Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ćao drugari, 

evo ovih dana je nešto lepše vreme pa sam odlučio da uslikam mog fiata i da vam ga ukratko predstavim.

 

Kao što piše u naslovu teme u pitanju je Fiat Stilo 1.9 JTD 2002. godište . Uzeo sam ga pre nekih godinu dana. Prva registracija kod nas je bila 2011. godine a pre toga je čini mi se bio u Holandiji odakle je i dovežen. Moram da priznam da kada sam ga uzeo nije bio u baš najsjajnijem stanju. Naravno to mi je i rečeno. Ali svakako sam planirao da će nešto morati da se odradi tako da sam ga uzeo. Odmah sam mu zamenio jedan nosač motora koji mu je otišao i uzeo novu diznu, isto jednu. To je bilo nešto da kažem od većih prepravki ostalo je bilo u enterijeru ali ništa strašno.

Mada moram reći da sam za ovih godinu dana malo po malo promenio na njemu sve živo. Početnim ulaganjem bio sam miran pola godine, verovatno i više ,  ali poslednjih meseci menjalo se još toga.

- Nosač motora

- Dizna

- Grejači

- Alternator

- Lager na poluosovini

- Prednje opruge i šolje

- Zaštita ispod motora

 

Mislim da je bilo još nešto za ovih godinu dana ali ne mogu da se setim. Verovatno još jedna ili dve stavke ali odprilike je to, to... Kad potera maler ne može da se zaustavi.. :D

 

Inače što se tiče nekog mog hira tu je bilo

- Ksenoni

- Led pozicija u faru

- Led svetla za registraciju

- Zvuk pri zaključavanju auta

- USB

- Parking Senzori

- Mat folija

- Farbanje klješta

- Neka talibanska presvlaka

- "Glupi i nepotrebni" stikeri

- Maska bez znaka

- Čipovanje

- Dugme za start navigacije odvojeno od kontakta

 

U planu imam još dosta toga ali polako... nigde ne žurim...

 

Inače fabrički poseduje navigaciju koja je ispravna u potpunosti i centralnu bravu, kačketić i pragovi kao i felne su isto fabrički. Ja sam jako zadovoljan, mada bilo je trenutaka kada se iznerviram i dodje mi da ga "uništim"  , ali uglavnom sasvim fin auto. Jako mi se dopada što unutra ima jako puno mesta. Nekad imam osećaj kao da sam u avionskoj kabini koliko dugmića i prostora ima :D  Motor je veoma brutalan pogotovo sada kada sam ga čipovao...

 

Evo i nekih slikica, nadam se da vam se dopada :D

 

IMG_0479.jpg IMG_0480.jpg
 
 
IMG_0485.jpg  IMG_0486.jpg  IMG_0487.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehhh ni jedna lepa rec , odmah se hvatate za ono sto vam se ne svidja ... hauba je imala neke nedostatke pa je ovo super doslo... Jedino sto mislim da nisam trebao sivu po sredini ali navikao sam se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crnu bih svakako stavio... Jedino sam se oko sive zeznuo ali i sama hauba nije u savrsenon stanju pa sam tom folijom popunio ta " ostecenja " ... Ali to se uvek moze skinuti... Nije nista strasno i vredno negativnog misljenja o celom automobilu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nista rekao, samo konkretno za taj detalj. Auto generalno dobro izgleda, dosta i opreme ima. Gde si radio chip, kakva je mapa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da stakla tamnim od utorka... Inace chip je radjen u Zemunu... Protuning - onaj ekonomican cip je u pitanju sa 30 posto poboljsanja... Drugar ga je terao u Hondu da ga testiraju... Posto je bilo preko njega nisam dobio papire ali koliko mi on rece ima oko 145 ks... Koja snaga gore dole... Ali bez obzira , razlika je osetna... Ja sam veoma zadovoljan sa potrosnjom sada... Na otvorenom sam uspeo da izvucem 3.9 l ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep Stilo :)

 

Kod njih je cipovanje oko 50tak evra ako se ne varam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da ta cena je u pitanju za stila... Dragane ne delim tvoje misljenje... Imam fino iskustvo tako da ne mogu nista ruzno da kazem... Meni je sve odradjeno na visokom nivou...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponoviću ono što sam već dosta puta rekao...što se stajlinga tiče gledaj da ispuniš svoje želje i da auto odradiš onako kako se tebi sviđa. Šta će ti drugi reći ne mora da te opterećuje uopšte. Poštuj tuđe mišljenje ali radi kako ti se sviđa, naročito sa stvarima koje kasnije (kad ti padne na pamet prodaja) možeš lako skinuti sa vozila i time realno povećati ciljnu grupu ljudi koji će biti radi da pogledaju auto. Generalno se kod nas pri prodaji auta ne gleda sa odobravanjem na vozila koja su prepravljana...

Ja sam inače pobornik fabrike i samo fabrike ali i pored toga pozdravljam većinu ulaganja koja bitno menjaju sam izgled auta. Ukusi su nešto o čemu ne treba raspravljati naravno ako se baš ne ode u neku kako je forumski zovemo "gedoru" što tvoj auto sigurno nije!

Samo napred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je očuvan kako spolja tako i unutra. A kako vidim klešta su ofarbana u plavo ili se varam ? :)

 

Pa kad svecama blicas :D

:rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti danas blicao u 24. bloku, ali nisi me ni konstatovao :D

Pihh nisam uopšte primetio.... :(

 

Lepo je očuvan kako spolja tako i unutra. A kako vidim klešta su ofarbana u plavo ili se varam ? :)

 

Pa kad svecama blicas :D

:rofl:

Da,da i klješta sam ofarbao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...