Jump to content
FAS Goran
vicent

Punto 1.9 JTD-R (Vicent)

Recommended Posts

3 hours ago, vicent said:

Malo o potrošnji jer mnogi ne veruju. Svi km su Bg., relacije 90% Vukov spomenik- Miljakovac.

 

 

Screenshot_2017-01-30-20-04-15.png

Screenshot_2017-01-30-20-04-34.png

Dobro, ovo poslednje je kako je i predviđeno, a ostalo ... potrošnja zavisi od mnogo stvari. Recimo meni je za vikend oko litre manja jer tad radim noću. Ako imaš dosta dugih pravaca, to je simulacija vangradske potrošnje. Pretpostavljam da si skinuo katalizator, i to može da utiče, ma ima tu dosta stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, marko.jovanovic said:

Vicente, koja ti je prosečna brzina  po gradu?

Marko, prosečna brzina je od 21-25 kmh. Imam onih 3-4 km Rakovačkog puta, od Miloševog konaka do Miljakovca i to vadi prosek.

13 minutes ago, nesa 169 said:

Dobro, ovo poslednje je kako je i predviđeno, a ostalo ... potrošnja zavisi od mnogo stvari. Recimo meni je za vikend oko litre manja jer tad radim noću. Ako imaš dosta dugih pravaca, to je simulacija vangradske potrošnje. Pretpostavljam da si skinuo katalizator, i to može da utiče, ma ima tu dosta stvari.

 

To poslednje je zbog pretposlednjeg sipanja, gde je nafta bila do čepa a falilo je bar 6-7lit. Razlog mi nije poznat, verovatno je zamrzlo prelivno crevo. U skladu sa tim je i potrošnja (lažna) od 4,9 lit.

Kako god, prosek je oko 5,5 lit., znači litar manje od deklarisane. Naravno da uticaj na potrošnju imaju dekat, blindiran egr, remap i sitne modifikacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre, kaaaaaako :D

Meni je na primer sada, po zimi, po bordu 6,2l/100km pri proseku 22km/h. Realno to je 7l. Auto je Idea 1.3mjet od 70ks i 1200kg žive vage prazna.

Pri 19km/h na 700km, relano posrče 7,2l-7,4l/100km bez problema.

Isekao sam kat čim sam je kupio, blindirao EGR, još nisam uradio remap.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg Marko, ne znam šta da ti kažem. Punto je težak 1000kg, nasviran je na 120-130 ks , vozi se na ekstremno malim obrtajima, šalta se na 1700-1800 o/min a ponaša se normalno, uvek ima snage da prokliza pri dodavanju gasa. Zato se smrznem k*o pi*ka na ovim minusima, ne može jadnik da se ugreje.

Послато са HTC Desire 626G dual sim



Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam kolega koji žive u prigradskim delovima grada i njima se u vožnji dosta pojavljuje simulacija vangradske vožnje, pa je prosek manji. S druge strane, u samom BG bi zapravo trebao da troši više nego u manjim mestima.

Da, jednom sam na jednoj pumpi provalio da mi troši 2 litre više s njihovim gorivom, a inače je išao sasvim dobro, treći put im je pokazalo 52 litre na plinski rezervoar od 50, pri čemu još nisam prešao ni u gasnu fazu, što znači da su mi ukrali bar 5 litara. Platio sam tih 50 posle teške svađe, a i tu sam bio u minusu, ali više nisam mogao da dokažem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakve gume imas, ali ako su manje od serijskih, zbog manjeg obima se prikazuje veca kilometraza za odredjenu kolicinu goriva,a samim tim i manja potrosnja.
Mislim, zaista mi je neverovatno da trosi manje od 1,3 motora koji je manji i tehnoloski napredniji.

Послато са GT-S6310 уз помоћ Тапатока


Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to ! Auto se vozi na vrh gasa, ima snage, menjač je odlično usaglašen (na 1500o/min ide III-om 40, IV-om 60, V-om 80kmh)..
Gume su 195-50-15 zimske Alpin A3, letnje Barum Bravuris 2.
Sipam isključivo na Molu, godinama unazad.

Послато са HTC Desire 626G dual sim


Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas stigla nova službena "bella machina".  Pandica je k"o bombonica, oprema full, jedino je motorizacija malo kilava, 1.2 lit., 69 ks.

