Jump to content
FAS Goran
vicent

Punto 1.9 JTD-R (Vicent)

Recommended Posts

Ma razumem ja sve to, i verujem da bi se bolje pokazale na mesecu ili na marsu, zbog slabije gravitacione sile. :thumbup:

 

Moja iskustva su sa korišćenja po lokalu, imao sam ih na dva bajsa, i nisu dugo ostale na njima. Po suvom ne mari, al' kiša kad padne morao sam da vozim u krivinama kao po jajima.

 

Al' da traju, traju. Komša metnuo na detinje bajseve oba ta para (emotivac kao kolega vicent), i eno ih, nisu mrdnule za ovih desetak godina, šara k'o nova ! E, sad, to što ne koče baš, i ne drže asfalt, to im je ustvari plus. Lakše klinci izvode "policajke" po ulici ... ;)

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigle prave Galfer High Performance disk pločice. Polako se Alfa dovodi u top stanje. Od kad sam je uzeo istresla me je za, 2 grejača (35 eur), cilindar ispod pedale kvačila (35eur), donja opšivka motora (šus pleh), donje crevo IC, dugme za podizač prozora, 50eur, remap i gašenje EGRa 110eur.

Evo i pločica, 5400rsd. Ja zadovoljan a ovi što pišu skečeve za Alfu, verovatno se odnosi na benz varijantu.

 

IMG_20210517_144704[1].jpg

IMG_20210517_144713.jpg

IMG_20210517_144845.jpg

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar gasenje egr-a i druga mapa ne idu o istom trosku?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neee. Mapa je jedno, egr drugo, dpf (koji nemam fabrički) treće. I ovo što sam uradio je 25% manje. Drugarski !

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas preventivno zamenjeno ulje u menjaču. Možda malo lakše šeta kroz brzine a možda i tripujem.

U svakom slučaju, ne može da škodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/17/2021 at 5:50 PM, vicent said:

dugme za podizač prozora, 50eur

Sto ovoliko? Imao sam neki utisak da je to manje., pogotovo sto cela grupacija fura slicne dugmice i identicne prekidace. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ukupna cena sa nameštanjem. Donja opšivka motora je 30eur, crevo turbine 10eur i dugme podizača 10. Dobio sam još nekih žabica i sl.
Čovek je iz Mladenovca i skroz korektan.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sto ovoliko? Imao sam neki utisak da je to manje., pogotovo sto cela grupacija fura slicne dugmice i identicne prekidace. 
Zato sto se kvari i trazen je deo, i to naravno diktira cenu. Za stila npr.je ceo panel sa dugmicima 500-1000din ali je zato za kupea leva stopka 50eur

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, vicent said:

To je ukupna cena sa nameštanjem. Donja opšivka motora je 30eur, crevo turbine 10eur i dugme podizača 10. Dobio sam još nekih žabica i sl.
Čovek je iz Mladenovca i skroz korektan.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

Ovako je već razumna cena. Ti prekidači su zadnjih 7 godina bili 10tak eur, zato me je začudilo jer sam razumeo da je 50 eur samo prekidač

 

 

1 hour ago, MS PK said:

ali je zato za kupea leva stopka 50eur emoji23.png

Zato što Stilo postaje oldtimer polako... Ekskluziva...

 

I ovde na forumu je gotovo izumro... Polako će ga nalaziti paleontolozi... Izvuku školjku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa malo izašla na svež vazduh iz Bg smoga. AP do malog Požarevca, Mladenovac, Topola , Rudnik, G. Milanovac, Čačak, Užice, Zlatibor. Švrljanje po Zlatiboru (150km) i nazad. Prosek na pristojnih 4,8 l/100, normalne vožnje, prosek 53 kmh. Bord vrlo precizan, nema odstupanja.

Punto bio mama, bar litar manje.

 

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

 

 

 

02e925ad8f961f1e93cbe972be44294f.jpgd9365cfe1488416d72ebe1d150736d0c.jpg9c67c644342e7d3971a714a279aec7c0.jpgce29b801a88f61f2ba47226960c98c44.jpg

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes Punto mama za potrosnju ali sve ostalo je na Alfi. A 1l veca potrosnja i nije nesto za razliku u ostalim prednostima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vicent

Ahahahha tu ja inace budem, Vila Ruza. :D Zimus bio sneg do 1/4 bandere :) Jesu li opravili branik od 508 sto ih je cukno tip? :) Pozdrav mi vlasnike.

Odlicni ljudi skroz :)

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad voze tamno srebrni Pug 308 karavan. Preneću pozdrave.

 

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da 308 srebrni, pobrkao sam, znam i da je karavan :) Ljilja i Bojan su stvarno super ljudi :) Samo reci Ivan i Maja sa Bravom, znace :)

Hvala unapred. Kako se vama svidja tamo, ima li ljudi na Zlatiboru? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pun Zlatibor, kao u sezoni. Kod njih je dobro zato što je izdvojeno i imaš svoj mir. U centar smo sišli 2x, bože sačuvaj.

Jutros smo se čuli, bilo 5 stepeni, magla, samo sneg da počne da pada.Kad smo kretali išli preko B. Bašte, sipali iza granice bosanski ED, 121 dinar.61b21691537f15ce8b9c1e63fb623bc9.jpg

 

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas smo se malo častili.Pored novog menjačkog ulja, Alfica je dobila i tretman teflonskim aditivom. Ne mož da škodi !160a806fe54c649abad665ef584db4c9.jpg

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitao uputstvo i sastav ali ne mogu sad da se setim , da me ubiješ. Sipao i nacio tubu. Vidi na netu.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas odrađen tehnički i registracija, bez problema. Cena simbolična, 35100 rsd, III premijski razred ( druga reg. u Srb.).

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tebe "odradise" za premijski stepen kod kupoprodaje ili si ostavio Puntica?

Papirologija za Alficu je u 1. stepenu oko 24.500 din, plus usluga tehnickog. To bi trebalo da je ta cena za tu kubikazu/snagu/godiste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tehnički je 6000, osiguranje 18800 a ostalo nemam pojma. Punta sam prodao kolegi, iskreno, zaboravio sam da prebacim popust .

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada bi neko sabrao koliko nas samo osure na to sto "zaborave" da nam po automatici prebace premijski stepen...

Pri tome ne mislim samo na cenu same polise (u ovom slucaju +5000 din, pa tako po malo te 3 godine do 1. stepena)... Nego i na kasnije za, ne daj Boze, maluse.

Taman stignes do 1. stepena, prodas auto i vrate te 3 stepena u rikverc, sem ako se sam ne bunis.

1 hour ago, vicent said:

osiguranje 18800

Posto mi nije bilo jasno odakle vadis te cifre za osiguranje ;) , proverih ti za 1.9 120 2010.:

- default 4. stepen: 18.135 din

- 3. stepen: 16.226 din

 

Cudno mi je, jer cini mi se da se osiguranje placa iskljucivo samo po snazi i premijskom stepenu. A meni je za 140 KS malo jace od 14.000 din u 1. stepenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošlogodišnje je 19090 a ovogodišnje 18350, malo sam pogrešio, ne vidim baš dobro bez snajpera. 6ea9e34a73d5f35de943bfb9d0a8b8ee.jpg

 

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...