Jump to content
FAS Goran
vicent

Punto 1.9 JTD-R (Vicent)

Recommended Posts

U pravu si, treba da vrišti, urla, reži, nebitno je što ne ide. Zapravo ide, ali iza !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj malo da osvežimo temu i da častimo auto. Iskrsle "Novitec" zadnje opruge, za simboličnu cenu. U kombinaciji sa KYB "Sport" amortizerima i "Eibach" oprugama napred, ova moja "freza" bi trebala da se ponaša kao pegla po krivinama, a pri tom i da se malo spusti. Sutra, posle radnog vremena idemo na Avalu, da merimo vreme, podnožje-vrh, vrh- podnožje.

 

DSC_3395_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa, pa imaš i freze dizel. Npr "Goldini", ne moš da je zadržiš u rukama, ide k*o besno. Ali ne bunim se i ako je traktor, bitno je da leti i leži k*o pegla. Nisam pristalica toga da ide, a uvija se kao jegulja. Sve mora da bude usklađeno, motor, ležanje, kočnice.

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zameram, još si mlad. Imao deda pre 25 god, stvarno ide kao šašavo, više puta sam bio na granici prevrtanja (s prikolicom naravno). Pazi kad je imala kardan za prikolicu, AWD bajo moj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zlo jedno. A kad freziraš (kao da ponognem dedi), ako se zezneš, pa daš malo veći gas, ne mož da je stigneš, trčim za njom, a ona ode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada kažeš za uvijanje auta. Moja Corsa kada je digneš na dizalicu ne mogu vrata da se otvore. Sva se gibala jadna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao svaka Zastava ili Yugo. Ako je na dizalici, zaboravi ulazak kroz vrata, mož samo kroz prozor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što je najgore samo je jedna sajtna bila načeta ali ništa strašno.

Prilično zdrava je bila, za Opela tog godišta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Novitec" opruge skinute i prodate. Nije mi se svidelo što se auto mnogo spustio, bio je užasno tvrd, ležao kao pegla, ali ispadale plombe iz zuba. Nabavljene "Eibach" opruge, tako da sam sad kompletirao prednje i zadnje, visina tačno kako mislim da treba i u kombinaciji sa "KYB sport trim", to zaista deluje stabilno i ubedljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da se proba po naselju da vidimo jel bolje od proslog puta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć ulazim kod prijateljice u dvorište, znam da je posle ivičnjaka rupa u trotoaru. Ali ne znam da se još više produbila . Toliko sam aknuo donjim delom auta da mi nije bilo dobro ! Epilog, otkinut brezon donjeg nosača motora (reketa).  Nađem po mraku otkinut brezon, vozio polako, nežno do kuće i jutros kod drugara da saniramo štetu, kad ono nema čaure koja popunjava razliku između brezona i nosača.  Deo brezona iz mosta smo odsekli, našli drugi brezon, ali daleko deblji, (fabrički je M12 a novi M20) pasuje kroz rupu nosača fest. Isti zavarimo za most, namontiramo reket, probamo auto i iznenadim se. 

Nema više vibracija kada se potopi gas iz niskih obrtaja (navodno nus-pojava čip tuninga), auto zategnut k*o praćka, trenutno i glatko ubrzava i isto tako koči motorom. 

Punto se mnogo lepše ponaša u vožnji, reakcije na gas su trenutne, ne mogu da verujem da je fabrički brezon sa čaurom uzrokovao podrhtavanje  i oscilacije .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uvek se isplati, samo ovog puta sam se baš iznervirao, *bem ti nizak auto . U sekundi sam pomislio kako će sledeći auto da bude neki džip, neka divokoza. 

Na kraju se isplatilo !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...