Jump to content
FAS Goran
vicent

Punto 1.9 JTD-R (Vicent)

Recommended Posts

Svaka cast. Ovakav puntic, u tvojim godinama..

Šta ti imaš protiv mojih godina,mene pubertet nikad nije ni napustao ! A i auto mi je pravi penzionerski :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mirna ruka i auto nego YT pegla drmanje kad se upload-uje snimak

 

Nisam uključio peglanje snimka na YT,snimak je sirov,isti kao na telefonu. Puntić je stvarno miran,a i ovaj što ga tera ima malo iskustva (par miliona km.)

 

Jako lep auto. Da te u zdravlju služi!

 

I svaki put se oduševim kada neko kupi 2 puta za redom isti auto, to je po meni najbolji pokazatelj kvaliteta automobila.

Hvala Igore! Bila je u kući i AR 156 sw,sada je Lybra sw,normalno svi JTD,ali sam oduvek voleo male automobile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolege. Meni se uvek sviđalo da auto ne bude previše upadljiv,a da bude moćan !

 

Ovo je snimak od Bubanj Potoka,uzbrdo (bilo je saobraćaja,pa su me kočili),u V brz., a na pravcu kod Laste pun gas do isključenja za Ustaničku!

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Za7HfOxQhRQ

 

Ni kod tebe vodena pumpa nije bas u najboljem stanju izgleda :D Na pola videa se digla temperatura pofino :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, pa to je zbog Verneta koji je na 89*C. Namerno nisam uzeo onaj na 87*C. Ventilator svakako pali na 92, tako da je bolje veća radna temp.

Delovi za veliki servis su kupljeni (sve SKF),samo da prođu praznici i to ću da odradim.

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otislo je to preko 100 vjeruj.Kod JTD-a popuste zamjenske pumpe tj dobiju luft na osovini pa proklizujuje pomalo,i to se pokaze na vecim brzinama naravno,pri opterecenju,tako je i kod mene. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma ni šta mu je ugrađeno od delova za VS. Čovek je bio max. korektan,sve mi je rekao, akumulator u garanciji,set kvačila prešao 10 hkm,EGR nov (platio ga 130eur),mali servis pre 5 hkm., a veliki treba da bude na 180hkm. Neću da čekam još par hiljada,uradiću ga ovih dana. Tada ću da zamenim i šolju levog amortizera,imam dve u garaži.

U svakom slučaju hvala na upozorenju !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep nema sta... Sto se tice boje... Najaca je! Ne mozes da provalis da li je prljav ili ne? A kad se opere i kad je na suncu kida koliko je dobra!! Koliko konja ima sad? Lepo ide.. Ja sam isto tako isao sa mojim puntom uz i niz bubanj.. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari. Meni se boja nešto baš i ne sviđa previše,ali je zahvalna za održavanje. Ukusi su različiti,u tom momentu,sa X količinom para, primarna stvar je stanje auta, a boja je sekundarna. Mada se mnogima sviđa, meni k'o za devojčice!

Beli, ne mož puno da razvije,al zato brzine idu u H.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš je lep, i baš dobro ide. :D
Pojačao si ergelu, dokupio još par grla. ;)

Možda si negde napisao, koja ti je dimenzija guma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzi te da pročitaš početak teme limeni :D

 

Od opreme ima alu 15" 7J, ET35, Barum Bravuris II 195-50 ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set za V. servis spreman,traba da promenim i šolju desnog amortizera (koju imam),za mene 35eur. uz moje asistencije (pomaganje) majstoru!

 

cxcv718.jpg  cxcv719.jpg
Edited by neshaoct
sredio slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbup:  Mišljenja sam da na ovim stvarima ne sme da se štedi,a pogotovo ne na ulju. VS se radi u intervalu od 60hkm, tako da je to 40-50eur godišnje,a na ulju i filterima možeš da uštediš 15-ak eur, a motor i naročito  turbina ,mnogo brže stradaju zbog nekvalitetnog podmazivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može može, ako imaš suicidne misli !

Ili ako strogo poštuješ ograničenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaooo, dežurni pljuvači po Tigrušama. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos samo fali Ivan.IK da se prikljuci i ekipa pljuvaca je kompletna.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogisha, vozio si AR 147,auto koji možda,zbog trapova i dobrog ležanja i ne oseća nedostatke guma. Vozio sam ovaj auto na Winterama (pozajmljeno sa službenog), zaista je prava avantura! Na onom snimku sam sa 100 kmh skrenuo sa auto-puta na izlaz za Ustaničku. Tada su na autu još uvek bile Michelin Alpin a3. Šta misliš,da li bi skrenuo sa Winterama? Sa Michelinom je to bilo opušteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...