Jump to content
FAS Goran
vicent

Punto 1.9 JTD-R (Vicent)

Recommended Posts

Danas nabavih KYB Excel-G zadnje amortizere, skoro nove, za neke male pare. Sledi ugradnja, testiranje, pa javljam kako se ponašaju.

 

d23809ac05ae_800x600.jpg8edf18ed9496_800x600.jpg

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba 3000 din. Najbolja kupovina je kad natrčiš, neobavezno. Lik tražio 30 eur, kupio ih prošle godine (ima račun),vozi ženu i klinca pozadi, kaže, tvrd auto.

Ja već duže vreme tražim nešto što bi smirilo Puntu dupe, u krivinama i većim brzinama, mislim da sam našao prave amorte !

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako mu dodje 30 eura = 3000 din .Tako meni kolega nudio distancere za 50 eura,ja mu kazem pa to je 5000 din,kad on poce da skace i da se buni,u fazonu da nisam normalan.Nisam ih ni kupio,radio sam trap i menjao solje amortizera,to mi bilo prece nego oni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam dobro prošao, jedan amortizer je plaćen 43 eur., a prešli su par hiljada km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosao si extra sa cenom,jbg to je najbolje kada izleti nesto dobro a jeftino. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba biti uporan i ne žuriti. Klinac za svog Pola 1.4 uzeo na Limundu FK set, amortizeri i opruge, za 30eur + 600din poštarina. Kad smo namontirali, Polo zakucan za zemlju, leži k'o pegla, al razbija kamen u bubregu!

Da smo menjali zadnje (koji su procurili), skuplje bi nas izašlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam namontirao KYB. Prvo što sam primetio, prilikom skidanja "starih" je da su i oni gasni ali sa 30-ak % manjom silom špilovanja, i da su 15mm duži .

Punto je, trenutno, malo višlji nego što je bio, ali Mislim da će da legne, a i kraći su amorti tih 15mm.

U vožnji auto tvrđi poprilično, a naginjanje u naglim promenama pravca i brzim krivinama minimalno. Takođe i pri oštrim kočenjima nema više izdizanja zadnjeg kraja. Biće to dobro !

Share this post


Link to post
Share on other sites

KYB Excel G, leže nenormalno, jesu malo tvrđi, ali vrede svaki dinar. Testirao na Avali, u svakoj krivini 10 - 15 kmh prolazim brže. Naginjanje auta je ružna prošlost, a auto u krivini drži samo kvalitet guma ( fizika).

Ja prezadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolege. Meni se uvek sviđalo da auto ne bude previše upadljiv,a da bude moćan !

 

Ovo je snimak od Bubanj Potoka,uzbrdo (bilo je saobraćaja,pa su me kočili),u V brz., a na pravcu kod Laste pun gas do isključenja za Ustaničku!

 

Ala ide kao mecava!!svaka ti dala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dok se naviknem na ovo sporo ubrzavanje procice jos godinu dana izgleda,ali dobro sto se mora nije tesko :)
posto vidim da znas dosta bas oko kola,imas neki savet za krckanje kad se otvaraju vrata i za jako slaba svetla,a zamenjeno sve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas temu oko krckanja vrata. Obicno je problem onaj granicnik sto ih drzi da se ne otvore celom duzinom. Ja sam na mom pubtu to resio zamenom srafa. Svetla su im generalno losija, mada sa fabrickim farovima su solidna. Verovatno su ti izgorele soljice unutar sociva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kolega MSPK je ranoranilac, svaka mu je k*a u Njegoša !

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas temu oko krckanja vrata. Obicno je problem onaj granicnik sto ih drzi da se ne otvore celom duzinom. Ja sam na mom pubtu to resio zamenom srafa. Svetla su im generalno losija, mada sa fabrickim farovima su solidna. Verovatno su ti izgorele soljice unutar sociva.

nasao sam temu,probacu sam da sredim,a svetla su bas losija i kad pada kisa nista ne vidim,ne znam sta cu da radim za to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su polovni farovi 40-50eur. Druga opcija su novi projektori, ali je to skuplja opcija. Meni su na belom Puntu farovi bili duplo slabiji nego na ovom. Probao sam razne sijalice (night braker, cool blue, + 30% light), na kraju xenone, i tek su oni da lineke rezultate, ono 20% bolje. Tek kad sam uzeo ovaj auto, provalio sam kako bi to trebalo da sija.

Kad izgore šolje, neće ti pomoći nikakve sijalice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi su najbolji, ali i najskuplji. Ako možeš, nađi neke polovne, al da valjaju. Ti si iz Pančeva, Omoljica ti nije daleko, kod Željka ima da biraš. Ako bi menjao projektore, imaš na forumu kolegu "Juhicu", koji to radi extra. Hteo sam da ti kažem da ne bacaš pare na razne sijalice, bacaš 10-15 eur, ili xenone (30-35eur da valjaju), problem je u projektorima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

KYB Excel G, leže nenormalno dobro, stvarno sam impresioniran. Jesu tvrđi u normalnoj vožnji, ali im sve opraštam zbog stabilnosti. Pre neki dan sam kružni tok Bogoslovija prošao sa 60-ak kmh, auto nije mrdnuo sa putanje. Ponašaju se dvojako, kad voziš normalno kao da su mekši, a kad napneš auto očvrsnu i zalepe točkove za podlogu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam se ja osećao kada sam zamenio amortizere :)

Mogu da zamislim šta bi bilo da sam stavio neke kvalitetnije kao ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...