponasa kao da radio ne vidi da je dat kontakt i gasi se posle 20 min.

Moguce da nema fizicke komunikacije - pogotovo ako je klot oprema, pisali su ljudi za vise modela, moguce je da CAN A i CAN B magistrale uopste ne postoje u ISO A dzeku radija. Skoro je bas covek za Bravo postavljao identicno pitanje, hteo je da aftermarket radio zameni fabrickim, identicna problematika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...