 

58e66c991232e_IMG_20170406_1222011.thumb.jpg.b361216a13a681e76fec79afc20eaeac.jpg

IMG_20170406_122110[1].jpg

IMG_20170406_122044[1].jpg

IMG_20170406_113852[1].jpg

IMG_20170406_113748_1[1].jpg

IMG_20170406_113752[1].jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor je na leru bešuman, položaj vozača je malo izdignut, Panda uzana i odaje blagi utisak nestabilnosti. Oprema je strava, muzika baš ima kvalitetan zvuk, BT mnogo olakšava telefoniranje, a volan sa ravnim donjim delom i imitacijom aluminijuma, asocira na sportsku mašinu.

Послато са HUAWEI P7-L10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji bolji auto od službenog. Opel je malo omatorio ali još uvek je ok. Razlika je velika ali novo je novo.

Послато са HUAWEI P7-L10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana smo se malo prenovili.  Zamenjen kompletan prednji trap ( obe viljuške , oba kraja spone , oba kraja balans štangle,) rad i reglaža trapa, sve izašlo nešto malo manje od 100 eur.

Rađeno Tejovićevim repariranim delovima, Punto zategnut  kao violina.

I posle me neki pitaju što sam se uhvatio Punta k*o pijan plota ?  Pa zato što pruža mnogo za male pare ! Ide kao blesav, troši kao upaljač, ulaganja su samo za potrošne delove i servise i relativno niskih cena. Sa ovim , plavim , se družim skoro 4 godine, oko 66 k km., osim ovog ulaganja jedino ozbiljnije su bili prednji amortizeri. Ja prezadovoljan, samo neka tako i ostane !

20170916_114739.jpg

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel si ovo radio kod onog mehaničara kod plavog mosta? Što rsdi sa delovima Tejovićevim?

 

Koliko vidim jesi i moj ti je savet odmah na centriranje trapa na drugom mestu pošto mu taj uređaj ne valja qurcu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kod Dragana. Radnja do radnje. Uzeo sam delove od Tejovića, dao ih njemu, po završetku mu je on vratio moje delove, čovek napisao garanciju na ugrađene i ja platio.

A što pitaš ?

 

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, svratiću do Đoleta ovih dana da proverim, mada se auto super ponaša.

Nekako mi bilo zgodno da uradim sve na jednom mestu.

 

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo smo danas radili oko plavca.

Pre  2 dana osetim kratke vibracije na papučici gasa, prilikom lagane vožnje. Nakon par minuta, na semaforu, začuje se nekakvo zveckanje koje se čas pojača, čas smanji. Kvačilo radi normalno, zvuk ne prestaje sve do polaska sa semafora. Nakon toga tišina, normalan rad i nema nikakvih zvukova. Sutradan, povremeno se čuje, kao da u prvu i R ulazi malo teže ali generalno drugih simptoma nema. Prilikom paljenja i gašenja nema trzaja niti nekakvih zvukova. Kada se čuje zveckanje, na papučici kvačila ima blagih vibracija. Druk se ne čuje. Kontam, korpa je u problemu, peraja. Ali nema proklizavanja.

Jutros skidamo menjač, kad ono, kvačilo k*o bombona. PRC.  Jbt. kod svih se , najveći strah u Srba, plivajući zamajac, razgaći, raskoka, klepeće, a moj se, da prostite, stvrdnuo, ukrutio. Zaribao. Napravimo akciju, nađemo odličan P.Z., ja ga lično probao i skidao sa Maree, za 50 europskih. Kad sam već sve skinuo, metnuh i onu moju SINTER lamelu i ojačanu korpu, mada nisam morao.

Prešao sam 50ak km, kvačilo extra prihvata i ispaljuje, deluje da  mnogo odlučnije prenosi snagu na točkove, ali u laganoj vožnji je sve tečno i fino. Malo me nervira što se pedala kvačila digla (navikao sam da je nisko), ali prvi utisci su odlični.

 

 

20141205_144635.jpg

20141205_144627.jpg

20141205_144622.jpg

20141205_144644.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj sad neki majstor da kaze kako ta visina kvacila moze da se namesti?
Meni je juce nakon promene mnogo niska.. tacnije hvata vec nakon 1cm podizanja od poda. Pa hoce da skoci i da me iznenadi jer nisam navikao, pre je hvatalo oko sredine.
Rekose mi da to moze da se nasteluje :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aj sad neki majstor da kaze kako ta visina kvacila moze da se namesti?
Meni je juce nakon promene mnogo niska.. tacnije hvata vec nakon 1cm podizanja od poda. Pa hoce da skoci i da me iznenadi jer nisam navikao, pre je hvatalo oko sredine.
Rekose mi da to moze da se nasteluje default_huh.png
Ne može da se šteluje visina, barem kod Punta. Sve zavisi od zazora na lameli, korpi i zamajcu. I ja bih voleo da može.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...