Jump to content
FAS Goran
Dante Bg

Menjači - manuelni vs automatski

Recommended Posts

Za gradsku vožnju i kreni-stani situacije automatik je zakon, za nekog ko voli sportsku vožnju manuelac i kraj priče. Nema tu šta da se razglaba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sa automatikom može sportCki da se vozi.

Slobodna ruka puno znači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze ali sa nekim autom pravljenim za takvu voznju. Koji automatik moze da drzi istu brzinu u odredjenom opsegu obrtaja onoliko dugo koliko ti to zelis sto je po meni i najpotrebnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma drzi on u S modu ali nema to veze sa rucnim menjacem, kad ga ti pripremis pred krivinu i ostalo, ne moze automatika to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze ali sa nekim autom pravljenim za takvu voznju. Koji automatik moze da drzi istu brzinu u odredjenom opsegu obrtaja onoliko dugo koliko ti to zelis sto je po meni i najpotrebnije?

 

Uzeo je moj drugar pre nekog vremena automatik. Krenuo da hvali automatike kako je milina po gradu, kada dođe do stani-kreni vožnje samo kočnicu pusti i pritisne.

Govorio je da je i milina za gaženje jer daš gas i ne razmišljaš.

 

Krene magistralom i kreću muke. Na kraju je došao do zaključka da mora da drži stalno u manuelnom modu ako želi da oštrije vozi jer u suprotnom čim drži konstantan gas auto šalta u više brzine pa makar bio i u sport modu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na magistrali kad vidim da cu moci da obidjem odmah saltam nize koliko mislim da je potrebno i drzim napet u obrtajima dok se ne otvori put, e onda krece zabava :) a oni sto cekaju da presaltaju u nizu tek kad krenu u obilazenje ili automatik dok skapira da ti hoces da obidjes postoji sansa da prodjem kroz takve ako su ispred mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

čak je i bolje po zamajac i kvačilo lagano spustiti brzinu pa onda gaziti umesto da se naglo prešalta pa opet gas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moguce da je stvarno toliki problem prebaciti brzinu ili 2 gore dole bez trzaja...

Moguće, ženama uglavnom. Kladim se da šaltam kao automatik, nije nikakva nauka, mislim da se ne oseti trzanje i udaranje.

Moja je pre 5 godina zabola greškom iz pete u drugu sa 80km/h, dobro da nije prezupčio...

 

Evo zašto ne automatik, čovek je danas otvorio dušu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/61575-fiat-croma-2005-2011-automatski-menjači/?p=1289312

 

Odvezao sam auto u AMC Sopot, danas me zovu, kazu menjac u katastrofalnom stanju, sa polovnim delovima 900e..sa novim 1300e...sto mi je stvarno previse, sobzirom da kada sam doterao auto u probnoj voznji mi je receno max 700e.
 
Zanima me sada da li neko zna proverenog majstora koji moze da mi prebaci na manuelni, a da se to uraditi kako treba, jer koliko sam cuo to izadje negde max do 500e. I uopsteno sta mislite koliko je to pametno, jer ovo mi je previse novca. Naravno ostaje pitanje da li je problem stvarno toliko veliki ili oni deru. A sad traziti neke druge majsotre i placati im otvaranje menjaca koje nije nimalo jeftino ne znam koliko je pametno.

 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo set sa plivajucim plus lezaj izadje oko 70+rsd plus ruke tako da to za automatik u problemu nije mnogo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka uzme 100€ za ruke, i plus 70K za komplet seta kvačila i zamajac, ispada max 700€. A za matika je 1300€ sa novim delovima. Razlika je 600€. Malo li je?

PS

Još nešto, koliku garanciju daju na remont automatika? Kakav je kvalitet njihovog remonta?

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Moze ali sa nekim autom pravljenim za takvu voznju. Koji automatik moze da drzi istu brzinu u odredjenom opsegu obrtaja onoliko dugo koliko ti to zelis sto je po meni i najpotrebnije?

 

Uzeo je moj drugar pre nekog vremena automatik. Krenuo da hvali automatike kako je milina po gradu, kada dođe do stani-kreni vožnje samo kočnicu pusti i pritisne.

Govorio je da je i milina za gaženje jer daš gas i ne razmišljaš.

 

Krene magistralom i kreću muke. Na kraju je došao do zaključka da mora da drži stalno u manuelnom modu ako želi da oštrije vozi jer u suprotnom čim drži konstantan gas auto šalta u više brzine pa makar bio i u sport modu.

 

Ili on ne zna da vozi automatik ili taj konkretan automatik nije imao kick down. Kad sa automatikom krećeš u preticanje samo stisneš papučicu gasa do daske i aktivira se tzv kick down gde menjač prepoznaje situaciju za preticanje i vraća menjač u niži stepen prenosa a auto poleti u trenutku. Tako je bar sa DSG-om koji sam ja vozio u više prilika, jednom od BG do Šapca i nazad. Preticanje milina kao i ceo utisak u vožnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da nisam baš lepo napisao :) Probem je u tome što recimo hoće kroz krivinu u kojoj je ograničenje 50km/h da prođe sa 80. Ulazi u 3. brzini, popusti gas da bi držao i dalje 3., a auto šalta u 6.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda mu automatik ne valja :)


Jel moguce da je stvarno toliki problem prebaciti brzinu ili 2 gore dole bez trzaja...

 

Naravno da nije problem, prica je o zamoru ruke i noge u gradskoj voznji koja dolazi s godinama vozackog staza, ja evo drajvam od 1994 pa ti vidi.

 

Finese ostavljamo sa sebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošlo je vreme glupih i sporih automatskih menjača. Sada su daleko brži i nežniji i imaju daleko bolju logiku rada. Menjač preko papučice gasa dobija potrebne informacije kako i koliko se stiska gas. Čim se malo intenzivnije stisne od odma šalta onoliko brzina niže koliko mu je potrebno za odlučno preticanje. Čak i pre kick down-a, a kad se on nagazi zadržava maximalno dok obrtaji ne postignu limit pa dalje šaltanje.

Naravno dobija i još gomilu informacija i tome prilagođava svoj rad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti za malo da zabodem zbog 1.5dci i 90ks za koje sam mislio da u dizelu barem malo mogu da povuku sa 2000rpm :(

Vozio sam se skorije u B klasi i u E klasi 2.0 i 2.2 dizeli naravno sa automaticima i ni jedan nije povukao niti obisao auto onako kako bi to bilo sa manuelnim menjacem, previse se sve sporo desava. Kad mu nabodes kick down i drzis on kao puni i puni i ne kapira da dizel vise nema snage na 4500rpm ali i dalje puni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš kin dau?

Ahahha. Totti je čoek iz naroda, zna kako treba da se priča. Pre skoro 15 godina sam neko vreme radio na buvljaku u Pančevu, tezga pored mene je bio momak koji je prodavao mobilne i delove. I dolazi neki ganci, treba mu baterija za motorolu tau bau. Tek čuješ Nebojšu (komšija): kec ili dvojka? Ja reko šta bre tau bau, a to je model "talk about" u stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...