Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

 

Btw, JTD Stilo je toliko dominantan, da mi je prosto neverovatno kad na ulici prodje pored mene neki koji nema traktorski zvuk. Iz tog razloga i pomenem kroz zezanje, kao raritet u neku ruku.

 Stilo benzinac kad prodje pored tebe moze da te ubije koliko je tih, pazi se :harhar:

 

Par ljudi koje sam vozio u mom Stilu nisu verovali koliko je tiho u kabini, tj. koliko se ne cuje motor da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, sve si ti to u pravu... Ali smo zato mi poremeceni od traktorskih vibracija :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi što nemate vibracije imate škripanje u zadnjem delu auta. :D I nemoj da offuješ čoveku u temi. :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sikter, pridruzujem se cestitkama na kupovini boljeg auta, 1.6 sasvim solidno vuce (za moje potrebe cak i vise nego sto mi treba), tako da ces se slatko navozati.

 

Operi ga pa daj neku bolju sliku auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:clap: Čestitam Sikter

Inače, uvek možeš slobodno pogledati bilo kog Stila JTD 115 pored sebe i ''poterajte'' iz mesta do 100...sve zavisi od tebe, ništa on nije u takvom poređenju brži.

U međuubrzanjima će biti ispred...ali malo više radiš sa menjačem i taman je toliko brži da ti uvek bude na metar, tri, ili plafon 5 ispred...i onda kreće ''nerviranje'' jer eto ne može nikako da pobegne... :D :D A, znamo da si i Punta voleo da poteraš po krivinama kako treba i bio uporediv sa jačim autima, tako da će to biti još lakše sa ovim Stilom.

103 KS su 103 KS, u lakšem autu nego je Stilo JTD sa 115...nisu benzinski konji neki slabiji konji, samo treba da se zalete (zavrte). :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo veliko hvala svima na čestitkama :thumbup:
 

Ja sam siguran da je Sikter kao i ostali znao sve mane i prednosti agregata koji je izabrao,pa ga je ipak izabrao zato sto njemu on odgovara.

 
Baš tako, znao sam da me sigurno očekuje igranka sa njegovom elektronikom, komjuterom, ali sve to će jedno po jedno da se rešava. 
 

:clap: Čestitam Sikter
Inače, uvek možeš slobodno pogledati bilo kog Stila JTD 115 pored sebe i ''poterajte'' iz mesta do 100...sve zavisi od tebe, ništa on nije u takvom poređenju brži.
U međuubrzanjima će biti ispred...ali malo više radiš sa menjačem i taman je toliko brži da ti uvek bude na metar, tri, ili plafon 5 ispred...i onda kreće ''nerviranje'' jer eto ne može nikako da pobegne... :D :D A, znamo da si i Punta voleo da poteraš po krivinama kako treba i bio uporediv sa jačim autima, tako da će to biti još lakše sa ovim Stilom.
103 KS su 103 KS, u lakšem autu nego je Stilo JTD sa 115...nisu benzinski konji neki slabiji konji, samo treba da se zalete (zavrte). :thumbup:

 
Juče sam baš ošurio nekog lika u Vektri C koji mi se nabijao, rekoh ček baš da vidim šta ume, ali još je rano da donosim zaključke i da ga ganjam brzo, trebam da upoznam auto prvo, za sada sam zadovoljan kako se vrti kada pređe 3.500 obrtaja i sviđa mi se što do 5.500 ima još dosta, ali sve to otom potom.
 

Apsolutno se slažem... Jedno je subjektivni osećaj, a potpuno drugo objektivna situacija na terenu

 
Tako je, turbo motori imaju taj osećaj, dok atmo motori idu, ali nemaju to lepljenje u sedište kao što to turbak radi..
 
U nedoumici sam da li stavljati plin uopšte ili ne, pošto se više ne vozim toliko kao ranije. Pokušaću 2-3 meseca da ga vozim, da vidim kako ide, pa ako budem zadovoljan njime, možda se i odlučim na plin. Danas sam mu izmenjao brisače, dolio antifriz, pošto sam primetio da fali, pa ću da kontrolišem tečnost i ulje povremeno.
 
