Jump to content
FAS Goran
igor0511

Kodi / XBMC player / Android TV Box

Recommended Posts

I još instaliraš Kodi player i koristiš telefon kao daljinski :)

 

 

Edited by neshaoct
update teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma smara me da ga prenosim, povezujem, ustajem kad hoću da pauziram... A i sad imam rupu u polici kad sam izvadio ovaj neispravan player :D

 

Jedino ovo :up:  što Igor kaže :)

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ti je ultra jednostavno namestiti.

 

Skineš Kodi i instaliraš na latp top i Yatse na telefon.

Samo u podešavanjima uključiš virtual server na Kodiju i Yatse se sam preko wi-fi-ja konektuje na njega i imaš daljinski.

 

Ja sam podesio da preko telefona stavim i koje filmove da mi skine sa torenta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ti je ultra jednostavno namestiti.

 

Skineš Kodi i instaliraš na latp top i Yatse na telefon.

Samo u podešavanjima uključiš virtual server na Kodiju i Yatse se sam preko wi-fi-ja konektuje na njega i imaš daljinski.

blink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igor ce sve to da ti namesti a ja cu te snabdevati sa filmovima imam ogromnu kolekciju...

A ti ako nas se jednog dana(znas ti kog) setis-setis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde jednostavnije :)

 

  1. Ovo instaliraš na kompjurter http://kodi.tv/download/
  2. Ovo na telefon https://play.google.com/store/apps/details?id=org.leetzone.android.yatsewidgetfree&hl=en
  3. Povežeš telefon na kućni wi-fi ( i lap top je na njemu)
  4. Upališ Kodi i ideš na System->Settings->Services->RemoteControl i markiraš oba podešavanja
  5. ostaviš Kodi upaljen
  6. Upališ Yatse na telefonu i psutiš ga da sam nađe uređaj i poveže se.

Ako zapneš negde zovi :)

 

Dante ma šta da ima da pamti, lepo on nama dođe po 100e i svi srećni. Demencija je mnogo gadna stvar :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zezam se, ne možeš sa ovim da pogrešiš, a odlično radi. Čak ima i mogućnost da ugasiš lap top preko telefona kada sve ovo povežeš ili da staviš da se sam ugasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja volim da imam film na disku  i da ga vučem iz kućne mreže.

Dosta olakšava stvar, a i lakše ponesem kada mi zatreba za putovanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511

Aplikacije se gađaju po IP adresi pretpostavljam?

Nisam ovo koristio do sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.

 

Mada za Android ima neki XBMC Remote program u kome ručno unosiš IP adresu i port dok Yatse sam skenira mrežu i zbog toga ga ja preporučujem ljudima da se ne bi zezali sa portovima i adresama.

 

Probaj Kodi, odlična je stvar.

 

Sam ti skenira foldere i pravi listu filmova, nakon toga po naslovu klonira sa OMDB(IMDB open source verzija) podatke o filmovima tako da možeš da izabereš film po žanru, glumcima ili bilo čemu.

 

Takođe unosiš mu odakle da vuče titlove (podnapisi, tilovi,..) tako da može i sam da ih pronalazi.

 

A tek pulgin-ovi za Kodi su bolest. Youtube, Facebook, Browser,.. Vremenska prognoza, igrice,..sve što bi ikada poželeo za smart tv.

 

Najnovija stvar je Torrent streaming. Izabereš bilo koji film koji ti se gleda, on ga sam povlači sa torrenta i nađe ti titlove sam. Ja što više koristim ovaj player oduševljeniji sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko add on-ove za arenu sport? Sinoć sam se zezao, pola domaćih kanala radi, pola ne. Koristio sam onaj natkov add on, zatim Castaway i Croatia-on-Demand, zatim probao i p2p. Arenu Sport nigde ne nađoh da radi. Kao da su promenjene adrese. Sve čekam objaviće oni hrvati nešto u vezi kodija, natko konkretno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekoga zanima, na Castaway među Sports Live ima kanala koji prenose Arenu. Gledao ABA ligu u HD-u, stream sa Youtube-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja aba ligu u poslednje vreme gledam preko youtube, uvek ima neki stream za zvezdine tekme

Na kodi-ju sve redje pronalazim akktivne strimove za arenasport.

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA imam "smart" tv sa opcijom da izlazim na internet ali to nikada nisam koristio. Recimo, nekad, nešto sa telefona, prebacim na TV, a čak ne znam tačno ni kako to funkcioniše, ali radi :)

 

Ali, još jedan uređaj, nema šanse da instaliram i ovako imam trip da svetlim u mraku :( sve je wi fi, blu tut ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda i ne pomišljaj 5G

Uzgred, taj stručnjak što predlaže android boks za 20-30€ i pogotovo čipset S905w se razume u materiju ko Marica u kriv ..... Dotični čipset se izbegava u širokom luku i smatra se za najlošiji Amlogic čipset. Može da prođe jedino kod TV uređaja sa 720p rezolucijom.

Za sva pitanja na ovu temu sam tu da pomognem, slobodno pitajte na PP.

Uzgred, daleko sam aktivniji na Benčmark forumu ( isti nik) i odlično sam upućen u ovu temu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...