Aj sad, pošto vidim da je temu ispratilo dosta ljudi koji poseduju Stila, ja ću malo ovde da zapitkujem. 
 
Danas sam auto provozao normalno, ali malopre kada sam krenuo kući mi je varirao ler na semaforima, pada do 500-600 obrtaja i kada sam ga upalio dva puta je trepnulo "alternator failure" na displeju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee Petre napusti ti nas Puntiste i ode u Stiliste (salim se naravno).

Evo i u ovoj novoj temi da ti cestitam na kupovini i da te dugo i lepo sluzi.

Sto se tice nekog buduceg doterivanja i sredjivanja ne sumnjam u tvoj ukus i znam da ce biti sve sa merom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 Aj sad, pošto vidim da je temu ispratilo dosta ljudi koji poseduju Stila, ja ću malo ovde da zapitkujem. 

 Danas sam auto provozao normalno, ali malopre kada sam krenuo kući mi je varirao ler na semaforima, pada do 500-600 obrtaja i kada sam ga upalio dva puta je trepnulo "alternator failure" na displeju..

 

Pa, zar i ti da kreneš putem pravljenja ''kupusare'' od teme...  :D

Oko variranja lera ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/20877-fiat-stilo-12-16v-16-16v-18-16v-varira-ler/

 

Oko alternatora:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/36463-stilo-alternator-failure-sija-tinja-lampica-od-alternatora/

 

Oko lampice alternatora, moguće da će uskoro alternator (tj. nešto u njemu da rikne). Meni je tako na ovom sad dizelu bilo 2 dana, tu i tamo se upali, na pipanje gasa nestane...i onda treći dan gotovo. Upalio lampicu i ne gasi, ostao naravno i bez servo volana. Promenjeno svašta nešto na alternatoru, 70 evra.

Možda su kod tebe i kaiševi labavi, možda je samo do toga, ko zna kad je veliki servis rađen.

Ako uopšte njegovu lampicu nije palio, nego je samo poruku izbacio - zanemari je. Problem postoji samo kada upali i odgovarajuću lampicu, inače voli Stilo 1.6 da priča :D i da zato svašta izbacuje na board kompu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko lampice alternatora, moguće da će uskoro alternator (tj. nešto u njemu da rikne)......

Proveri i da li imas desnu zastitu motora koja stiti kaiseve i alternator. Hoce tu da pokupi vodu pa onda da pali / gasi gresku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema centralni šuspleh odozdo, bočne plastike ima.. Nema takođe ni poklopac za akumulator što mi jako smeta, a vidim da je tu nešto čačkano..

 

pošto imam kasetofon, koji između ostalog neće da uhvati nijednu stanicu, šta mi je najbolje rešenje? Može li mikrolink da se ubaci tu? Može li na neki aftermarket Kenwood ili Pioneer da se povežu komande na volanu, ili je to moguće samo na fabričkim plejerima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je bilo na kraju ?

Operi ga i daj slike Jankeli nek zameni one s blatom.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ulazi tu voda pa upali povremeno :) meni se desavalo.

Cd player kenwood ja nisam uspeo da spojim za volanom,receno mi je samo na fabrickom da radi :(

Microlink mozes da ubacis,radi lepo sa stilovim playerom ,ne znam za cd player al na cn+ oce da zeza shufle opcija pa malo zasmeta nekad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle može na kasetofon microlink? 

 

Ne mili mi se da ga operem dok ga ne sredim da radi lepo :rolleyes:

 

Za sad samo variranje lera pravi problem, mada se nadam da ću to rešiti u subotu, pa može da bude pranje i slikanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda vrh :thumbup: Moraću do električara, pošto mi baš nikako ne hvata stanice. Ima antenu, ali samo šušti, a navikao sam da svira nešto, a zanima me i koliko zvučnika radi, a koliko je za zamenu. 

Može li da se namesti da se radio ne pali svaki put kada upalim auto? 


Jel' ovo blindiran Stilo? 

 

Misliš zbog rupice na suvozačkim vratima?  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...